Extraliga házené 2019/2020

Házenkáři KP Brna poprvé v této sezoně vyhráli, v extralize porazili Kopřivnici, Tatran Litovel nestačil na Cement Hranice

17.10.2015, Vít Chalupa

V sobotním zápase 7. kola extraligy mužů vybojovali házenkáři KP Brno první výhru v letošní extraligové sezoně. Dva body před domácím publikem ztratili házenkáři Tatranu Litovel, když podlehli Cementu Hranice 23:34. Toto sedmé kolo je první tzv. nadační, každý extraligový tým pošle 50 korun na konto Nadace pro transplantaci kostní dřeně. Zbývající tři zápasy se hrají v neděli, včetně dopoledního televizního HBC Ronal Jičín – Dukla Praha.

Extraliga mužů - 7. kolo

KP Brno – KH Kopřivnice 28:23 (16:14)

Prvních deset minut zápasu sledovali diváci v Brně vyrovnanou hru, potom se domácí soupeři začali pomalu vzdalovat. Brněnští kanonýři se střídali v zakončování a vypracovali Brnu tříbrankový náskok. Pak se jejich únik přibrzdil a hosté naopak začali manko stahovat. Pět minut před přestávkou Hanus vyrovnal (13:13), ovšem ještě před odchodem do kabin si domácí vzali zpět dvoubrankovou výhodu. I ve druhém poločase tahali Brňané za delší konec, až do 53. minuty se ale Kopřivnice držela v dostřelu (21:19). Potom domácí zasypali branku hostů pěti rychlými trefami a utrhli se do sedmibrankového vedení (26:19). Ztrátu už hosté nesmazali a v Brně prohráli pětibrankovým rozdílem.

Nejvíce branek: Koubek 5, Burget 4, Musil 4, Mráz 4, Weintritt 4 – Gřes Jan 6, Hanus 4, Zima 3, Bukovský 3, Unger 3. Rozhodčí: Pavlíček, Hanák. Sedmimetrové hody: 2/0 – 2/1. Vyloučení: 1:8. ČK: Fulnek. Diváci: 525.

Pavel Čejka, trenér KP Brno: „Věděli jsme, jaký Kopřivnice předvede výkon. Trestala nás za chyby, kterých však nebylo mnoho. Měli jsme špatnou úspěšnost střelby, kdybychom proměnili většinu šancí, tak jsme o zápase rozhodli mnohem dříve. Možná hostům trošku došly v závěru síly, většinu času jsme hráli přesilovku.“

Kompletní fotogalerii Pavla Kocourka ml. z utkání KP Brno - KH Kopřivnice najdete ZDE

Tatran Litovel – Cement Hranice 23:34 (9:16)

Házenkáři Tatranu Litovel podlehli na domácí palubovce jedenáctibrankovým rozdílem Cementu Hranice. Ty dobře nakročily k vítězství už v prvním poločase, hra byla vyrovnaná jen v úvodní patnáctiminutovce zápasu. Potom si Hranice vypracovaly výrazný náskok a do šaten si nesly sedmibrankovou výhodu. Ve druhé půli se domácí marně snažili o korekci ztráty, naopak jejich manko pod palbou hranických kanonýrů stále narůstalo. Cement táhla sehraná čtveřice Hastík – Stržínek – Rachač – Zemánek. Domácím nepomohla ani osobní obrana na Hastíka. V závěru už užšímu kádru Litovel došly síly, zato hostující střelci byli stále při chuti, navíc je držel zkušený brankář Kučerka.

Nejvíce branek: Havlíček 6, Zbránek 3/2, Konšel 3 – Rachač 8, Čadra 7, Horut 5, Mičkal 5/2. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4. Vyloučení: 2:7. Diváci: 400.

Lubomír Krejčíř, trenér Tatranu Litovel: „Nejsme spokojeni, to je pochopitelné. Za předvedený výkon se však nemůžeme stydět, v rámci personálních možností jsme dali do zápasu všechno. Stál proti nám dle mého názoru nejlepší tým soutěže, zapůsobil na mě lépe než Plzeň. V první půli jsme udělali spoustu technických chyb, dobře chytal brankář Kučerka. Naše hra nebyla špatná, ale přece jenom překonat jej byl pro nás problém. Ve druhém poločase to bylo lepší, ale v závěru nám zase chyběly síly. Soupeř díky tomu dával jednoduché branky. Výsledek průběhu odpovídá.“

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice: „Splnili jsme v utkání to, co jsme si před ním řekli. Po všech stránkách jsme hráli dobře, udělali jsme si náskok v první poločase. Poté jsme kontrolovali hru, vytknout týmu mohu jen maličkosti při bránění pivota. V celku jsme spokojení a takové vítězství nás moc těší.“

Zbývající program 7. kola – neděle 18. října – 10.25: HBC Ronal Jičín – Dukla Praha (přímý přenos ČT sport), 16.00: HC Zlín – HCB OKD Karviná, 17.00: SKP Frýdek-Místek – Gumárny Zubří.

Předehráno: Talent M.A.T. Plzeň – FCC Město Lovosice 36:28 (16:14).