top logo

Extraliga házené 2019/2020

top logo

Kocich před derby: Oba celky budou mít spoustu útoků na to, aby to byly gólové hody

10.12.2018, Redakce ČSH

Frýdecko-místečtí házenkáři se vezou na vítězné vlně. Jejich největší předností je momentálně ofenziva, které nejen střelecky vydatně pomáhá také Martin Kocich. V dalším duelu bude chtít se svými spoluhráči oplatit Kopřivnici porážku z úvodu sezony.

 

V prvním vzájemném zápase v letošní sezoně Strabag Rail extraligy házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek nakonec ztratili dobře rozehraný duel a Kopřivnici doma podlehli o dva góly. Nyní jí budou chtít porážku oplatit v televizním střetnutí, které je na programu ve středu 12. prosince. Obě družstva mají momentálně třináct bodů, takže se dá očekávat velice vyrovnaný duel. Martin Kocich v rozhovoru mluví o tom, na co si bude muset Frýdek-Místek dát hlavně pozor a čeho se bude muset vyvarovat, pokud bude chtít prodloužit sérii šesti výher v řadě.

 

Vyhráli jste už šest soutěžních zápasů v řadě. Vzpomenete si, kdy jste naposledy měli tolik vítězství v kuse?

Na tak dlouhou sérii vítězných zápasů si asi nevzpomenu, jelikož za muže ve Frýdku Místu teď hraji třetí sezonu. Doposud jsme neměli tak dlouhou sérii výher.

 

Poslední zápas, kdy jste ve čtvrtfinále poháru nakonec vyřadili Lovosice, jste však nezačali zrovna nejlépe. Nenechali jste se tolika výhrami trochu uspokojit? Čím to bylo, že jste tak špatně začali?

Nemyslím si, že bychom byli uspokojení tak dlouhou sérií výher. Ba naopak jsme ji chtěli protáhnout a chceme, aby nám vydržela co možná nejdéle. A proč jsme začali tak špatně? Neřekl bych, že jsme začali vyloženě špatně. Vypracovali jsme si šance, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit a v obranné fázi jsme byli trošku pasivní a nechali střílet jejich spojky, které jsou nebezpečné z dálky. Především Václav Klimt. Ten nám dělal ze začátku zápasu problémy. Když jsme však začali proměňovat šance, byli jsme preciznější i v obraně. Proto jsme nakonec dokázali duel otočit v náš prospěch.

 

 

Nyní vás čeká regionální derby s Kopřivnicí, které rozhodně máte co vracet. Na začátku soutěže jste s ní prohráli v zápase, který jste měli slibně rozehraný. Vybavíte si ho ještě? Co tehdy chybělo k tomu, abyste jej dovedli do vítězného konce?

Určitě máme Kopřivnici co vracet. Doma to bylo smolné utkání, kdy jsme prohráli o dvě branky, ale kdybychom proměňovali naše příležitosti, které jsme si dokázali připravit a měli lepší obranu, tak by to dopadlo jinak.

 

Začátek sezony vám vůbec nevyšel, ale už jste pátí. Máte třináct bodů stejně jako Kopřivnice. Jak velkou roli podle vás bude hrát fakt, že do utkání půjdete se stejnou bilancí?

Soutěž pro nás nezačala vůbec dobře. Prohráli jsme těsně úvodní dva zápasy. Nejprve o branku ve veselí a poté doma s Kopřivnicí o dvě. Následně nám nevyšlo střetnutí s Plzní, ve kterém jsme prohráli vysokým rozdílem. Pro nás bude mít toto klání hodnotu čtyř bodů, jelikož jsme s nimi doma prohráli a u nich chceme určitě uspět. Uděláme pro to vše.

 

Když se podíváme na počet vstřelených gólů, tak vy i Kopřivnice patříte k týmům, které jich dávají nejvíce. Uvidí tedy diváci další gólovou přestřelku?

Poslední zápasy se nám střelecky daří, Kopřivnice se taky prezentuje rychlou a dynamickou házenou. Oba celky budou mít spoustu útoků na to, aby to byly gólové hody. Otázkou je, jak střetnutí sedne oběma brankářům. Vít Pyško má teď super formu, ale i Marek Žingor chytal poslední zápasy velice slušně, tak uvidíme, jak se jim bude dařit ve středu.

 

Kopřivnický dres obléká několik hráčů, kteří v minulosti působili ve Frýdku-Místku. Pro které z družstev to může být výhoda?

Vždycky to pro hráče bývá “větší motivace” porazit klub, ve kterém předtím hráli, ale pečlivě se na zápas připravujeme a doufám, že zvítězíme.

 

V létě jste navíc byl na akademickém mistrovství světa, kde byli také čtyři hráči z Kopřivnice. Je to tedy soupeř, kterého znáte nejvíce? Mohou se obě družstva vůbec ještě nějak překvapit?

Myslím si, že se navzájem ničím nepřekvapíme, jelikož fungují videa, přes která se dají vypozorovat slabší i silnější stránky soupeře. A co se tyče kluků, se kterými jsme byli na akademickém mistrovství světa, bude to určitě o něco pikantnější zapas. Bude to mezi námi více vyhecované, ale moc se na toto utkání těším.

 

Na co hlavně si budete muset dát pozor? V čem je Kopřivnice nejvíce nebezpečná?

Musíme si dát pozor především na rychlý přechod do útoku, který má Kopřivnice velice dobře zvládnutý. Hlavně Honza Hanus na křídle je v tomto ohledu vynikající. Nebezpečný je také Zdeněk Čadra. Momentálně má slušnou formu a dává dost branek. Musíme si hlídat i jejich celkovou souhru. Kombinačně jsou na tom velice dobře a střelecky se dokáže prosadit každý jejich hráč.

 

Dovedete říct, co by na Kopřivnici mohlo platit? Víte o nějakých jejích slabinách, kterých byste chtěli využít?

Určitě má slabé stránky, kterých chceme využít. Nyní na trénincích zkoušíme věci, kterými bychom je mohli překonat a porazit, ale více říct nemůžu.

 

Trenér Jiří Kekrt často mluví o tom, že míváte v zápasech hlušší období, kdy dáváte soupeři příležitost, aby se ještě vrátil do zápasu, i když už máte solidní náskok. Je to váš největší nedostatek? Na čem potřebujete momentálně hlavně pracovat? Co byste potřebovali co nejdříve vylepšit?

Ano s hluchým místem máme problém, ale poslední dobou na tom pracujeme a myslím si, že se to zlepšuje. Jestli chceme v Kopřivnici uspět, tak se musíme jakéhokoli hluchého místa vyvarovat, jelikož to bude vyrovnané utkání a tohle by mohlo rozhodnout v náš neprospěch.

 

Autor: Jan Smekal

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 22. kolo
HC Dukla Praha : SHC Maloměřice Brno
14.3. 18:00
TJ Cement Hranice : HC ROBE Zubří
14.3. 18:00
HK FCC Město Lovosice : HCB Karviná
14.3. 18:00
HBC Ronal Jičín : Pepino SKP Frýdek-Místek
14.3. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : KH ISMM Kopřivnice
14.3. 18:00
TJ Sokol Nové Veselí : SKKP Handball Brno
14.3. 18:00
Tabulka
Z V R P SKÓRE B
1 M.A.T. Plzeň 21 18 0 3 649:532 36
2 Dukla Praha 21 16 1 4 660:529 33
3 HC ROBE Zubří 21 14 2 5 574:502 30
4 HCB Karviná 21 13 2 6 555:497 28
5 KH ISMM Kopřivnice 21 13 1 7 645:605 27
6 Sokol Nové Veselí 21 10 2 9 549:532 22
7 HBC Ronal Jičín 21 8 2 11 520:560 18
8 TJ Cement Hranice 21 9 0 12 531:546 18
9 HK FCC Město Lovosice 21 8 1 12 577:553 17
10 SKKP Handball Brno 21 6 2 13 516:575 14
11 Pepino SKP Frýdek-Místek 21 3 0 18 483:610 6
12 SHC Maloměřice Brno 21 1 1 19 454:672 3
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 135
Miroslav Jurka HC ROBE Zubří 124
Vít Reichl HC Dukla Praha 114
Victor Andres Donoso Andalaft KH ISMM Kopřivnice 114
kompletní tabulka
Vít Kučera SKKP Handball Brno 40
David Krahulec HBC Ronal Jičín 40
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 36
Dmytro Turchenko TJ Sokol Nové Veselí 27
kompletní tabulka
Dominik Solák HCB Karviná 38
Erik Žvak Pepino SKP Frýdek-Místek 36
Ahed Berhouma SKKP Handball Brno 36
Kosta Petrovič SKKP Handball Brno 34
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email