V posledním zápase 20. kola brala body Dukla

03.03.2019, Redakce ČSH

Atraktivní souboj Dukly Praha a Nového Veselí sledovali v neděli večer diváci v Praze a na konci mohli oslavit s domácím týmem i zisk dvou bodů.

Strabag Rail Extraliga - 20. kolo

HC Dukla Praha – TJ Sokol Nové Veselí 35:27 (15:13)

Dukla ve 20. kole oplatila Novému Veselí podzimní extraligovou porážku 25:22, když v hale Slavie zvítězila vysoko 35:27. Oba týmy vstoupily do utkání ve vysokém tempu, ale góly padaly v prvních minutách jen do sítě hostů (5. minuta 3:0). Dvou až tříbrankový náskok si Dukla udržovala po většinu prvního poločasu, ale krátce před přestávkou bylo  znovu vyrovnáno poté, co přidal několik úspěšných zákroků hostující Schams, čehož jeho spoluhráči využili ke skórování (25. minuta 13:13). Dukla si ovšem ještě dokázala přesnými zásahy Patzela a Blechy vytvořit do přestávky dvoubrankový náskok. Přetahovaná o každý gól plná osobních soubojů se odehrávala i ve druhé půli, novoveselští ale začali postupně ztrácet, protože Dukla zpřesnila střelbu (47. minuta 28:23), ve 49. minutě ještě dokázal Sekulić vykřesat pro Nové Veselí naději, když snížil na rozdíl pouhých tří gólů. Domácí ale rychle odpověděli a sérií pěti přesných zásahů v řadě mezi 53. a 58. minutou rázně ukončili šanci hostů na jakýkoli bodový zisk. Nejlepší střelec hostí Nového Veselí Roman Dodica pak už jen kosmeticky upravil na 35:27. Dukla se tak po 20. kole bodově drží Jičína, Nové Veselí naopak přenechalo třetí příčku Kopřivnici.

Nejlepší střelci: Cigáň 8, Patzel 7, Reichl 6 - Dodica 10, Bartůněk, Melichar a Sekulić po 4. Rozhodčí: Frieser L. - Kavulič. Sedmimetrové hody: 1/0 - 3/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 200.

Trenér HC Dukla Praha Daniel Čurda: Pro nás to jsou dva body, které jsme jednoznačně chtěli. Měli jsme tři kola do konce a dnes jsme si dali za cíl Nové Veselí jednoznačně porazit z důvodu toho, že chceme vybojovat co nejlepší umístění před play-off. To jsme splnili. Já jsem velice spokojený s útokem. Myslím si, že tam jsme splnili všechno, co jsme si řekli. V první půli nám trošku nefungovala koncovka, ve druhé půli jsme to už zlepšili. S čím jsem nespokojený je obrana. Nepomůžeme brankářům. Chápu, že jsme hráli osobní systém 1+5, ale velmi jednoduše stačilo přenesení hry z jedné na druhou stranu a to byly spojkové úhly. Na tom se nedá nic moc chytat. A přesto ve druhé půli, když Tomáš Petržala přidal ty zákroky, tak jsme odskočili dál. Ale to je to, na čem my musíme pracovat. Zlepšit obranu, útok byl perfektní.

Trenér TJ Sokol Nové Veselí Pavel Hladík: Dnes jsem spokojený s prvními téměř 50 minutami, tam jsme obstáli. 48 minut jsme tu hráli dobrý a vyrovnaný zápas. Bohužel zápas se hraje 60 minut a my jestli chceme hrát play-off , tak se musíme připravit na to, že domácí prostředí je domácí prostředí. Pokud chceme být úspěšní v play-off, tak musíme vyhrát i venku. I přesto, že třeba nebude náš den, takže se s tím musíme naučit bojovat. Dnes vyhrála Dukla zaslouženě, více se o to rvali a my se z toho musíme poučit a musíme být důraznější v osobních soubojích, jak v útoku tak v obraně. I když musím říci, že dneska tady 48 minut od nás bylo dobrých a věřím, že na play-off to nachystáme tak, že to zvládneme celých 60 minut. Takže blahopřeji Dukle k vítězství a doufám, že my si těch 48 minut odneseme a pak už tomu přidáme 12 a bude to v pohodě.