Extraliga házené 2019/2020

Semifinálová čtveřice je kompletní, po čtvrtých zápasech ji doplnily Jičín a Dukla

31.03.2019, Redakce ČSH

Po čtvrtcýh zápasech čtvrtfinálové série je rozhodnuto. Místo v semifinále si boku Plzně a Karviné vybojovali hráči Dukly Praha a Ronalu Jičín.

CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy - 4. čtvrtfinále

HBC Ronal Jičín - KH ISMM Kopřivnice 30:25 (12:11), výsledek série 3:1

V jičínské sportovní hale dnes bylo na programu 4. čtvrtfinálové utkání play off v nejvyšší české soutěži. Do začátku utkání vstoupili lépe jičínští hráči, kteří se dostali do tříbrankového vedení. Tým Kopřivnice ale tento náskok v krátkém čase odvrátil a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou až do konce poločasu. Do kabin odcházeli Jičínští s nejmenším možným náskokem 12:11 a druhý poločas sliboval nervy drásající podívanou. I do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, a to především přesnými střelami Milka, Kubíka a Horuta. Kopřivničtí házenkáři náskok postupně snižovali, ale na vítězství to nestačilo. Jičínští zvládli lépe koncovku a postupují do semifinále házenkářské STRABAG Rail Extraligy po výhře 3:1 na zápasy.

Nejlepší střelci: Šulc 7, Horut 5, Dolejší 4 - Petřík 6, Gřes 5, Střelec 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/5. Vyloučení: 6:7. Diváci: 820

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín: „Jsem rád, že naši hráči neměli strach po druhém utkání a dokázali hrát krásnou házenou, která bavila plný dům. Za mě veliká spokojenost, hráči si plnili svoje role a dokázali se na dnešek připravit. Jsem moc rád, že jsme sérii dokázali ukončit doma, před našimi diváky. Zároveň bych chtěl moc pogratulovat Kopřivnici k výkonům, které předvedla. Myslím si, že pan Veřmiřovský tam předvádí dobrou práci, má mladé a talentované kluky, kteří hrají hezkou házenou.”

Martin Bareš, pivot HBC Ronal Jičín: „Vynikající kulisa, historický a zasloužený úspěch jičínské házené. Tým stál při sobě, dnes bych jednoznačeně vyzdvihl Filipa Veverku, který tým podržel v klíčových momentech a byl to právě on, který největší měrou přispěl k dnešnímu vítězství a postupu do semifinále. Důležité branky poté dal i Ondra Šulc. Co říct závěrem? Musíme se koukat dopředu a připravit se na seminifálové utkání.“

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: „Dnešní zápas byl hodně spjatý stresem, na klukách šlo vidět, že měli po včerejším zápase strach. Bohužel, náš mladý tým to nedal, i když jsme moc chtěli. Jsou to pro nás zkušenosti, je to strašná škoda a zkusíme se porvat alespoň o pátou příčku.“

Martin Střelec, křídlo KH ISMM Kopřivnice: „Chtěl bych pogratulovat domácí družstvu k postupu. Pro nás to byl nejhorší zápas této série, nevím, jestli za to mohl strach. Těžko se mi to hodnotí, ale pro nás rozhodně sezóna nekončí a budeme se ještě prát o páté místo."

Dukla Praha - Sokol Nové Veselí 28:23 (11:13), výsledek série 3:1

Hráči Nového Veselí si na rozdíl od sobotního duelu pohlídali začátek a nenechali Duklu odskočit. Naopak si sami především díky vynikajícím zákrokům brankáře Víta Schamse vypracovali mírný náskok (10. minuta 2:4). Ten se jim podařilo udržet až do přestávky, přestože v jeden moment hráli i kvůli chybě při střídání ve dvjonásobném oslabení. Do šaten tak oba celky odcházely za stavu 11:13. Ve druhém poločase se ovšem obraz hry změnil a Dukle stačilo pouhých šest minut na to, aby skóre otočila. Poté, co Matěj Klíma ve 37. minutě zvyšoval už na 17:15, rozhodl se trenér Nového Veselí vybrat si oddechový čas. I po něm si ale Dukla udržovala dvou až tříbrankový náskok, když řadu vyložených šancí soupeře zlikvidoval brankář Petržala. Nové Veselí se sice drželo na dostřel, úplně dotáhnout se mu ale nedařilo mimo jiné kvůli nedisciplinovanosti, jež ústila ve dvouminutové tresty. Po jednom z takových faulů viděla ve 49. minutě červenou kartu za třetí vyloučení spojka hostí Adam Ptáčník. Do poslední desetiminutovky vstupovali domácí s náskokem 24:20 a pohodlné vedení si udrželi až do konce. Dukla nakonec vyhrála 28:23 a ukončila čtvrtfinálovou sérii už v Praze. Po celkovém vítězství 3:1 na zápasy tak postupuje do semifinále, ve kterém se střetne s obhájcem titulu z Karviné.

Nejlepší střelci: Klíma 8, Harabiš 5, Patzel 4 - Sekulić 10, Melichar 4, Kezić a Dodica po 3. Rozhodčí: Opava - Válek Sedmimetrové hody:  2/1 - 1/0  Vyloučení: 2 - 8 (ČK Ptáčník). Diváci: 550

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: "Byla to skvělá série. Klobouk dolů před Novým Veselím. Nezabalili to, hráli až na doraz a dnes nás donutili k maximálnímu výkonu. Musím před nimi smeknout klobouk, protože ukázali, že ne náhodou skončili na 4. pozici po základní části. My máme některé hráče zkušenější, víme, že play off je takové. Pro nás je to obrovská euforie. Na podzim nás všichni zadupávali do země, trenéry i hráče. Všichni říkali, že jsme špatní a že to takto nepůjde. Není to pravda, chce to jen svůj čas a já jsem na všechny maximálně hrdý, protože oni si to oddřeli, všech 18 lidí, co je v kádru bylo celou sezonu pod tlakem. My jsme byli na podzim v totálním pekle, všichni si mysleli, že ani nepůjdeme do play off a my jsme v semifinále. Také bych moc chtěl poděkovat fanouškům, kteří nás dnes i včera přišli podpořit, velmi si toho vážím a jsem rád, že ukázali, že také Dukla se na ně může v domácím prostředí spolehnout."

Matěj Klíma, HC Dukla Praha: "Začali jsme špatně, což pramenilo hlavně z nedůsledné obrany, ale v poločase nám trenér řekl, že musíme zlepšit koncentraci a trošku přitvrdit. To jsme splnili, šli jsme gól po gólu. Hodně nám pomohl také rychlý přechod, Tomáš Petržala přidal nějaké zákroky a myslím, že ve druhé půli jsme byli lepším týmem. Celou dobu jsme to drželi na tři branky, protože jsme začali proměňovat šance, které jsme si vytvořili."

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: "My samozřejmě teď cítíme velké zklamání, ale myslím si, že až se za dva dny ohlédneme, tak si možná uvědomíme, co jsme dosáhli. Je to pět let, co jsme se ještě jezdili dívat na Duklu na evropské poháry, zatímco jsme sami hráli druhou ligu a dneska tady hrajeme play off Extraligy. Věřím, že když budeme takto pracovat ještě pět let, tak že se třeba dočkáme. Dnes jsme byli Dukle rovnocenným soupeřem 40 minut, pak nám trošičku došly síly, protože Adam Ptáčník dostal červenou kartu a už jsme neměli spojky na střídání. Projevila se šíře kádru Dukly, ale musím říci, že cítím obrovskou hrdost, na to co jsme letos jako malý klub dokázali. Myslím si, že příští rok už nebudeme nazývaní nováčkem, ale stálým účastníkem té soutěže a to je pro nás to, co jsme si potřebovali vydobýt. Ukázali jsme, že extraligová házená na Vysočinu patří a my musíme jen tvrdě pracovat. Mockrát děkuji i divákům, kteří nás dnes po včerejší prohře přijeli podpořit. My si toho strašně vážíme a jsme moc rádi, že jsme moc rádi, že jsme mohli předvést dobrou házenou. Blahopřejeme Dukle, protože dnes ukázala, že je ještě o krok dál a my na tom musíme ještě pracovat."

Nikola Sekulić, TJ Sokol Nové Veselí: "Dnes jsme moc chtěli vyhrát, šli jsme do zápasu s maximálním nasazením a věděli jsme, že nemáme co ztratit. Dukla ale byla dnes lepší a chtěl bych jí pogratulovat k vítězství. U nás byl možná trochu důvod i v hlavách, Dukla má větší zkušenosti. Děkuji také divákům, kteří nás po celou sérii podporovali."