Zubří přehrálo Lovce výrazným rozdílem i ve druhém zápase a v sérii o bronz vede 2:0

14.05.2017, Jan Vtípil

Zuberské ROBE dělí jediná výhra od zisku bronzových medailí. V druhém utkání série proti Lovosicím dominovalo poměrem 33:24 (17:10) a další jednoznačným vítězstvím stanovilo průběžný stav série na 2:0. Série pokračuje příští víkend na severu Čech.

Extraliga házené 2016/17 – O 3. místo, 2. zápas

HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice 33:24 (17:10)

Po včerejším jednoznačném vítězství o 14 branek nastoupili házenkáři Zubří k druhému zápasu série o třetí místo opět koncentrovaně a rychle vedli i v nedělním duelu 4:0. O snížení na 5:4 se vedle lovosických reprezentantů Motla s Landou postaral i pivot Ivo Havel, který v zápase zaznamenal celkem pět branek, což je jeho letošní maximum. Vyrovnat se však Severočechům ani jednou nepodařilo, byť se po další brance Landy drželi ještě ve 14. minutě na ztrátě jediné branky (8:7 pro ROBE). Druhá polovina prvního poločasu už vyzněla jednoznačně pro domácí, kteří postupně navýšili až na 17:10. Po přestávce si domácí výrazné vedení dlouho kontrolovali, ale hosté ukázali i po červené kartě Landy bojovná srdce a kolem 50. minuty zápas zdramatizovali. Výborně hrající Motl snížil v 52. minutě na rozdíl pouhý tří branek (26:23), ale za další dvě minuty to bylo opět 29:23 pro Zubří, které poslední minuty duelu získalo zpět kontrolu nad utkáním. To nakonec dovedlo k přesvědčivému vítězství 33:24. V sérii hrané na tři vítězné zápasy vede 2:0, třetí utkání je na programu v lovosické hale Chemik v sobotu 20. května od 17.00 hod. Případný čtvrtý zápas bude sehrán na stejném místě ve stejný čas o den později.

Nejvíce branek: Šlachta 7/1, Zahradníček 6, Holiš a Reček po 4 – Motl 10/6, Havel 5, Chroustovský 3. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/6. Vyloučení: 2 – 9, ČK: Landa (LOV). Diváci: 1043. Stav série 2:0 pro HC ROBE Zubří.

Andrej Titkov, trenér HC ROBE Zubří: „Jsem rád za vítězství, nicméně nejsem tak spokojen s výkonem jako včera. Zejména ve druhém poločase jsme si opět vybrali slabší chvilku, naštěstí to kluci ustáli. Do Lovosic jedem na stavu 2:0, ale poslední utkání bývá nejtěžší. Takže šance týmů vidím přes naše vedení stále padesát na padesát.

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „Bylo to utkání hodně podobné tomu včerejšímu, včera jsme v prvním poločase nedali devět jasných šancí, dnes dokonce jedenáct. To dnešní zápas rozhodlo. K druhému poločasu se už vyjadřovat nebudu.“