Frýdek doma první zápas ztratil, Lovci před svými fanoušky vyhráli

18.04.2019, Redakce ČSH

Začaly boje o páté místo, v prvním ze dvou utkání (hraje se pohárovým způsobem) si výhry zapsaly týmy Lovosic a Nového Veselí, házenkáři z Vysočiny budou mít navíc v odvetě výhodu domácího hřiště.

Strabag Rail Extraliga - skupina o 5. - 8. místo - 1. utkání

HK FCC Město Lovosice - KH ISMM Kopřivnice 32:27 (13:13)

Ve značně nekompletních sestavách obou celků se odehrálo úvodní střetnutí mezi Lovosicemi a Kopřivnicí. První poločas byl vyrovnaný, zpočátku byla o jeden krůček vepředu hostující Kopřivnice, která vedla těsným rozdílem do stavu 6:7 v 15. minutě. Tři branky Lovců v řadě otočily skóre ve prospěch domácích (9:7 17. minuta) a donutily trenéra Luboše Veřmiřovského k oddechovému času pro hostující celek. Lovci si vedení drželi až do 26. minuty, v závěru poločasu ale tři slepené branky hostí stanovily poločasové skóre 13:13. Hned v úvodu druhé půle dokázala Kopřivnice zopakovat třígólovou sérii a otočila skóre na 14:16. Lovci se ale poté dokázali vrátit zpět do zápasu, zagresivnili obranu,  za kterou byl i při vyložených šancích soupeře úspěšný brankář Hrdlička. Výsledkem bylo vedení domácích 23:19 ve 44. minutě zápasu. Kopřivnice dokázala několikrát snížit na rozdíl dvou branek (25:23, 27:25), ale díky střelecky disponovanému Jonášovi, který střelecky doplnil Bartha, si nakonec Lovci do Kopřivnice povezou náskok pěti branek za vítězství 32:27.

Nejvíce branek: Jonáš 9, Barth 8, Konárik 4 - Gřes 7, Střelec 4/1, Fulnek 4. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/3. Vyloučení: 3:1. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Diváků: 253.

Jan Landa, asistent trenéra HK FCC Město Lovosice: "Jsem rád, že jsme po čtyřech nevydařených zápasech, ve kterých jsme čtyřikrát vysoko prohráli (3 x Plzeň, 1 x přátelské utkání s Elbflorenz) konečně vyhráli. Důležité to je hlavně z pohledu naší psychiky.  Skvělé je, že jsme byli v zápase bojovnějším týmem než byla Kopřivnice v posledních dvaceti minutách. Zvládli jsme koncovku utkání, což se nám za celou sezónu nepodařilo. Chtěl bych za dnešní výkon vyzdvihnout Tomáše Bartha, za to jak hrál uvolněně a s čistou hlavou. Ukázal všem, jak se má hrát házená pro radost a ne jen proto, že se musí."

Tomáš Barth, křídlo HK FCC Město Lovosice: "Já jsem ještě minulý týden vůbec nevěděl, že budu dneska hrát, ale jelikož máme hodně zraněných hráčů, tak jsem tu šanci dostal. Hrozně jsem si to utkání užíval, i když nejsem křídlo, byl jsem rád, že jsem mohl hrát. Tuhle výhru jsme jako tým hrozně potřebovali hlavně po psychické stránce, protože jak utkání už v play-off s Plzní, tak teď s Drážďany v přáteláku pro nás výsledkově neskončily dobře. Myslím si, že jsme dneska konečně hráli soudržně jako tým. Plnili jsme taktiku trenérů v obraně zavřít střed a neotvírat souhru s pivotem, protože Kopřivnice nemá střelce z dálky. Hrdla nás v bráně držel výbornými zákroky a pak i nadstandardními zákroky jako chyceným trhákem a sedmičkou. Celkově byl náš výkon skvělý a vezeme do Kopřivnice slibný náskok."

Pepino SKP Frýdek-Místek – TJ Sokol Nové Veselí 24:27 (16:13)

Po reprezentační přestávce začaly zápasy STRABAG Rail Extraligy, v nichž hrají týmy, které vypadly ve čtvrtfinále CHANCE Play off a nyní tak bojují o konečné 5. až 8. místo. V duelu Frýdku-Místku s Novým Veselím se domácí celek musel opět vypořádat s početnou marodkou, která jej sužuje celou jarní část soutěže. V prvním poločase si však i v okleštěné sestavě nepočínal vůbec špatně. Hned na začátku si vytvořil tříbrankový náskok a už za stavu 4:1 si hostující trenér Pavel Hladík musel vzít oddechový čas. Domácí tým však tahal za delší konec celých prvních třicet minut a po poločase tak vedl zaslouženě 16:13. Po změně stran však Nové Veselí přidalo. Po desíti minutách dokázalo dotáhnout náskok domácích a následně také otočilo průběhu duelu ve svůj prospěch. Naposledy byl vyrovnaný stav patnáct minut před konce, kdy svítilo na ukazateli skóre 21:21. Ve zbylé části zápasu se už domácí trefili pouze třikrát, kdežto hráči Nového Veselí nastříleli šest branek a nakonec si tak došli pro výhru v poměru 27:24, takže do odvety, ve které budou mít výhodu domácího prostředí, půjdou s náskokem tří branek.

Nejlepší střelci: Petrovský 11/3, Ondrušík 4, Bosák 4 – Sekulić 7, Štěrba 7/3, Ptáčník 7. Rozhodčí: Marek Bečička, Jiří Horák. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/4. Vyloučení: 6:3. Diváci: 148.

Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Z naší strany byl největší problém v tom, že jsme měli menší počet konkurenceschopných hráčů v sestavě. A to, co jsme dokázali zvládnout kondičně v prvé půli, tak to už ve druhém poločase neplatilo. Některým hráčům jednoduše došel dech. Z toho pak pramenily technické chyby nebo nepřesnosti ve střelbě. To byl zásadní problém. Pro nás je každé utkání těžké. I když jsme prohráli, musím naše družstvo pochválit za snahu a za to, že dokázalo zrealizovat některé věci, které jsme si řekli.“

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Do utkání jsme vstoupili velice špatně. Možná i proto, že se hráči podívali na soupisku Frýdku a přesto, že jsme je upozorňovali, že Frýdek i tak má svou kvalitu, tak jejich nasazení bylo na úrovni pivního přeboru a ne extraligy. Celkově je výsledek pro Frýdek poměrně krutý, protože zahrál velmi dobře a my jsme si za výkon z prvního poločasu možná ani nezasloužili vyhrát. Na druhou stranu musím hráče pochválit za to, že ve druhé půli dokázali kvalitu předvést. Pro nás, bohužel jako pro Frýdek, bojujeme se zraněními. Máme hru založenou na kombinaci. Dneska jsme nemohli předvést to, co trénujeme s levákem na pravé spojce. Bylo vidět, že Frýdek byl na nás dobře připravený. Bylo poznat, že věděl, co budeme hrát. Zápasu by tak slušela spíše remíza, ale jsme nesmírně rádi za vítězství o tři góly. Tento náskok budeme chtít doma uhájit a postoupit. Každopádně je to pro hráče varování jak do zbytku sezony, tak do jejich další kariéry, že nemohou hrát jako profesoři.“