Zubří doma nestačilo na Karvinou, Kopřivnice převálcovala Hranice

23.02.2019, Redakce ČSH

Kopřivničtí diváci viděli v sobotu večer pěknou podívanou. A nejen proto, že jejich tým porazil Hranice vysoko 40:29, ale také proto, že společně sbírali plyšové hračky pro dobrou věc a oslaili představení nového loga klubu. Naopak sklamaní odcházeli domů fanoušcvi v Zubří, kde body brala Karviná.

Strabag Rail Extraliga - 19. kolo

HC ROBE Zubří – HCB Karviná 29:34 (17:18)

Zápas, ve kterém se utkali odvěcí rivalové, byla viděna velice kvalitní házená. Týmy proslulé svými souboji ve finále extraligy z minulých let hrály rychlou a kompaktní házenou. Skóre načali hosté z ruky Nedomy, který se stal druhým nejlepším střelcem Karviné. Společně křídla Nedoma a Zbránek nasázela do domácí sítě 16 gólů. Hosté stále vedli alespoň o dvě branky, nejvíce se v prvním poločase Karviná urvala na tříbrankový rozdíl ve 21. minutě, domácí se stačili vyhecovat na rychlé dva góly, ale i tak stav hrál po prvním poločase pro Karvinou. Ve druhém poločasu domácí drželi krok až do 45. minuty, tam se to zlomilo, skóre bylo 20:25. Hosté stmelili obranu a ve spolupráci s gólmanem se dostávali rychle dopředu. Na zuberských hráčích bylo vidět, že se na branky nadřou a měli prakticky jen jednu střelu z levého křídla a zbytek gólů padalo skrze spojky nebo pivota. Karviná hrála svou hru, kterou se prezentuje celou sezónu, a odváží si ze Zubří ob body.

Nejlepší střelci: Korbel 9, Válek 5, Hrstka 4/3 – Zbránek 10, Nedoma 6, Monczka 5. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/0. Vyloučení: 10:14 (Zeman - ČK). Diváci: 942.

Dušan Poloz, trenér ROBE Zubří: „Gratuluji k vítězství. Co se týče nás, tak my bojujeme s myšlenkou, že nemusíme být v play-off. I toto hraje roli v hlavách našich hráčů. V kabině jsem řekl, že jsme v určitých věcech v obraně naivní, to mládí tam jde hodně vidět. Po vyloučení Štěpána Zemana bylo vidět, že náš střed bez něho neubrání tak šikovný tým. My jsme tým, který na 28 gólů musí vyhrávat. Nemůžeme dostat od Karviné 34 gólů. Zápas byl tak za tři, kdybychom hodnotili jako ve škole.“

Michal Michalisko, trenér HCB Karviná: „My jsme po příjezdu do Zubří věděli, že nás čeká velice těžký zápas, víme ale, kde se Zubří v současné době nachází, hraje na hraně play-off. Ten první poločas jsme dělali hrozné chyby, hráli jsme tam v posledních minutách v pěti i ve čtyřech. V závěru, ne že bychom si to drželi, Zubří kousalo, ale nám se to podařilo ubránit. Tam už se hrálo lépe.“

KH ISMM Kopřivnice – TJ Cement Hranice 40:29 (17:15)

Fantastickou atmosféru ve své domovské hale, kterou před zápasem zaplavili po celé palubovce plyšáci, zažili v rámci 19. kola kopřivničtí házenkáři. Po výhře v Jičíně chtěli kopřivničtí házenkáři navázat na výtečné výsledky v jarní části sezóny, což se jim nakonec povedlo na výbornou. Lepší vstup do utkání zažili domácí, kteří se rychle ujali vedení. Kopřivnice si vytvořila od začátku hry solidní náskok a vývoj utkání kontrolovala. V závěrečných minutách prvního poločasu se však hostům podařil vývoj první půle zdramatizovat, když se dotáhli na dvoubrankový rozdíl. Do šaten se tak odcházelo za stavu 17:15 pro domácí. Ve druhé půli si Kopřivnice postupně vypracovala pětibrankový náskok a v závěrečné velice silné desetiminutovce ho dokázala navýšit až na jedenáct branek. Kopřivničtí házenkáři po celou dobu dnešního zápasu nepustili soupeře do vedení a zcela zaslouženě vyhráli.

Nejvíce branek: Střelec 9/2, Fulnek 7, Čadra 5, Holbein 5, Bukovský 5 - Mičkal 8/2, Andrš 8, Magrla 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/2. Vyloučení: 6:10. Diváci: 795.

Miroslav Bartoň, trenér TJ Cement Hranice: „Velká gratulace domácímu družstvu k dnešnímu vítězství. Naše současná situace je taková, že družstvo vydrží hrát třicet až čtyřicet minut. Potom už bohužel kondičně nestačí a to se projevilo i dneska. V prvním poločase byla vidět ještě vyrovnaná partie. Ve druhém poločase i díky incidentu, který jsem neviděl, jsme tahali už za kratší konec. Domácí dnes zaslouženě vyhráli."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: „Očekával jsem strašně těžký a tvrdý zápas, který byl nakonec ještě desetkrát tvrdší, těžký a nefér. Já jsem vyznavačem férové házené, která je pěkná pro diváky a na branky. Přiznám se, že dnes jsem byl rozhozen, protože jsem měl ve druhém poločase strach o naše hráče. Jsem šťastný, že se s tím kluci porvali a porazili hranického rivala. Myslím si, že jsme dnes viděli zajímavé derby před téměř plnou halou. Jsem strašně rád, že jsme uspořádali charitativní akci na podporu dětí, kdy se zapojilo neskutečné množství lidí. Nečekali jsme, že se zapojí až tolik lidí, což mě skoro rozbrečelo. Obrovský klobouk před fanoušky i před hráči. Máme důležité body a teď se musíme připravit na těžký zápas v Litovli."

V charitativní akci sbírali házenkáři plyšáki od diváků.