Dukla přetrhla Plzni domácí neporazitelnost

05.12.2018, Redakce ČSH

Na úvod 13. kola Strabag Rail Extraligy zvítězili házenkáři Dukly pan palubovce doma dosud neporažené Plzně rozdílem dvou branek.

Strabag Rail Extraliga - 13. kolo

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – Dukla Praha 24:26 (10:12)

Pražská Dukla přijela do Plzně s tím, že si odsud jako první v sezoně odveze body a to se jí také povedlo. Především díky výborné obraně, za kterou vynikal famózní gólman Petržala. Domácí od začátku jen dotahovali náskok soupeře, v páté minutě byl stav 0:3. A i po zbytek zápasu měla Dukla vždy navrch, plzeňským házenkářům se nepodařilo ani jednou vyrovnat. Nejvíc se přiblížil na rozdíl jediné branky, a když měli v první půli šanci srovnat krok hned několikrát, vždycky se o ni vlastní chybou připravili. V poločase tedy vedli hosté 12:10.

A místo zkorigování stavu ze strany domácí přišel zřejmě klíčový trhák Dukly – 11:17 ve 41. minutě. Plzeňskému Talentu pak ještě svitla naděje deset minut před koncem, kdy sérii tří branek v řadě snížil na 18:20, ale to bylo vše. Takticky hrající soupeř znovu odskočil až na 20:24 a závěr v pohodě dohrál k dvoubrankovému vítězství.

Nejvíce branek: M. Tonar 9, Stehlík 6/5, Šindelář, Chmelík a Vinkelhöfer 2 – Patzel 8/2, Šůstek 6, Kastner 5/1. Sedmimetrové hody: 5/5:4/3.Vyloučení: 4:5. Rozhodčí: Králíček, Letev. Diváků: 580.

Michal Tonar st., trenér Talentu Robstav M.A.T. Plzeň: „Dneska bych vzhledem k průběhu zápasu bral i bod, ale ani ten jsme si nezasloužili, protože nebyla žádná fáze zápasu, v níž bychom Duklu přehrávali. Bohužel už klasicky jsme zaspali začátek, to se projevilo v koncovce, nepůsobili jsme jako mančaft. To už není normální, někteří hráči asi potřebují intenzivní rozcvičku. Potřebuju od nich cítit větší chuť dát gól, kdybychom proměňovali vypracované šance, nemohli jsme prohrávat. Je to pořád dokola, už je to obehraná písnička. To není o systému, ale o chybách jednotlivých hráčů, kteří neumí dát gól. Každá série jednou skončí. Asi se k tomu i schylovalo, protože ani předešlé výkony nebyly dobré. Teď musíme zvládnout příští domácí zápas a pak bude přestávka, na kterou už se asi všichni těší.“

Daniel Čurda, trenér Dukly Praha: „O našem vítězství rozhodla výborná obrana a neuvěřitelný Tomáš Petržala v brance. Je pravda, že Plzeňáci dali i hodně tyček, ale to bylo tím, že z něho měli respekt. Bylo to poznat už podle toho, jak chodili do střelby. To byl základ úspěchu. Až ve druhé půli nám začala trochu dělat problémy spolupráce jejich spojek se Šindelářem na pivotu. Ale to bylo trochu i tím, že nám trochu ubývaly síly, protože jsme celý zápas odehráli v základní sestavě. Obrana už nebyla tak agresivní. Nám chybí tři hráči, proto sázíme na extrémní bojovnost, musíme se porvat o každý balón. Musíme tak pokračovat, teprve pak můžeme říct, že se zvedáme.“