Extraliga házené 2019/2020

Dvanácté kolo uzavřelo drama v Plzni a jasná výhra Karviné

02.12.2018, Redakce ČSH

Poslední dva duely uzavřely 12. kolo Strabag Rail Extraligy. Zatímco v Plzni sledovali diváci drama a domácí hráči slavili jen těsnou výhru, karvinští házenkáři vyhráli nad Jičínem vysoko 30:18.

Strabag Rail Extraliga - 12. kolo

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – KH Kopřivnice 28:27 (17:14)

Drama se šťastným koncem pro domácí, tak by se dal shrnout nedělní zápas 12. Kola extraligy. Vítěznou branku Talentu, který si tak v domácím prostředí udržel stoprocentní bilanci, vstřelil 12 vteřin před koncem Chmelík. Diváci museli odcházet spokojeni, protože viděli dramatickou bitvu plnou zvratů. Přitom tomu dlouho nic nenapovídalo, domácí rychle získali mírný náskok. Ve 14. minutě vedli 7?5, deset minut před poločasem pak 11:8. A když potom hosté snížili na 14:12, probral domácí kouč svůj tým oddechovým časem a rázem to bylo 17:12, ale Kopřivničtí do přestávky snížili na 17:14. Po změně stran plzeňský Talent znovu odskočil na 19:14, a když ve 42. Minutě pořád vedl o pět branek (22:17), zdálo se být jasno. Jenže pak přišel první obrat, domácí nedali devět minut gól, dvakrát minuli přes celé hřiště i prázdnou branku a soupeř otočil na 22:24 v 51. minutě. V té chvíli to s domácími vypadalo zle, ještě tři minuty před koncem prohrávali 25:26. Jenže minutu před koncem fauloval Hardt v jasné šanci Stehlíka, dostal červenou kartu a postižený ze sedmičky vyrovnal na 27:27. Poslední útok hostů zakončil Čadra, střelou z těsného úhlu minul branku a na druhé straně strhl Chmelík vítězství na stranu domácích. Kopřivničtí už v závěru zakončili jen slabou ranou do gólmana.

Nejvíce branek: Stehlík 11/5, Douda 4, Šafránek 3 – Střelec 7/4, Gřes a Čarda 5. Sedmimetrové hody: 5/5:4/4. Vyloučení: 3:3 (ČK, 59. Hardt). Rozhodčí: Kozler, Zych. Diváků: 680.

Michal Tonar st., trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň: „Takhle lehkovážně promarnit pětibrankové vedení během dvanácti minut si takhle zkušené mužstvo nemůže dovolit. Přestali jsme se držet osvědčeného systému, každý si zkusil nějakou ránu, které jsme nedali, a soupeř nás začal trestat. Hráli v sedmi v poli, nebránili jsme to špatně, ale oni to vždycky nějak dostali do brány. Možná mohli mít naši gólmani lepší úspěšnost při střelbě z křídel. Zaplaťpánbůh jsme to na konci nějak zvládli. Potvrdilo se, že když ten tým má sílu, když je pod tlakem, dokáže ze sebe dostat víc. Takový výpadek by se nám ale mohl příště vymstít. Já vím, že o tom mluvím skoro každý zápas, ale tentokrát jsme si to hluché místo vybrali a museli jsme otáčet deset vteřin před koncem.“

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: „Dneska se v Plzni dalo v pohodě vyhrát, ale takticky jsme nezvládli konec zápasu. Při time outu v závěru jsme si řekli, co máme hrát a na hřišti jsme předvedli úplně nico jiného. Zbytečně jsme stříleli z nulového úhlu, potom přišel zbytečný faul za červenou kartu a sedmička. Je to škoda. Kluci ukázali, že nic nevzdají, ale kdyby tak jako ve druhé půli makali i v té první, bylo to daleko jednodušší. Vstup do zápasu se nám nepovedl.“

HCB Karviná - HBC Ronal Jičín 30:18 (16:10)

Úvodní část duelu mezi Karvinou a Jičínem to byla velmi vyrovnaná hra. Oba týmy hrály s vysokým nasazením, v 15.minutě utkání se ale vše zlomilo. Karvinští předvedli perfektní obranu a střelecky se jim začalo dařit. Perfektní obrana hosty zdolala. Na konci prvního poločasu Baník držel šestigólový náskok. Ve druhé půli předvedla pak měla Karviná nad soupeřem už jasnou převahu. Jičínská obrana nestačila karvinské ofenzívě a hostujícím střelcům se nedařilo ani proměňovat vybojované šance. Nakonec si tak Karviná zapsala za vysoké dvanáctibrankové vítězství.

Nedoma 5, Monczka 5/3, Piatek 4 – Kovařík 4, Drbohlav 4, Kostelecký 3. Rozhodčí: Frieser – Kavulič. Sedmimetrové hody: 4:0. Vyloučení: 5:3. Diváci: 872.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: "Dneska jsme se soustředili více na obranu a to nám šlo. V útoku jsme pokaždé silní, tam z toho nemám strach. Bohužel bylo hodně technických chyb v útoku, pramení to hodně z toho, že se to snažíme hrát v plné rychlosti. Sice jsme dali 30 gólů, ale dnes jsem spokojen víc s obranou než s útokem."

Mašát Petr, trenér HBC Jičín: "Karviná jasně dominovala, vlastními chybami jsme od 15. minuty Karvinou vysadili na koně. Kluci se dostali psychicky dolů už po Českém poháru. Bohužel tu sílu nemáme. Musíme zapracovat, abychom se vrátili zpátky. My jsme situace v útoku řešili špatně, prostě ne tak, jak máme."