Dukla podlehla favorizované Bukurešti o pět branek. O lepší výsledek ji připravil výpadek v první půli

12.02.2019, Redakce ČSH

Po nedělním prvním osmifinále evropského Vyzývacího poháru mají házenkáři Dukly k postupu mezi nejlepší osmičku dál, než jejich rumunský soupeř. Ačkoli předvedli poměrně sympatický výkon, na silný celek CSM Bukurešť nestačili a odešli poraženi 23:28.

Dukla nastoupila proti favorizovanému protivníkovi nebojácně a až do 16. minuty s ním držela krok. Poté ale rumunský celek s exzuberským Jakubem Krupou v brance ukázal kvalitu a šňůrou pěti branek v řadě získal výraznější náskok. Svým výkonem diváky v první půli upoutal kromě českého gólmana v službách CSM také rumunský reprezentační pivot Adrian Rotaru. Domácí naopak dokázali do konce poločasu vstřelit už jen dva góly, a když soupeř potrestal před přestávkou jejich chyby sérií dalších čtyř branek, zdálo se, že se s poločasovým skóre 10:19 schyluje k debaklu. „Takhle se hraje evropská házená. Vysune se obránce, následuje přihrávka do pivota. Nevysune se obránce, z devíti a půl metru přiletí nechytatelná rána. S tím jsme měli v první půli obrovské problémy. Nevěděli jsme, jak na to zareagovat,“ přiznal trenér Dukly Daniel Čurda.

Po změně stran to ale byli Rumuni, kdo si vybral slabší úsek. Dukle se rozchytal brankář Petržala a CSM ve spolupráci s obranou dovolil za 17 minut jen dvě trefy. Na ukazateli skóre rázem svítil stav 18:21 a domácí byli zpátky v zápase. S tříbrankovým rozdílem vstupovaly oba celky i do poslední desetiminutovky, blíž už ale Bukurešť Duklu nepustila. Naopak využila přesilových her a svůj náskok ještě mírně navýšila na konečných 23:28. Do odvety, která se uskuteční v Bukurešti v sobotu 16. února od 17:00, tak půjdou Pražané s poměrně citelným mankem. „Ve druhé půli už to bylo lepší, protože jsme se dokázali dobře vysunout do střelecké ruky. Spojka, která byla na devíti metrech, už měla spolupráci s pivotem těžší. Za druhý poločas patří našim hráčům pochvala, protože ještě zvedli hlavy. Celkově to pro nás byla vynikající konfrontace, teď se budeme těšit na odvetu,“ uzavřel Čurda.

Nejlepší střelci: Blecha 6, Kastner a Cigáň po 4 – Rotaru 6, Tioumentsev 5, Bera 4. Rozhodčí: Butskevich V. – Butskevich Y. (oba Bělorusko) Sedmimetrové hody: 2/1 – 6/4. Vyloučení 5 - 4. Diváci: 300

Odveta: 16. února 2019 od 17:00 v Bukurešti.