Vítězem Českého poháru je Karviná, odvetu Dukla nezdramatizovala

22.01.2019, Redakce ČSH

První trofej sezóny patří úřadujícím mistrům z Karviné. V odvetě hráči Karviné drama nepřipustili a vyhráli jasně 32:27. Spolu s náskokem z prvního zápasu tak vyhráli nad Duklou Praha vysokým osmibrankovým rozdílem.

Úvod zápasu patřil obranám na obou stranách podpořených dobrými výkony brankařů Marjanoviče a Petržaly. Po osmi minutách hry svítilo na ukazateli skóre 1:1. Další okamžiky zápasu byly na branky bohatější a dlouho se zdálo, že v odvetném utkání pohárového finále bude zaplněná karvinská hala sledovat pořádné drama, když se Dukla držela za domácím týmem v dostřelu jediné branky. V posledních pěti minutách poločasu se ale obraz hry změnil. Karviná hrozila ze všech stran a její zkušení kanonýři jako Monczka s Brůnou podpořeni talentovaným mladíkem Solákem poslali domácí výběr před přestávkou do čtyřbrankového vedení. Spolu s tříbrankovým náskokem z prvního utkání to tak byl více než slibný základ do poslední třicetiminutovky dvojzápasového souboje.

Ve druhé půli si Karviná čtyřbrankové vedení udržovala. Domácí hráči hýřili sebevědomím, Dukla neskládala zbraně a bojovala ze všech sil, ovšem Karvinští měli navrch. Skvěle se navíc rozstřílel Solák, který si celkově zapsal dvanáct tref. Ve 38. minutě si parádu v podobě efektního náskoku dovolil Nedoma a domácí kotel byl na nohou. Krátce předtím viděl červenou kartu za třetí vyloučení křídelník Dukly Jeníček. Ve 45. minutě vedli domácí 28:22. Lavička Dukly se šla poradit, žádné drama se už ale nekonalo. Pohodlný pětibrankový náskok domácí bezpečně uhájili.

Finále Českého poháru mužů:

HCB Karviná – HC Dukla Praha 32:27 (18:14), výsledek prvního zápasu 29:26

Sestava a branky Karviné: Morkoš, Brůna 2, Monczka 4, Růža, Piatek 1, Plaček, Chudoba 3, Marjanović, Užek, Solák 12/2, Zamarski, Mucha, Nantl 2, Zbránek 2, Nedoma 4, Chosík 2.

Sestava a branky Dukly Praha: Zelenka 1, Režnický, Šimůnek, Klíma, Patzel 6/2, Zavázal, Reichl 5, Křístek, Petržala, Jeníček 4, Harabiš 1, Syřínek 4, Hlavatý, Kastner 1, Šůstek 2, Blecha 3.

Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 7:9 (ČK Jeníček).

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Každý postup do finále je perfektní, vyhrát ho je úžasný pocit. Proto tu házenou děláme. Obětujeme tomu hodně, hodně volného času, víkendy, proto to děláme, vyhrát finále je nádhera. Naše obrovská síla je v kolektivu. Držíme jeden za druhého, netajíme se tím, že trénujeme hodně. Někdy hráči nadávají, ale pak jsou vidět výsledky. Zapojujeme mladé hráče, dáváme jim důvěru a oni nám ji pak splácejí tak, jak třeba dnes Solák. Sezóna se vždycky hodnotí podle úspěchu v Extralize, podle toho, jak je na tom tým na konci května. V lednu jsme sice první, vyhráli jsme Pohár, ale o úspěchu se bude hovořit až po play-off. Dny, které zbývají do dalšího startu Extraligy, strávíme intenzivním tréninkem. Vítězství oslavíme, ale nebude to nic velkého, zítra večer už zase trénujeme.“