Lovci venku zase padli. Nestačili na Litovel, která bere první body

26.01.2019, Redakce ČSH

Házenkáři Litovle vybojovali první vítězství. Těsným jednobrankovým rozdílem přetlačili lovosické Lovce. V Kopřivnici se o body domácí podělili s Brnem.

Strabag Rail Extraliga - 15. kolo

KH Kopřivnice – SKKP Handball Brno 26:26 (15:12)

V 15. kole házenkářské Strabag Rail Extraligy přivítala Kopřivnice na domácí palubovce tým Brna. Skvělý vstup do utkání zažili v rozpálené domácí hale kopřivničtí házenkáři, kteří na svého soupeře vlétli a i díky několika zákrokům gólmana Žingora brzy získali šestibrankový náskok. Po úvodních patnácti minutách hry Kopřivnice vedla poměrem 10:4. Do konce prvního poločasu ale hosté manko dokázali stáhnout a o přestávce dělily oba celky jen tři branky 15:12. Po pěti minutách druhého poločasu dokonce Brno sahalo po vyrovnání (16:15). Domácí však těsný náskok uhájili a naopak začali své vedení znovu pomalu navyšovat. Po deseti minutách se Kopřivnice dostala do vedení 21:17. Brno se však dokázalo vrátit do těsného kontaktu se soupeřem a ve 44. minutě srovnat. Jedenáct minut před koncem zápasu se dokonce Brno dostalo poprvé v zápase vedení, které dokázalo vypracovat až na tříbrankový náskok. Kopřivnice podpořená skvělými zákroky Petra Chalupy však dokázala po tříbrankové šňůře srovnat a na světelné tabuli tak panovalo v závěrečných minutách vyrovnané skóre, které vydrželo až do poslední vteřiny zápasu. Utkání tak skončilo remízou a došlo na dělbu bodů.

Nejvíce branek: Střelec 6/3, Gřes 4, Hanus 4 – Dostalík 6, Hlípala 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 3:3. Diváci: 425.

Pavel Čejka, odpovědný vedoucí SKKP Handball Brno: „Vstoupili jsme do zápasu strašidelně. Asi jsme si mysleli, že pokračuje ještě zimní přestávka a domácí nás trestali rychlými brankami.  Domácí si dokázali vybudovat celkem solidní náskok. Ve dvacáté minutě však přišel na hřiště Viktor Hastík, který podstatně změnil tvář družstva. Začali jsme se prosazovat v útoku a Viktor dodal sebevědomí i ostatním hráčům. Od dvacáté minuty jsme začali stahovat náskok a nakonec se nám podařilo překlopit utkání na svou stranu. Bohužel jsme nakonec díky výborným zákrokům brankáře Chalupy nedokázali proměnit šance a stálo nás to bod, i když pro nás je bod zlatý. Doufáme, že naše výkony porostou a získáme více bodů než na podzim."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: „Souhlasím s tím, že v prvním poločase jsme do dvacáté minuty hráli přesně to, co jsme měli hrát.  Bylo to s kolektivním nasazením a bojovností. Takhle by měl náš obraz hry vypadat. Potom jsme nepochopitelně vypli a přestali jsme bojovat. Kromě dvou minut, kdy Marek Bukovský v obraně zvedl celou halu, jsme předvedli absolutně odevzdaný výkon. Já jsme opravdu nespokojený s výkonem a nikdy nebudu akceptovat, aby takhle Kopřivnice hrála a ještě před vlastními diváky. Souhlasím s tím, že obrat nastal příchodem Viktora Hastíka, kdy Brno hrálo 7:6. Nicméně to byly stále opakující se akce, na které jsme upozorňovali a byli jsme připraveni. Byla to jenom hloupost obránců, že k tomu stále docházelo. Za mě rozhodně velká nespokojenost.“

Tatran Litovel – Lovci Lovosice 28:27 (15:12)

Domácí Litovel si pohlídala začátek utkání a nepustila Lovosice, aby se ujala otěží utkání. Oba týmy působily trochu nervózně a víc než hezká házená to byl urputný boj. Litovel se zaměřila na eliminaci tvůrce hry Lovosic Boučka a naopak v útoku dokázala často získávat z vyloučení Lovosic. To domácím pomohlo i s přispěním dobré obrany i zákroků Fabiána k poločasovému vedení o 3 branky. Po přestávce pokračovala kvalitní hra domácích, kteří navýšili náskok až na 5 branek 22:17. Lovosický trenér Berka však naordinoval vysunutou obranu a donutil Litovel k chybám. Řadou gólů do rozhozené obrany Litovle vsítila lovosická křídla Malý a Trkovský. Lovosice srovnaly 2 minuty před koncem na 26:26. Rozkouskovaný závěr však lépe zvládli Litovelští a dvěma brankami Piwka udrželi nejtěsnější vítězství.

Nejvíce branek: Piwko 9/5, Páleš 5, Šmíd, Tkadleček 3 – Klimt 7/2, Malý 6, Motl 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/3. Vyloučení: 4 - 7 Diváci: 265.

Ivo Vávra, trenér Tatranu Litovel: „Máme první body v sezóně, takže hodnocení je pozitivní. My jsme se připravovali na to aktivně sehrát začátek utkání. Dokázali jsme, že dokážeme porazit celek z vyšších pater tabulky a jsem rád, že je tu opět bojovný tým plný nasazení, tak jak jsem jej viděl loni. I když náš výkon nebyl ideální a Lovosice mají v průměru lepší hráče, dokázali jsme to dnes ubojovat. Nesmíme propadnout euforii, čeká nás ještě řada těžkých utkání.“

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „Opět se ukázalo, že se nedokážeme nabudit a v hlavě připravit na zápas. Potvrdilo se, že utkání v házené se nehraje jen posledních 15 minut, ale od začátku. My jsme dovolili domácím převzít iniciativu, na rozdíl od zápasů v předchozích letech. Byli jsme málo aktivní v útoků a nedůrazní v obraně. Rozhodlo prvních 20 minut, jsem z toho zklamaný.“