Extraliga házené 2019/2020

Házenkáři Talentu si vystříleli druhou výhru, po bronzu sahají Hranice

28.05.2016, Redakce ČSH

Už zítra mohou házenkáři Plzně slavit mistrovský titul, Dukla ale ještě může vývoj série zvrátit a stav finálových bojů opět vyrovnat. Po sobotním utkání vede Plzeň nad Duklou Praha 2:1. Stejným poměrem vedou sérii i házenkáři Cementu Hranice, kteří ve třetím vzájemném měření porazili tým Banku Karviná.

Finále

Talent M.A.T. Plzeň – Dukla Praha 27:17 (16:7), stav série 2:1

Házenkáři Talentu Plzeň před domácími fanoušky v boji o titul Duklu přestříleli desetibrankovým rozdílem. Zejména ve druhé patnáctiminutovce zápasu na hřišti dominovali a do druhé půle vstupovali s vysokým devítibrankovým náskokem. Ve druhém poločase náskok ještě navýšili a sedm minut před koncem to bylo o jedenáct. Střelecky se pod plzeňskou výhru v sobotním zápase nejvýrazněji podepsal šesti brankami Michal Tonar, nejlepší střelec Dukly Sviták za ním příliš nezaostal, ovšem více než dvěma trefami se k němu připojili pouze Kývala s Kastnerem, a to nebyla ve srovnání s Plzní dostatečná střelecká síla. Plzeň tak drží na své straně finálový mečbol, který může proměnit ve třetí titul v řadě už v neděli večer. Utkání můžete sledovat v 18.05 hodin v přímém přenosu na ČT Sport.

Nejvíce branek: Tonar Michal 6/1, Škvařil 4, Vinkelhöfer 4 – Sviták 5, Kývala 4/3, Kastner 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 5:3. Diváci: 1420.

Jiří Hynek, asistent trenéra Talentu Plzeň: „Myslím si, že výsledek vypovídá o všem. Jak jsme začali, tak jsme v podstatě pokračovali celý zápas. Šedesátou minutou to skončilo, je to 2:1 na zápasy, nic víc, zítra musíme k tomu utkání přistoupit podobně a všichni doufáme, že už to dotáhneme do konce!“

Jiří Kotrč, vedoucí družstva Dukly Praha: „Co na to říct? Myslím si, že prohrát o deset gólů ve finále smrdí ostudou. Ještě máme jednu šanci, my se o ni popereme. Dneska nás Plzeň přejela hlavně ze začátku, nechali jsme se zastrašit tvrdší hrou a to, myslím si, rozhodlo.“

O 3. místo

Baník Karviná – Cement Hranice 20:25 (9:10), stav série 1:2

Zatímco házenkáři Plzně zahájili domácí dvojzápas před svými fanoušky vítězně, tým Karviné odcházel z palubovky s pětibrankovou porážkou. Vývoj zápasu byl ale výrazně vyrovnanější než finálový souboj v Plzni. V prvním poločase se oba týmy přetahovaly o minimální náskok, na začátku druhého poločasu ale už Cementáři soupeři odskočili na rozdíl čtyř tref (10:14). Tuto ztrátu ještě domácí zkorigovali (14:16), deset minut před koncem už ale Hranice opět držely pětibrankové vedení a to už si ohlídaly. Pět minut před koncem zápasu to bylo dokonce o sedm, Gelnar s Monczkou a Mlotkem pak Karviné nakonec zajistili alespoň kosmetickou korekci na konečných 20:25.

Nejvíce branek: Gelnar 4/2, Monczka 3, Frančík 4, Mlotek 3 – Tůma 7/1, Zemánek 5, Čadra 4. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 860.

Román Farář, Baník Karviná: "Dnešní utkání jsme si prohráli sami vlastními chybami. Hostům navíc opět výborně zachytal Kučerka. Zasloužené vítězství."

Libor Hrabal, trenér TJ Cement  Hranice: "Jsem rád, že jsme hned to první utkání v Karviné zvládli. Začátek z naší strany nebyl úplně nejrůžovější. V prvním poločase jsme neproměnili čtrnáct šancí, proto byl poločasový výsledek tak těsný. V druhém poločase jsme zabrali, zlepšili jsme obranu, hodně nám opět pomohl Kučerka. Druhý poločas byl z naší strany tak zahraný lépe a dopomohl nám k druhému vítězství."