Extraliga házené 2019/2020

Zubří ani třetí utkání proti Karviné nezvládlo, o medaile si nezahraje

23.04.2016, Redakce ČSH

Medaile se ani v letošním ročníku soutěže Zubří nedočká. V souboji s Karvinou podlehli Zubřané Baníku i ve třetím zápase a postup do semifinále tak slaví právě Karviná. Naopak krok k obhajobě mistrovského titulu zvládli házenkáři Talentu Plzeň, konkurovat jim ale bude i Cement Hranice, který také porazil Frýdek-Místek ve třech zápasech za sebou. Do bojů o záchranu naopak definitivně spadli házenkáři Zlína, kteří protřetí prohráli s Brnem, naopak rozhodnuto ještě není mezi celky Tatranem Litovel a Kopřivnicí, mečbol ale drží Litovel.

Play-off extraligy mužů - čtvrtfinále

FCC Město Lovosice – Talent M.A.T. Plzeň 20:28 (11:14), stav série 0:3

Dvě vítězství si do Lovosic z domácí palubovky přivezli házenkáři Plzně. Lovci se po špatném vstupu do série rychle otřepali, ve druhém utkání podlehli Plzni jen těsně a před domácím publikem si brousili zuby minimálně na prodloužení série. Oba týmy tak vstoupily do utkání dobře motivované, Plzeň především šancí na ukončení čtvrtfinálové série. Diváci tak sledovali dynamickou házenou, v koncovce však byli častěji šťastnější Západočeši, které navíc v brance jistil opět výborný Motlík a do druhé půle si tak Plzeň nesla tříbrankový náskok. Ještě prvních pět minut druhého poločasu byla hra vyrovnaná, potom ale začalo vedení Plzně postupně narůstat a ve 40. minutě to bylo už o šest (15:21). Lovosičtí házenkáři zatáhli za záchrannou brzdu a po poradě manko trochu zkorigovali (17:21), Plzeň si ale vzala rychle zpět šestibrankové vedení a směřovala utkání k vítěznému konci. Plzeň tak v nejkratší možné době ukončila svou čtvrtfinálovou sérii a postoupila do bojů o medaile.

Nejvíce branek: Motl 6/2, Klimt 4, Bouček 2, Malý 2 – Škvařil M. 8, Tonar 6, Linhart 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/1. Vyloučení: 3:7. Diváci: 892.

Vladimíra Šuma, trenér FCC Město Lovosice: „Plzeň dnes zaslouženě vyhrála. My jsme prohráli opět naším zakončením, které nás trápí téměř dva měsíce. Motlík chytal velice dobře. Na druhé straně nebyla naše síla tak velká, jak bychom potřebovali, ale vypracovali jsme si spoustu gólových situací, které jsme nedokázali proměnit. Rozdíl pěti branek jsme stáhli ve druhém poločase na dvě branky, ale vzápětí jsme zase tři dostali. Proti takto kvalitnímu soupeři je náskok pěti branek těžké stáhnout."

Martin Šetlík, trenér Talentu Plzeň: „My jsme k tomu utkání nastoupili velice koncentrovaně a s respektem z toho minulého nedělního utkání doma, kdy jsme Lovosice porazili jen o gól. Musím říct, že hráči byli koncentrovaní a odhodlaní, že to dnes chtějí ukončit a samozřejmě byl úspěch podpořen výkonem Radka Motlíka v brance."

HCB OKD Karviná – HC Zubří 26:19 (19:10), stav série 3:0

Po dvou těsných domácích porážkách chtělo Zubří v Karviné zvítězit a uchovat si tak naději na postup do semifinále. Bylo tomu ale úplně jinak. Zubřané první poločas vůbec nezvládli. Propadli především v obraně a po třiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 19:10 pro Karvinou. Ani to ale Valachy nezlomilo, nastoupili do druhé půle odhodláni ještě skóre zvrátit a z počátku se jim to i dařilo. Skvěle fungoval obrana, vždyť první branku druhého poločasu Karviná vsítila až ve 40. minutě a to ještě ze sedmimetrového hodu. Bohužel pro hosty však stále fungoval syndrom Lefan, a tak jejich úsilí stačilo pouze na korekci skóre. Zubří tak ani letos nepřekročí svůj stín a brány čtvrtfinále.

Nejvíce branek: Frančík 7, Veřmiřovský 6/1, Mlotek 6 – Šlachta 5, Reček 4, Hrstka 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 3/1 – 1/0. Vyloučení: 4:9 (ČK Šustáček). Diváci: 1170.

Radek Bartošic, trenér HCB OKD Karviná: "Vydařil se nám vstup do utkání. Hráči byli nabuzení tím, že chtějí již dnes ukončit sérii a rozhodnout o postupu do semifinále. Od samého začátku to bylo patrné a vytvořili jsme si náskok, který jsme udrželi po celý zápas. Hráči byli velice koncentrovaní a výborně plnili taktické pokyny, což bylo důležité."

Andrej Titkov, trenér HC Zubří: "Hodnocení utkání je velice jednoduché a lze jej shrnout do několika vět. Stejně tak, jako v předcházejících dvou zápasech, i dnes jsme selhali ve všech komponentech hry. Je to pro nás obrovské zklamání. Soupeři bych tímto chtěl pogratulovat k postupu."

SKP Frýdek-Místek – Cement Hranice 26:29 (14:16), stav série 0:3

I házenkáři Cementu Hranice chtěli ukončit čtvrtfinálový souboj v co nejkratší době. Za tímto cílem úspěšně kráčeli hned od úvodních minut, první dvacetiminutovka sice byla vyrovnaná, potom ale začalo vedení Hranic pomalu narůstat a o poločase to bylo 14:16. Ve dvoubrankovém dostřelu se pak Frýdek držel za Hranicemi i ve druhém poločase, rozhodla až poslední pětiminutovka, kdy hranice navýšily svůj náskok na čtyři góly a domácí už pak dosáhli jen na závěrečnou korekci na 26:29.

Nejvíce branek: Mynář 8/1, Kichner 4, Klaban 4 – Čadra 5, Hastík 5, Rachač 4, Zemánek 4, Horut 4. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 3:6 (přímá ČK Zemánek). Diváci: 498.

Aleš Chrastina, trenér Frýdku-Místku: „Řekl bych, že to bylo vyrovnané bojové utkání, o jehož výsledku rozhodlo, že jsme neproměnili spoustu šancí."

Libor Hrabal, trenér Hranic: „Přijeli jsme vyhrát, a to se podařilo. Podali jsme koncentrovaný výkon, jehož základem byla obrana s Kučerkou v bráně. I útok s devětadvaceti góly byl dobrý. Jsme spokojení, takhle musíme pokračovat dál."

Play-out

HC Zlín – Handball KP Brno 24:31 (9:12), stav série 0:3

Zlín v boji o naději celý zápas bojoval se čtyřicítkou. Tedy s brankářem hostí Bavlnkou, který byl pro domácí hráče velkou překážkou. I když domácí gólman Mahušek podával taktéž dobrý výkon, přeci jen si dokázali hosté do přestávky vybudovat tříbrankový náskok. V nástupu do druhého poločasu místo korekce ze strany domácích přišel nástup Brna, které záhy vedlo ve 39. minutě 18:11. Pak už se utkání jen dohrávalo, odstup Brňanů byl bezpečný. Na obou stranách se dostaly na hřiště lavičky včetně brankářů. I proto bylo posledních dvacet minut zápasu brankově poměrně hodně úrodných. Brno tak v poklidu pro moravskou metropoli uhájilo extraligovou příslušnost pro příští sezónu ve třech utkáních.

Nejvíce branek: Stein 7, Hubáček 7/1, Zima 3, Kubis 3, Weintritt 3 – Buček 5, Prnica 3, Dujčák 3, Indrák 3, Kafka 3. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 6 (přímá ČK Žůrek) - 4. Diváci: 180.

Milan Buday, trenér HC Zlín: „Nejhorší utkání a vůbec nejhorší druhý poločas. Je to o hlavách. Vzal jsem dorostence Martina Bučka jako leváka a on byl nejlepší. Někde prostě je problém. Pokud nás porazí jeden hráč a gólman, je to špatně. Nejsme schopni dát gól a pak už se kupí chyby. 18 zásahů si dnes připsal gólman Brna, to je zlé."

David Novotný, trenér Handball KP Brno: „Výsledek hovoří za vše, byli jsme dnes lepší a jsme rád, že jsme to skončili dnes."

Tatran Litovel - KH Kopřivnice 22:21 (13:13), stav série 2:1

I třetí utkání mezi Litovlí a Kopřivnicí bylo vyrovnané a velmi tvrdé. Žádný ze soupeřů v průběhu zápasu nezískal větší než dvoubrankový náskok, remízový byl i poločas. Třemi brankami v řadě dostal mezi 45. a 50. minutou do dvoubrankového vedení Kopřivnici Hardt, v tomto úseku hry se Litovel trápila i díky špatné produktivitě při proměňování sedmimetrových hodů. Jak je důležité míti zdravého Juříčka, se ukázalo v posledních minutách, kdy právě tento velezkušený exreprezentant utkání rozhodl. Mečbol tedy drží Litovel a v neděli bude důležité i to, zda se v dresu Kopřivnice znovu objeví i kmenový hráč Ostravy Hardt.

Nejvíce branek: Konšel 6/1, Juříček 5, Dědek 4 – Hardt 5, Gřes Jiří 4/3, Fulnek 4. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 5/2 – 5/4. Vyloučení: 5:3. Diváci: 373.

Jaroslav Hudeček, trenér Tatranu Litovel: „Věděli jsme, že to nebude lehké utkání. Kopřivnice do toho dala opravdu vše a nezlomila se, ani když prohrávala o čtyři branky. V tom jsou trochu před námi, protože my nejsme schopni udržet úroveň hry po celých 60 minut. Měli jsme výpadky, které Kopřivnice využila, a buď srovnala, nebo dokonce svůj náskok navýšila. Úžasným způsobem jim navíc zachytal Žingor, který nás na hřišti gumoval. Nesmírně si ale vážím naší bojovnosti a nasazení, kluci díky tomu zápas dotáhli do vítězného konce. Zítra máme obrovskou šanci ukončit sérii. Pokud zlepšíme některé věci, mohli bychom podle mě dokráčet ke kýženému stavu 3:1."

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: „Byl to naprosto vyrovnaný zápas jako dva předchozí u nás. Vyhrál šťastnější tým. Udělali jsme pár chyb, které nás bohužel stály výsledek."