Žingor dovedl Kopřivnici k výhře nad Duklou, Zubří doma porazilo Hranice

24.11.2018, Redakce ČSH

Dvě utkání Strabag Rail Extraligy sehrály týmy v sobotu večer. Valaši ze Zubří před domácím publikem přehráli Hranice, házenkáři Kopřivnice pak jasně přehráli pražskou Duklu, tučně se pod výhru zapsal brankář Žingor.

Strabag Rail Extraliga - 11. kolo

HC ROBE Zubří – TJ Cement Hranice 24:21 (13:12)

V 11. kole se v Zubří utkali dva soupeři, kteří to k sobě mají jak zeměpisně, tak složením svých kádrů velice blízko. V týmu Hranic byste těžko hledali někoho, kdo neměl co dočinění někdy v nějakém zuberském týmu. Již ze startu zápasu šlo vidět, že nepadne mnoho branek. Domácí i hosté se prezentovali dlouhou dobou v útočné fázi, ale hosté až do 16. minuty vedli vždy o gól, tehdy byl stav 7:8 pro ně. Domácí dali vzápětí rychlé dva góly a skóre zápasu v tu dobu hrálo v jejich prospěch. Rozdíl v počtu branek byl vždy minimální, a tak se šlo do šaten za stavu 13:12 pro Zubří. Ve druhém poločase byl obraz hry stejná jako v tom prvním. Vedení se přelévalo ze strany na stranu. V 56. minutě Zubří dokázalo odskočit na rozdíl 3 branek, ale Hranice daly rychlé 2 góly. Zubří si nenechalo nic utéct a dvěma brankami v poslední minutě zápas vybojovalo.

Nejlepší střelci: Hrstka 6/2, Přikryl 4/1, Vlk a Dokoupil po 3 – Andrš 5, Indrák 4, Magrla a Mičkal po 3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/0. Vyloučení: 4:6. Diváci: 915.

Dušan Poloz, trenér HC ROBE Zubří: „Zápas jsem viděl především z toho pohledu, že pracujeme s jistými úseky, například v Jičíně jsme desetiminutovku prohráli 8:1, dnes to bylo jen 4:2, v tom se posouváme, na to jsme se připravovali. V té době, kdy se nám nedařilo, soupeř nemohl dát gól, v tom to bylo důležité. Věděli jsme, v jakém scénáři to bude probíhat, v přechodu do druhé vlny jsme udělali několik technických chyb, naštěstí vyšel závěr v náš prospěch, je důležité, že máme body.“

Libor Hrabal, trenér TJ Cement Hranice: „Body zůstaly v Zubří, domácí pro to udělali všechno jak na hřišti, tak i mimo něj. Myslím si, že naši kluci bojovali, chtěli jsme tu uhrát nějaký dobrý výsledek, ve stránce bojovnosti nemůžu klukům nic vyčíst. Bohužel tam byly technické chyby, pomáhalo to Zubří. V těch fázích, kdy jsme mohli jít dopředu, jsme si to kazili sami. Nakonec jsme prohráli možná zaslouženě, možná nezaslouženě.“

KH Kopřivnice – HC Dukla Praha 31:22 (16:11)

Kopřivničtí házenkáři naservírovali domácímu publiku parádní představení. V rámci 11. kola házenkářské Strabag Rail Extraligy si totiž připsali nesmírně cenný skalp v podobě výhry nad házenkáři pražské Dukly 31:22. Dnešní utkání v Kopřivnici bylo od začátku prvního poločasu velmi vyrovnané. Od 18. minuty první půle ale začali kopřivničtí házenkáři Duklu výrazněji přehrávat. Úsek hry mezi 18. a 24. minutou vyhrála Kopřivnice 6:0 a ujala se tak šestibrankového vedení. Dukla se v následujících minutách nezmohla na výraznější korekci a do šaten se tak odcházelo za stavu 16:11. Do druhého poločasu vstoupili domácí výborně a začali navyšovat svůj náskok. Už ve 42. minutě to bylo o sedm branek. Ve vynikající jízdě pokračovala Kopřivnice až do konce zápasu a nakonec zvítězila rozdílem devíti branek. Házenkáři KH Kopřivnice tedy zvládli utkání s pražskou Duklou na jedničku a zaslouženě si do tabulky házenkářské Strabag Rail extraligy připisují dva body. Nutno vyzdvihnout dnešní výkon kopřivnického brankáře Marka Žingora, který podal v průběhu celého utkání velmi dobrý výkon.

Nejvíce branek: Gřes 8, Čadra 7/1, Hanus 4 – Šustek 6, Hlavatý 5/1. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 8/4 – 4/2. Vyloučení: 8:6 (přímá ČK Patzel). Diváci: 530.

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „V první řadě bych chtěl pogratulovat domácímu celku k vítězství. Myslím si, že Kopřivnice předvedla v dnešním utkání výborný výkon. Dá se říct, že přibližně od první poloviny prvního poločasu nám nedala vůbec šanci, což mě hodně mrzí, protože jsme se na dnešní zápas poctivě připravovali. Zvládli jsme začátek, kdy jsme utekli do stavu 5:7. Myslím si, že tam nám to fungovalo. Řekli jsme si, co chceme přesně hrát a jakým způsobem chceme přehrát agresivní systém obrany domácích. Rozhodujícím faktorem v této části byl jednoznačně brankář Marek Žingor, který měl snad 7 zákroků za sebou. My jsme si řekli, že na Kopřivnici chceme jednoznačně dohrávat do křídel, protože tam cítíme určitou slabinu v postavení obránců. To se nám podařilo, ale my jsme měli střelbu z křídel 17:5. Tohle byl pro nás zlomový okamžik. Domácí to dokázali otočit a ve výborné atmosféře pokračovali dál. Bohužel už jsme neměli ani moc na střídání, protože Matěj Klíma má problémy s koleny, takže už nebyla ani nějaká šance to změnit. Snažili jsme se s tím prvních patnáct minut ve druhém poločase něco udělat, ale domácí se dostali do laufu a nám už bohužel ani ten systém 0:6 tolik nefungoval. Na 1:5 jsme se to už báli vytáhnout. Domácí si dokázali vytvořit docela komfortní náskok a hráli v pohodě. My jsme naopak měli hlavy dole a v posledních deseti minutách nejvíc, což mě nejvíc mrzí. Kopřivnice dnes vyhrála zaslouženě a já ještě jednou gratuluji."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: „Jsem spokojený, protože znovu jsme dokázali, že chceme být nejvíce vyhecovaný tým v lize a tým, který nejvíc přerušuje v obraně. Myslím si, že to se nám dnes podařilo. Za dobře fungující obranou podal nadstandardní výkon brankář Marek Žingor, který smazal hlavně křídla a spojky. Tam byl podle mě největší rozdíl v zápase. My jsme s pokorou strašně moc šťastní, protože porazit Duklu je nesmírně těžké. Nám se to dnes povedlo, doufám, že nás to zase psychicky posune o krok dál."