Extraliga házené 2019/2020

Plzeň v televizní dohrávce vybojovala druhou výhru

26.03.2019, Redakce ČSH

2:0 na zápasy vedou po pondělní dohrávce svou čtvrtfinálovou sérii CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy házenkáři plzeňského Talentu. Série se přesouvá do Lovosic.

CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy - čtvrtfinále

Talent Robstav-M.A.T.Plzeň -  HK FCC Město Lovosice 33:22 (16:13), stav série 2:0

Vývoj druhého zápasu čtvrtfinále CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy byl zpočátku hodně podobný tomu prvnímu. Plzeňský Talent, vítěz základní části, zase rychle soupeři odskočil na 7:1 v deváté minutě, po čtvrthodině hry to bylo 9:3. Jenže pak začali Lovosičtí stahovat, až na 9:7 a 10:8. Z tohoto stavu domácí znovu odskočili na 12:8 a do kabin se šlo za stavu 16:13. Lovosice se držely na dostřel i po přestávce, ve 37. minutě byl stav 19:16. Ale pak přišel zřejmě rozhodující trhák Talentu, šňůrou pěti branek v řadě až na 24:16 ve 42. minutě. Na to sice ještě zareagovali oddechovým časem a snížením na 24:19, ale to bylo z jejich strany vše. Pak už byli domácí na hřišti jasným pánem a v sobotu pojedou do Lovosic s vedením 2:0 na zápasy.

Nejvíce branek: Šindelář 8, Chmelík 7, Ivančev a Šíra 4 – Klimt 5, Kupa 4/1, Konárik a Trkovský 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 0:2/1. Vyloučení: 4:4. Diváci: 520.

Michal Tonar st., trenér Talentu Robstav-M.A.T.Plzeň: „Bylo to těžší, než v prvním zápase, i když začátek byl hodně podobný. Potom ale Lovosičtí začali kousat a v první půli to byl boj, ale to se dá v play-off čekat. Jsem rád, že jsme ten konec zvládli zase lépe my a trestali chyby soupeře z rychlého protiútoku. Když jsme odskočili znovu na šest gólů, oddechl jsem si. Obrana se vrátila k výbornému výkonu, gólmani přidali zákroky a střelecky se dařilo klukům z pivota. Jsem rád, že jsme dokázali v úvodu zareagovat, když jsme tam viděli šanci. Vedeme sice 2:0, ale víme, že ten třetí krok bývá nejtěžší. Lovosice budou doma nebezpečnější, bude to znovu boj.“

Pavel Farář, trenér FCC Město Lovosice: „Zase se nám vůbec nepovedl vstup do zápasu. Do hlav hráčů nevidím, ale koncovka v prvních deseti minutách byla víc než katastrofální. Potom jsme se sice chytili v obraně, výborně chytal Hrdlička a díky proměňování šancí jsme stahovali náskok soupeře. O poločase to vypadalo, že je to hratelný zápas. Potom se ale projevila šířka lavičky, kterou má Plzeň silnější, a taky nezkušenost některých našich mladších hráčů, bohužel i těch starších… Ten konec mě hodně mrzí, výsledek mohl být lepší. Doufám, že budeme doma silnější. Nechci tu sérii končit za stavu 0:3. Máme teď čtyři dny, abychom se dali do kupy a Plzeň potrápili, chceme to dotáhnout aspoň ke čtvrtému zápasu.“