Extraliga házené 2019/2020

Lovci doma porazili Litovel, Kopřivnice veze body z Brna

29.09.2018, Redakce ČSH

Dva zápasy byly na programu Strabag Rail Extraligy v polovině prodlouženého víkendu. Zatímco doma s fanoušky slavili vítězství házenkáři Lovosic, bez bodů zůstali před domácími fanoušky hráči Brna, kteří nestačili na Kopřivnici.

Strabag Rail Extraliga - 4. kolo

HK FCC Město Lovosice – TJ Tatran Litovel 36:28 (19:13)

Do Lovosic, které v minulém kole nesehrály zrovna vydařené utkání v Hranicích, přijel nováček soutěže z Litovle. Lovci byli od začátku střetnutí odhodláni prohru ze třetího kola odčinit a uchovat si domácí neporazitelnost. Až na vyrovnaný úvod střetnutí byl zápas v jejich režii, když již ve čtvrtině zápasu vedli 15:10. V poločase pak Lovci vedli 19:13, přičemž se o deset branek postarala dvojice Bouček-Motl. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, Lovosice i nadále ovládaly utkání, aby nakonec Litovel porazily 36:28.

Nejvíce branek: Motl 6/2, Jonáš 5, Sýkora 5 - Piwko 7/5, Šmíd 5, Geist 4. Sedmimetrové hody:  5/3 – 5/5. Vyloučení: 2 (ČK přímá Franc) – 4 (ČK přímá Mekić), Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Diváci: 428.

Jan Landa, asistent trenéra HK FCC Město Lovosice: „U mne panuje převážně spokojenost a to až na prvních deset minut prvního poločasu. Od té doby jsme zápas kontrolovali. Trápila nás klasicky koncovka, na té budeme muset opravdu zapracovat, protože ta nám v dalších zápasech může zlomit vaz. Jsem šťastný, že jsme dali šanci všem klukům a vyhráli jsme poměrně vysoko.“

Ivo Vávra, trenér TJ Tatran Litovel: „Chtěl bych poblahopřát domácím k zaslouženým bodům. Po celé utkání byli lepším týmem. My jsme se na Lovosice připravovali, aby nás ničím nepřekvapily, ale tvoříme nový celek a bude ještě chvíli trvat, než kluci pochopí, co po nich chceme. Měli jsme v zápase světlejší okamžiky, ale bohužel se sedmnácti technickými chybami se s takovým týmem jako jsou Lovosice hrát nedá. Podržel nás brankář Juráš. Budeme muset jít po krůčku dál, z každého takového zápasu se poučit a pokusit se získat nějaké body v příštích kolech."

Václav Klimt, spojka HK FCC Město Lovosice: „Utkání jsme se snažili od začátku zvládnout, i když, jak říkal trenér, prvních deset minut se nám až tak nevydařilo v obraně. Nakonec se to zlomilo a vyhráli jsme pěkným rozdílem. Jsem rád, že si všichni mohli zahrát a také skórovat, což vždycky pomůže.“

Jan Juráš, brankář TJ Tatran Litovel: „Gratuluji soupeři. Byli lepší, zkušenější. My jsme prohráli, ale jedeme dál, nevěšíme hlavy a budeme se snažit do dalších kol a sbírat body doma.“

SKKP Handball Brno – KH Kopřivnice 26:33 (8:15)

Skóre bylo v úvodu první půle vyrovnané a obě mužstva se držela vzájemně na dostřel. Postupem času se však situace přiklonila na stranu Kopřivnice, která získala výraznější náskok. Po dvaceti minutách tak vedla o šest gólů, přičemž do poločasu zvýraznila rozdíl ještě o jednu trefu. Brňané proto museli nasadit taktiku, díky níž by se vrátili zpět do boje o vítězství. Hráči hostů ale veškerou snahu Králova Pole eliminovali a drželi si potřebný odstup i ve druhé půli. Kopřivnice nakonec ovládla utkání výsledkem 33:26 a prodloužila svoji vítěznou sérii. Brno naopak zůstává po další porážce ve spodní části tabulky.

Nejvíce branek: Havlát 7/4, Mičola 6 – Hanus 7, Čadra 5/1, Bukovský 5/4, Holbein a Gřes po 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 6/4 – 6/5. Vyloučení: 4:6. Diváci: 220.

Andrej Titkov, SKKP Handball Brno: „Chtěl bych pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství. Předvedl krásnou házenou a myslím si, že mohou být spokojeni. Hráli opravdu pěkně a variabilně. Pokud bychom chtěli v současné situaci uspět proti takovému protivníkovi, museli bychom odevzdat stoprocentní výkon. A to všichni hráči, ne jenom, řekněme, trojice z nich. Někteří hráči selhávají v obranné činnosti, zřejmě kvůli nezkušenosti a mentální nepřipravenosti. Ovšem my budeme bojovat za každou cenu a budeme pracovat s tím, co máme. Musíme se snažit příště vyhrát a jiná cesta momentálně není. Taková je filozofie klubu, prostě jít krok za krokem. Herní projev byl tak 20 minut dobrý a dali jsme 26 gólů, což je pro nás solidní číslo. Ale stále to je málo.“

Lubomír Veřmiřovský, KH Kopřivnice: „Věděli jsme, že to bude složité utkání. V dnešní extralize je každý zápas venku i doma strašně náročné vyhrát. Připravili jsme se na něj a musím smeknout před kluky, jak k duelu přistoupili a jak bojovali 57–60 minut v maximálním nasazení. Pokud to budeme schopni přenést do dalších zápasů, máme určitě šanci se porvat s každým v této lize. Za mě spokojenost. V prvním poločase jsme odskočili, tehdy jsme byli, myslím, lepším týmem. Ve druhé části hrál Andrej sedm na šest proti nám, což dělalo problémy. Dotahovali se na nás, ale kluci se s tím srovnali a nenechali Brno se dotáhnout na čtyři nebo pět branek. To bylo klíčové a máme strašně důležité body.“