Straky se s Extraligou rozloučily prohrou, Lovci znovu vedou sérii o bronz

19.05.2018, Redakce ČSH

Lovci znovu utrhli vedení v sérii o bronz, i tentokrát se rozhodovalo až v prodloužení. Sedmé místo v letošním ročníku Extraligy patří po sobotě Kopřivnici, prohrou zakončili pouť soutěží letos poslední Strakonice.

Extraliga mužů – play-off o 3. místo

HK FCC Město Lovosice – HC ROBE Zubří 26:26 (14:13), po prodloužení 33:30, stav série 2:1

Lovosice se opět ujaly vedení v bojích o bronzovou extraligovou medaili. I tentokrát to byla ale pořádná bitva. Přitom Lovci si zápas rozehráli dobře a rychle se utrhli do vedení 10:4. Pak se ale rozjela i zuberská mašina a o přestávce dělila týmy jen jediná branka. Ve druhém poločase se dokonce Valaši chopili vedení 19:16 a ještě pět minut před koncem vedli 26:23. Pak už ale na palubovce vládli Lovci. Poslední tři minuty v jejich podání znamenaly tři branky a vyrovnání na 26:26 a zápas tak dospěl do prodloužení. To vyznělo jasně pro Lovce, kteří jej vyhráli 7:4 a v konečném součtu tak zvítězili 33:30. V sérii tak opět vedou, tentokrát poměrem 2:1.

Nejvíce branek: Malý 10/1, Klimt 6, Sýkora 4 – Douda 7, Klíma 6, Hrstka 4/3, Polášek 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/4. Vyloučení: 2:3 (přímá ČK Dokoupil). Diváci: 455.

Václav Toman, asistent HK FCC Město Lovosice: "Byl to pro nás další těžký zápas, ostatně jako celá tato série. Měli jsme výborný vstup do utkání. My jsme pak prostřídali, čehož soupeř využil a ve druhé půli zápas otočil ve svůj prospěch. Enormním nasazením jsme v závěru základní části dokázali uhrát remízu. V prodloužení jsme již byli lepším týmem."

Václav Franc, hráč HK FCC Město Lovosice: "Až na první čtvrthodinu zápasu se na hřišti bojovalo doslova o každý centimetr. Jsem strašně rád že v momentě, kdy jsme v závěru prohrávali, jsme dokázali v sobě najít morální sílu vyrovnat. Po tom co se nám to povedlo, jsem již věřil, že v prodloužení to již dotáhneme a nedopustíme znovu sedmimetrové hody. Za to že se to povedlo jsem hrozně rád a doufám, že se nám podaří zítra sérii ukončit."

Andrej Titkov, trenér HC Zubří: "Gratuluji domácím k vítězství, o které jsme my přišli ani nevím jak, vlastně ve zlomku okamžiku. Měli jsme výborně rozehrané utkání, které ale nakonec dospělo v prodloužení, ve kterém byli domácí lepším týmem. Příčinou naší porážky dnes bylo několik nevynucených chyb z naší strany."

Jiří Dokoupil, hráč HC Zubří: "V začátku zápasu na nás Lovosice vletěly, my jsme nebyli schopni je bránit a bylo z toho vedení 12:6 pro soupeře. My jsme se z toho naštěstí dokázali zvednout a dotáhnout se na jednobrankové manko v poločase. Ve druhé půli se zlepšily obrany na obou stranách a oba celky měly problém se prosadit. V závěru jsme sice vedli o tři branky, ale ztratili jsme zbytečně dva míče a Lovosice dovedly zápas do prodloužení. V desetiminutovém prodloužení je znát každá chyba, dostali jsme dva rychlé góly po sobě v našem oslabení a na ty už jsme nedokázali odpovědět. To byl zlom, kdy již soupeř dotáhl utkání do vítězného konce."

Extraliga mužů – o 7. místo

KH Kopřivnice – Pepino SKP Frýdek-Místek 34:30 (14:14), výsledek série 2:0

Vyrovnaných téměř pětačtyřicet minut viděli diváci v Kopřivnici, kde se ve druhém souboji bojovalo o konečnou sedmou příčku. Právě po třech čtvrtinách zápasu přišel asi rozhodující okamžik. Za sražení protihráče v rychlém útoku uviděl přímou červenou kartu nejlepší střelec hostů Petrovský. Domácí toho využili k navýšení jednobrankového náskoku až na pět gólů 30:25 a Frýdek na to už dokázal zareagovat jen mírnou korekcí. Kopřivnice tak vyhrála oba zápasy o konečnou sedmou příčku a v soutěži tak letos končí sedmá, Frýdek-Místek osmý.

Nejvíce branek: Mynář 10, Gřes 5, Bukovský 4/2, Hanus 4 – Petrovský 6, Kichner 6/1, Geist 4. Sedmimetrové hody: 6/2 – 2/1. Vyloučení: 2:3 (přímá ČK Petrovský). Diváci: 290

Extraliga mužů – 9. – 12. místo

HBC Strakonice 1921 – TJ Sokol Nové Veselí 26:31 (14:13)

Poslední zápas bojů play-out a také svůj poslední v Extralize minimálně pro nadcházející sezónu odehráli házenkáři Strakonic. V souboji s Novým Veselím prohráli rozdílem pěti branek, v Extralize letos skončili poslední. Vyrovnaná první půle přitom vyšla Strakonickým lépe, o jejich porážce rozhodla až nevydařená první pětiminutovka druhé půle, kterou Straky prohrály 1:6. Nové Veselí se tak chopilo čtyřbrankového vedení, které pak bez větších zaváhání udrželo až do konce. Hosté dokonce navýšili náskok až na sedm gólů a domácím se povedlo korigovat až v samotném závěru.

Nejvíce branek: Nejdl 6, Mošovský 5/1, Wildt 4 – Melichar 6, Veselý 5, Štěrba 4/1. Rozhodčí: Macho, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/2. Vyloučení: 4 (přímá ČK Marienka):3. Diváci: 320.

Roman Marienka st., trenér Strakonic: „Neproměnili jsme své šance a v útoku i v obraně jsme hru rozdrobili do jednotlivých soubojů. Špatně jsme to zvládli v hlavě, místo abychom bránili, jsme se chtěli prát, což škodilo hře. Vytratila se plynulost. V první půli jsme hráli kombinačně, s nadšením, ale potom jsme se zbytečně dostali do vnitřního neklidu. Kluci se začali dohadovat s rozhodčími, což nám ublížilo. Na začátku druhé půle přišly dvě nebo tři technické chyby, úvod jsme nezvládli a soupeř otočil. Asi v tom byl zase nedůraz a nekoncentrovanost jednotlivců. Při bránění jsme pak nedokázali ani zdvojovat nebo ztrojovat tak jako v první části.“

Pavel Hladík, trenér Nového Veselí: „Jsme nesmírně rádi, že jsme ve Strakonicích dokázali vyhrát. Domácí se chtěli rozloučit s fantastickým publikem úspěšně, o to víc si vážíme toho, že jsme uhráli dva body. Našli jsme v sobě morálku, abychom ještě zabojovali, i když o všem podstatném v soutěži už bylo rozhodnuto. První poločas jsme prohráli, druhý jsme museli hrát opravdu naplno. Náš plán byl v první polovině soupeře ´načít´ a ve druhé ho kondičně přeběhat. Je mi líto strakonického týmu, znám všechny kluky. Udělal se tady obrovský kus práce, i v zázemí. Extraligou se Strakonice házenkářsky nesmírně zvedly, hala byla plná, návštěvy byly fantastické. Ukázaly, že do nejvyšší soutěže patří.“