Extraliga házené 2019/2020

Lovci doma poprvé ztratili. V páteční předehrávce s charitativním podtextem remizovali s Plzní

15.02.2019, Redakce ČSH

Páteční předehrávka přinesla dramatický a vyrovnaný souboj mezi lovosickými LOvci a plzeňským Talentem. Oba celky se nakonec o body podělily, zároveň ale přispěly na dobrou věc. Zápas měl charitativní podtext, když oba celky podpořily projekt "Plošina pro Aničku".

Strabag Rail Extraliga - 18. kolo

HK FCC Město Lovosice - Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň 28:28 (15:12)

Druhé remízové utkání v domácí hale mají na svém kontě Lovci Lovosice, kteří v dramatickém duelu s lídrem extraligy ulovili bod pro postup do play-off. Ve výborné atmosféře byla k vidění vyrovnaná házená. V úvodní čtvrthodině se ani jeden tým nedokázal brankově odpoutat a v 15. minutě svítil na ukazateli stav 8:8. Dalších pět minut ale patřilo Lovcům, kteří šňůrou tří branek odskočili na 11:8 a stejný rozdíl ve skóre si pohlídali až do konce první půle. Na začátku té druhé odskočily Lovosice na 16:12, vedení o čtyři branky drželi domácí ještě ve 39. minutě střetnutí (20:16). Pak ale přišlo šest minut bez jejich gólu a střeleckou impotenci Lovců potrestali brankovou šňůrou plzeňští, kteří srovnali na 20:20 (46. minuta). Do 56. minuty se pak oba celky střídaly ve skórování, aby dva nejlepší střelci domácích Klimt a Malý pomohli Lovcům odskočit na 28:26. Po třetím oddechovém čase Plzně již ale skórovali jen hosté (Stehlík, Tonar), kteří stanovili konečný stav zápasu na 28:28.

Nejvíce branek: Klimt 10/3, Malý 8, Motl 6 - Tonar M. 8, Šindelář 7, Tonar J. 3, Vinkelhöfer 3. Sedmimetrové hody: 3/3 - 0. Vyloučení: 4:4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Diváků: 632.

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: "Vnímali jsme ten náročnej program Plzně i to, že Plzeň to hraje v 8-9 hráčích. Chtěli jsme do nich vlítnout a dostat je pod tlak. Přeci jen hrajeme doma a doma nechceme s nikým prohrát, ani s takovým týmem, jako je Plzeň. Dlouho jsme tahali za ten delší konec provazu. Co si myslím, že dnes rozhodlo, byly naše přesilovky, ze kterých jsme nebyli schopni se prosadit tak, jak bychom si představovali. Jsem za ten bod v zásadě taky rád, i když bych byl rád za oba v tý situaci, ve který jsme. Pro nás by to měla být obrovská vzpruha do dalších zápasů,  když jsme schopni hrát takové utkání s týmem jako je Plzeň, tak jsme schopni odehrát takovej zápas i proti kterýmukoliv jinýmu týmu extraligy. Doufám, že to bude ten zápas, od kterýho jsme schopný se odpíchnout a urvat další body, i třeba venku."

Michal Tonar, trenér Talentu Plzeň: "My máme za sebou tento týden dva těžké zápasy. Jsem rád, že jsme to první s Karvinou zvládli a myslím, že jsme si dneska ten obraz zatížení z úterý přivezli do Lovosic. Začali jsme trošku ospale, nebylo to to, co bych čekal. Dlouho nám trvalo, neež jsme se dostali do tempa a dali jsme soupeři šanci oskočit na rozdíl čtyř branek. Jsem rád, že jsme nakonec tempo ve druhé polovině poločasu dokázali vyrovnat a byla jen otázka času, na kterou stranu se štěstí nakonec přikloní a kdo bude brát dva body. Remíza je asi spravedlivá, i když nás mrzí, protože jsme měli týden dobře rozehraný a dnes jsme chtěli body po Karviné potvrdit, abychom měli více klidu na konec základní části."