top logo

Extraliga házené 2019/2020

top logo

Plzeň rozstřílela Litovel, Nové Veselí těsně přetlačilo Kopřivnici

17.11.2018, Redakce ČSH

Házenkáři Frýdku-Místku v sobotu dopoledne zvítězili na hřišti Cementu Hranice rozdílem osmi branek, během svátečního odpoledne ale byla na programu ještě čtyři extraligová utkání. V Litovli zvítězili házenkáři Plzně vysokým šestnáctibrankovým rozdílem, naopak Nové Veselí doma nejtěsnějším možným rozdílem přetlačilo Kopřivnici. To v Lovosicích málem zasvítila čtyřicítka a drama v Jičíně dopadlo pro domácí.

Strabag Rail Extraliga - 10. kolo

TJ Cement Hranice - Frýdek-Místek 25:33 (12:14)

Do utkání vstoupili lépe hráči Frýdku-Místku. Ti si po sérii branek vytvořili šestibrankový náskok 4:10, do konce prvního poločasu se ale domácí dokázali oklepat a stáhnout na přijatelných 12:14. Velké nasazení obou celků nasvědčovalo tomu, jak moc je tento zápas pro oba týmy důležitý. V druhém poločase se domácí snažili smazat náskok svého soupeře. Nejblíže tomu byli v 45. minutě. Hraničtí ale nabídnutou šanci dotáhnout se na svého soupeře nevyužili a v ten moment se utkání definitivně zlomilo. Frýdek-Místek si pak několika přesnými zásahy vytvořil náskok, který dokázal pohodově podržet až do konce utkání.

Nejvíce branek: Menšík 8, Bechný 5, Magrla 4 - Klaban 8, Petrovský 7, Kocich 5. Rozhodčí: Bubeníček, Petrášek. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/1. Vyloučení: 5:5. Diváci: 153

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice: „Začátek byl z naší strany nervózní a hrozně dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do zápasu. Začali jsme hrát rychleji, balon šel z ruky a proměňovali jsme naše šance. Proto ten poločasový výsledek nebyl větší než o dva. Určitě jsme v začátku druhého poločasu chtěli dostat Frýdek trochu více pod tlak. Ale to se nám nepodařilo. Stačilo to pouze na snížení na dvě branky. Ale po timu-outu, který si vzal Frýdek, se hosté opět dostali do vedení. Náskok si už dokázali pohlídat až do konce zápasu. Zasloužené vítězství Frýdku-Místku a gratulace.“

 

Tatran Litovel – Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň 21:37 (12:19)

Hráči Tatranu v sobotu dokázali s favorizovanou Plzní hrát vyrovnaně dvacet minut, ale doplatili na proměňování vyložených šancí. Několikrát trefili tyčku nebo vedle, zatímco Plzeň byla střelecky úspěšnější a vybudovala si v poločase již sedmibrankový náskok. Po přestávce ještě více zatlačila a domácí Litovel tak musela zkousnout další porážku tentokrát od několikanásobného mistra ligy z posledních let.

Nejlepší střelci: Piwko 9/3, Šmíd 4, Číhal 3 – Stehlík 6/4, Chmelík 5, Vinklehöfer, Douda 5/1. Rozhodčí: Valášek - Vychodil. Sedmimetrové hody: 7/4 – 7/7. Vyloučení: 7 (ČK Havlíček):5. Diváci: 214.

Ivo Vávra, trenér Tatranu Litovel: „Bohužel, ve stávající konstelaci na lepší výkon nemáme. Děláme chyby, nedaří se nám přenést tréninkový proces do utkání. To je asi celý problém. My hrajeme relativně 15 minut ne úplně vyrovnanou partii, ale házenou, za kterou bychom se nemuseli stydět a potom po poločasu to odbouchneme takovým výkonem, který do extraligy nepatří. Pravděpodobně budeme muset posílit, protože v současné sestavě by to bylo náročné. Jsme zdecimovaní zraněními, nemocemi, hrajeme ve 13 lidech, máme spoustu mladíků a na soupeře jako Plzeň to nestačí. Musíme se soustředit na utkání s Brnem. Momentálně děláme stále fatální chyby a v 10 utkáních jsme se tak porazili sami.“

Michal Tonar, trenér Talentu ROBSTAV-M.A.T. Plzeň: „Dvakrát v předchozích zápasech jsem musel hodnotit zápas, kde jsme byli poraženi, takže je rozhodně dneska příjemnější hodnotit zápas, který jsme vyhráli. Jsem rád, že kluci zvládli celý zápas v podobném tlaku na soupeře a dokázali porazit Litovel takovýmto rozdílem. Nemyslím si, že tento zápas z naší strany patřil k lehkým nebo že bychom byli papírově silnější a tohle utkání mělo být nějak lehké. Nebylo.“

 

TJ Sokol Nové Veselí – KH Kopřivnice 26:25 (16:14)

Kdo si myslel, že úroveň decibelů v ZDT Aréně minulý týden po zápase s Duklou již nemůže být překročena, viděl dnes pravý opak. Do Nového Veselí přijela Kopřivnice a s ní i asi 30 hlučných fanoušků. Ti společně s tradičně hlasitým novoveselským publikem viděli další skvělé házenkářské představení. Oba týmy byly na sebe skvěle připraveny, obrany si po celý zápas nic nedarovaly, vše tvrdým, ale férovým způsobem. V polovině první půle se domácím podařilo odskočit o tři góly a do kabin šli spokojenější borci z Vysočiny. Kopřivnici vyšel úvod druhého poločasu a schylovalo se tedy k dalšímu dramatu. Kolem 56. minuty se opět několika skvělými zákroky blýsknul domácí gólman Vítek Schams a koncovka se jevila nadějněji pro Nové Veselí. Hostům ale minutu před koncem vyrovnali, vedení na stranu domácích však strhnul 30 sekund před koncem Josip Kežič. Poslední rána kopřivnických hráčů šla do tyče a ZDT Aréna mohla slavit další extraligové body.

Nejlepší střelci: Ptáčník 6, Štěrba 5, Živojinovič a Kežič po 4  – Střelec 8/6, Jan Gřes a Čadra po 4. Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 0/0 – 6/6. Vyloučení: 5:4. Diváci: 380.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Naprosto souhlasím s tím, že jsme byli v koncovce šťastnější a utkání by slušela remíza. Remíza to byla dnes minimálně v hledišti. Byl to dnes mimořádný zápas. Smekám před Lubošem, jak tým na dnešek připravil. V podstatě eliminovali naše největší hrozby, které nám vycházely v předchozích zápasech. Museli jsme improvizovat. I když máme cca 17 kombinací, tak jsme na konci museli hrát věci, které nemáme secvičené. Myslel jsem si, že po Lovosicích nás už nic horšího doma nečeká a dnes se ukázalo, že sem přijel ještě kvalitnější soupeř. Děkuji celému týmu a obzvlášť chci vyzvednout dnešní výkon Víti Schamse.“

Vít Schams, brankář TJ Sokol Nové Veselí: „Dnešní zápas jen potvrdil, jak je liga strašně vyrovnaná. Věděli jsme, že to bude s Kopřivnicí obrovsky těžké, protože bojují o každý balon. Chci poděkovat soupeři i fanouškům za výborný zápas, bylo bojovný, tvrdý, ale férový. Nakonec vyhrál dnes ten šťastnější tým. Jsme všichni vyřízení, ale šťastní.“

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: „Gratuluji soupeři ke dvěma bodům, které byly v koncovce i trochu šťastné. Remíza by byla možná spravedlivější, nicméně toto je sport. Chci vyseknout obrovskou poklonu jak našemu týmu, tak i týmu Veselí, kteří hrají skvělou házenou. Je to strašně těžké proti nim hrát. To, co jsme si před zápasem řekli, jsme i odehráli. Zdobilo nás maximální nasazení a přerušování hráčů v útoku. Já jsem maximálně spokojen. Že jsme dnes nezískali dva body, je možná trochu škoda, ale my se nyní až tak na body nekoukáme. Spíš je vidět, jak se náš tým posouvá, jak nám hraje. V obraně 6-0 se kluci strašně zvedli a je radost se na to dívat.“

Patrik Fulnek, spojka KH Kopřivnice: „Jsme určitě zklamáni, ale nevěšíme hlavu. Splnili jsme to, co jsme si řekli. Chceme tyto zápasy odbojovat. Proti Veselí se hraje strašně těžko, mají komplexní tým, úderné spojky. A když to rozhodí, mají skvělého pivota a křídla. Brankář Víťa Schams také zachytal perfektně, když jsme si vytvořili nějakou šanci, tak nám ji ke konci pochytal. Bylo to podle mě skvělé utkání. Na obou stranách byla maximální energie, hráči schytali na obou stranách ohromné množství ran a divákům se muselo líbit.“

 

Foto: Adam Beneš

 

HK FCC Město Lovosice – SKKP Handball Brno 39:34 (17:16)

I svůj šestý domácí pokus přeměnili Lovci ve vítězství a udrželi si tak domácí neporazitelnost. Na svoji první výhru venku zatím ale stále čekají. V zápase bohatém na branky bylo Brno v prvním poločase lepším celkem a za stavu 4:8 si trenér Berka musel vyžádat první oddechový čas. Po něm se Lovcům podařilo zkorigovat nepříznivý stav, srovnáno bylo ale až ve 21. minutě na 12:12. Brno znovu získalo dvougólový náskok, ale závěr poločasu se díky jeho technickým chybám vydařil domácím. Tři rychlé protiútoky otočily vývoj zápasu na 17:16 ve prospěch domácích. Až do 45. minuty pak bylo utkání vyrovnané, aby závěrečná čtvrthodina vyzněla již pro domácí, kteří se mohli radovat z dalšího domácího vítězství.

Nejvíce branek: Malý 11, Klimt 9/1, Motl 7 - Vaněk 6/1, Havlát 5, Dostalík 4, Koubek 4, Petrović 4, Kučera 4/2. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 6 – 7. Rozhodčí: Králíček, Letev. Diváci: 537.

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „Jsme samozřejmě spokojeni s dvěma body, ale dnešní utkání jsme hráli prakticky bez obrany. V prvním poločase jsme se špatně vraceli, dál jsme neubránili spolupráci Jirky Havláta s pivotama. Za mne tedy spokojenost s body, ale dostat za prvních deset minut deset branek doma je prostě katastrofální. Jestli takhle budeme bránit v Karviné, tak tam dostaneme padesát. Na tuhle fázi se musíme zaměřit.“

Jiří Bouček, spojka HK FCC Město Lovosice: „Jsme určitě spokojení s dvěma bodama. Nejsme spokojení s tím, jak jsme bránili spolupráci soupeře s pivoty. Řekli jsme si, že budeme bránit Jirku Havláta, který má dobrý elko a výbornou spolupráci s pivoty, ale hned na začátku jsme tam dostali všechny branky. Vůbec jsme si nepomáhali. Konečně jsme ale začali dávat branky vepředu a proměňovali šance. Do Karviné musíme jet s lepší obranou a přivézt už konečně dva body z venku.“

Andrej Titkov, trenér SKKP Handball Brno: „Viděli jsme líbivou házenou s hodně góly. Z odborného hlediska už to tak pěkně nevyznělo, my jsme mimo jiné ten zápasy prohrály díky špatné úspěšnosti střelby a špatné hře v obranné činnosti, zejména v oslabení. Těch jsme měli na naší straně hodně tím, že na nás soupeř vyvinul tlak.“ 

Tomáš Koubek, spojka SKKP Handball Brno: „Pro diváky to byla pěkná házená, ale my s třiceti devíti brankami nemůžeme pomýšlet na vítězství. Domácí měli větší touhu po vítězství než my, byli prostě dnes lepší.“

 

 

HBC Jičín -  HC ROBE Zubří 32:29 (16:15)

Zápas v Jičíně byl ze začátku jako na houpačce, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. V desáté minutě se ale z rychlého protiútoku nemýlil Přikryl a zvýšil náskok Zuberských na dvě branky (4:6). Ve 12. minutě ale zásluhou Davida Krahulce jičínští hráči srovnali (6:6) a dokázali se dostat do vedení. Přestřelka branek pokračovala a hráči Zubří dokázali vyrovnat již v 16. minutě (8:8). Pět minut před koncem prvního poločasu si Valašo vybudovali čtyřbodový náskok (11:15), který si ale nedokázali udržet a do šaten odcházeli dokonce s jednobrankovou ztrátou (16:15). Do druhého poločasu vstoupili lépe jičínští hráči, kteří postupně zvyšovali náskok, a to na rozdíl tří branek. Ve 40. minutě se do tabulky střelců zapsal jičínský brankář Filip Veverka, který využil toho, že hráči hostí hráli bez brankáře a upravil skóre na 23:18.  Pětibrankový náskok si hráči jičínského Ronalu udrželi téměř do konce druhého poločasu, hráči Zubří se ho ještě snažili zkorigovat, ale na jičínské hráče už jim nestačily síly a zpět na Moravu odjíždějí bez bodů.

Nejvíce branek: Krahulec 8, Dolejší 6, Šulc 6 - Přikryl 6, Hrstka 6, Korbel 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 1/1 - 5/5. Vyloučení:  4:5. Diváci: 690.

Petr Mašát, trenér HBC Jičín: „Věděli jsme, že nás bude čekat těžký zápas vzhledem k tomu, že jsme hráli i ve středu těžké pohárové utkání s Plzní a Zubří tak mělo větší čas na přípravu. Právě proto jsme věděli, že to nebude tak lehké utkání nejenom z hlediska fyzického, ale také z psychického. Samozřejmě jsem čekal i skvělou formu Zubří, která jde postupně nahoru. Mladí talentovaní kluci, kteří v Zubří zůstali, se postupně zlepšují. Průběh prvního poločasu mě vůbec nepřekvapil a jsem strašně rád, že se kluci i přes vlažný začátek utkání dokázali vrátit zpět do zápasu a stav obrátili v náš prospěch. Získali jsme sebevědomí a zápas byl znovu otevřený. Trochu jsme i spoléhali na to, že Zubří ta dobrá hra nevydrží, protože ti kluci jsou mladí a nejsou ještě příliš zkušení a právě proto jsem rád za naše hráče, kteří zkušeně a s chladnou hlavou ten druhý poločas zvládli. Jsem strašně rád, jak jsme vlastně už druhý hrací týden takto zvládli, protože v amatérské soutěži hrát středa, neděle, středa, sobota je strašně těžké. Jsem rád, že vůle za vítězstvím byla veliká a jsem strašně rád, že to kluci zvládli.”

David Krahulec, pravé křílo HBC Jičín: „V prvním poločase rozhodovala druhá půlka, kdy jsme konečně začali pořádně bránit jak jsme chtěli, Filip Veverka k tomu přidal zákroky. Zápas jsme začali stejně špatně jako ve středečním utkání proti Plzni, ale otočili jsme ho trháky a rychlými útoky, které nám v poslední době jdou. Naštěstí zápasy zvládáme fyzicky, střelba se zlepšila, obranu bychom mohli trošku zlepšit, ale hlavně že proměňujeme důležité šance.”

Dušan Poloz, trenér HC ROBE Zubří: „Zápas se pro nás začal vyvíjet celkem slušně, ale nakonec jsme si ho v podstatě prohráli již v prvním poločase, kdy jsme ztratili náskok z 15:11 a do šatny jsme šli s rozdílem jedné branky. To byl ten největší kámen úrazu, protože jsme věděli, že na této horké půdě je těžké hrát dobrý zápas až do konce. Proto jsme si chtěli vybudovat náskok, ale když už jsme vedli o čtyři branky, soupeř nás doskočil. Druhým aspektem naší prohry byl velmi vysoký počet technických chyb a nepřipravených střel. Samozřejmě gratuluji soupeři k vítězství.”

Matěj Šustáček, střední spojka HC ROBE Zubří: „Bohužel v první půli náš pracně vypracovaný náskok byl Jičín schopný velmi rychle stáhnout, což nás trošku rozhodilo a nakonec šel Jičín do s jednobodovým náskokem do poločasové pauzy. V druhém poločasu si jičínští hráli svůj systém, nic nezměnili a my jsme se k tomu bohužel nebyli schopni vrátit a to rozhodlo celý zápas. Znejistili jsme, už to nebylo v takovém tempu a už tam nebyly takové pozitivní chvilky, jako v poločase prvním.”

 

Foto: Karolína Machalická

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 22. kolo
HC Dukla Praha : SHC Maloměřice Brno
14.3. 18:00
TJ Cement Hranice : HC ROBE Zubří
14.3. 18:00
HK FCC Město Lovosice : HCB Karviná
14.3. 18:00
HBC Ronal Jičín : Pepino SKP Frýdek-Místek
14.3. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : KH ISMM Kopřivnice
14.3. 18:00
TJ Sokol Nové Veselí : SKKP Handball Brno
14.3. 18:00
Tabulka
Z V R P SKÓRE B
1 M.A.T. Plzeň 21 18 0 3 649:532 36
2 Dukla Praha 21 16 1 4 660:529 33
3 HC ROBE Zubří 21 14 2 5 574:502 30
4 HCB Karviná 21 13 2 6 555:497 28
5 KH ISMM Kopřivnice 21 13 1 7 645:605 27
6 Sokol Nové Veselí 21 10 2 9 549:532 22
7 HBC Ronal Jičín 21 8 2 11 520:560 18
8 TJ Cement Hranice 21 9 0 12 531:546 18
9 HK FCC Město Lovosice 21 8 1 12 577:553 17
10 SKKP Handball Brno 21 6 2 13 516:575 14
11 Pepino SKP Frýdek-Místek 21 3 0 18 483:610 6
12 SHC Maloměřice Brno 21 1 1 19 454:672 3
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 135
Miroslav Jurka HC ROBE Zubří 124
Vít Reichl HC Dukla Praha 114
Victor Andres Donoso Andalaft KH ISMM Kopřivnice 114
kompletní tabulka
Vít Kučera SKKP Handball Brno 40
David Krahulec HBC Ronal Jičín 40
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 36
Dmytro Turchenko TJ Sokol Nové Veselí 27
kompletní tabulka
Dominik Solák HCB Karviná 38
Erik Žvak Pepino SKP Frýdek-Místek 36
Ahed Berhouma SKKP Handball Brno 36
Kosta Petrovič SKKP Handball Brno 34
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email