Extraliga házené 2019/2020

Valaši nestačili na Frýdek-Místek, prohráli 23:28. Nové Veselí doma přehrálo Lovosice

07.10.2018, Redakce ČSH

Utkání 5. kola Strabag Rail extraligy mezi Frýdkem-Místkem a Zubřím slibovalo dramatický duel, protože před střetnutím dělil oba celky v tabulce jediný bod. Nakonec ale měli téměř po celý zápas navrch domácí a vyhráli pětibrankovým rozdílem 28:23. Těsnou domácí výhru nakonec slavili i házenkáři Nového Veselí, poměrem 29:28 přetlačili Lovce.

Strabag Rail Extraliga - 5. kolo

Pepino SKP Frýdek-Místek – HC ROBE Zubří 28:23 (16:11)

Začátek zápasu vyšel lépe domácím, kteří se velice rychle ujali vedení. Hostující trenér Dušan Poloz si tak musel už po šesti minutách vzít první oddechový čas. Za stavu 10:6 pro Frýdek-Místek neproměnil Vojtěch Petrovský sedmimetrový hod, Zubří se následně dokázalo dotáhnout na rozdíl jediné branky. V posledních desíti minutách prvního poločasu však hosté skórovali jen dvakrát, takže domácí opět navýšili svůj náskok. Do šaten se tak odcházelo za stavu 16:11 pro Frýdek-Místek. Po změně stran domácí nastříleli hned v úvodu tři branky za sebou. Od 37. do 50. minuty sice měli hlušší období, když se střelecky prosadili jen třikrát. Ovšem Zubří nedokázalo snížit na menší než čtyřbrankový rozdíl. Deset minut před koncem prohrávalo 22:18. V závěru střetnutí si Frýdek-Místek vedení v pohodě pohlídal a nakonec se tak mohl radovat z vítězství v poměru 28:23. Pro Frýdek-Místek je to druhá výhra v řadě. V tabulce se posunul už na 8. místo. Zubří se propadlo na 9. příčku.

Nejlepší střelci: Strack 9, Klaban 5, Stržínek 4/1 – Hrstka 6/2, Korbel 6, Zeman 4. Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 1:4. Diváci: 334.

Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Jsem velice rád, že jsme utkání zvládli. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Stále jsme v šoku ze špatného vstupu do ligy. Pořád tak hráči mají toho červíka v hlavách. Byl to boj od začátku do konce s tím, že jsme chytli začátek zápasu. Náskok, který jsme si vytvořili, jsme dokázali udržet až do konce. Každopádně jsem nečekal, že střetnutí bude rozhodnuté pět minut před koncem. V průběhu týdne jsme měli menší komplikace. Nevěděli jsme přesně, v jakém složení nastoupíme. Navíc v zápase se nám nešťastně zranil Adam Gřešek. A náš kádr přece jen není tak široký, aby jeden dokázal výkonnostně nahradit toho druhého, takže než někdo nabral obrátky na plný plyn, tak to nějakou dobu trvalo. Adam Gřešek má vymknutý kotník. Otázka je, do jaké míry.“

Dušan Poloz, trenér HC ROBE Zubří: „Nejprve bych chtěl pogratulovat domácím k naprosto zaslouženému vítězství. Do utkání jsme nastoupili na můj vkus až příliš vlažně. Vůbec nevím, proč. Musím říct, že mě to až irituje. Pětibrankový rozdíl, kterým utkání nakonec skončilo, vznikl už na začátku. Potom jsme se snažili nějakým způsobem dostat zpátky do zápasu. Za stavu 10:9 nebo 11:9 jsme hráli přesilovou hru, při které jsme měli dvě šance, ale neproměnili jsme je. Potom jsme měli my vyloučeného hráče a náskok domácích znovu vzrostl na tři, čtyři, pět branek. Ve druhém poločase už jsme se nedostali do kontaktu, takže dneska jsme podali slabší výkon. Domácí, kteří hráli s větším entusiasmem, tak zaslouženě vyhráli.“

TJ Sokol Nové Veselí – HK FCC Město Lovosice 29:28 (13:15)

ZDT aréna viděla skvělé házenkářské představení. Lovosice měly výborný vstup do utkání. Domácím nefungovala obrana, kolem dvacáté minuty hosté vedli 13:9 a měli výhodu přesilovky. Pokud by Lovosice přidaly další gól, byl by průběh utkání pravděpodobně jiný. Domácí se do poločasu přiblížili na rozdíl dvou branek. Do páté minuty druhé půle se Novému Veselí podařilo vyrovnat skóre a díky skvělým divákům dovedlo utkání do vítězného konce.

Nejlepší střelci: Štěrba 9, Sekulič 9, Živojinovič 5  – Klimt 9, Motl 8, Malý 4. Rozhodčí: Tomáš Kozler, Martin Zych. Sedmimetrové hody: 5/5 – 0/0. Vyloučení: 5:3. Diváci: 300.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Toto asi byl nejtěžší zápas, který jsme za působení v Extralize v naší hale vyhráli. Hráli jsme hodně takových těžkých zápasů, ale nikdy jsme je nevyhráli. Lovosice dnes ukázaly obrovskou chuť, my jsme čekali, že po prohře v Hranicích a, dalo by se říci lehkém vítězství nad Litovlí, budou chtít ve Veselí vyhrát. Sil na to měli dost a já jsem velmi hrdý na svůj tým, že jsme tento zápas zvládli. Milan změnil asi pět různých strategií, na které bylo velmi těžké reagovat. Chci Lovosicím poděkovat, že přispěly k tomuto obrovsky kvalitnímu utkání a hlavně chci poděkovat fanouškům. Ti nás na konci utkání podrželi a i díky nim jsme dnes vyhráli.“

Michal Studený, brankář TJ Sokol Nové Veselí: „Chci dnes hlavně poděkovat našim fanouškům, protože ti nám dnes pomohli k výhře. V první půli jsme neproměňovali šance a v obraně jsme neplnili to, co jsme měli. Do druhé půle jsme už vlétli tak, jak jsme chtěli a pomohli nám hlavně diváci. Při takto vyrovnaných utkáních je prostě podpora hlediště klíčová.“

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „V prvé řadě musím pogratulovat domácím k vítězství. My jsme měli celou řadu šancí překlopit zápas definitivně na naši stranu. Vedli jsme před koncem poločasu 13:9 a během tří útoků jsme nedali ani gól. Tam jsme mohli dostat domácí pod velký tlak. Navíc jsme měli na začátku druhé půlky přesilovku. V té další jsme dokonce udělali dva útočné fauly, domácí se dostali do vedení a začali si věřit. Výborně se jim navíc rozchytal ve druhé půli brankář. Stále jsme to ale měli ve vlastních rukou. Hlavními důvody naší prohry vidím, že jsme udělali čtrnáct technických chyb a nenavýšení našeho vedení při výše zmiňované přesilovce. Domácí zahráli dobrý zápas při skvělé atmosféře.“

Václav Franc, spojka HK FCC Město Lovosice: „Chci také gratulovat Novému Veselí k dnešnímu vítězství. My jsme do utkání dobře vstoupili a je velká škoda, že jsme za stavu 13:9 neodskočili o další góly. Utkání by se vyvíjelo úplně jinak. Když jsme se ve druhé půli dostali do ztráty, ještě jsme v sobě našli síly na otočení výsledku. Na konci obrovsky pomohli domácím diváci, ti je vlastně dotáhli k vítězství. My jsme bohužel udělali množství technických chyb.“