Zápasy z čela i z konce tabulky skončily nerozhodně, Dukla-Plzeň 22:22 a Brno-Litovel 24:24

14.11.2015, Vít Chalupa

Obě sobotní odpolední utkání desátého kola extraligy házené mužů skončila remízami. Ve šlágru kola se rozešly smírně vedoucí tým Dukla Praha a obhájce titulu Talent M.A.T. Plzeň 22:22. O dvě branky více na každé straně padlo v duelu mezi KP Brno a Tatranem Litovel. Desáté kolo se dohraje v neděli 15. listopadu zápasy KH Kopřivnice – HCB OKD Karviná, SKP Frýdek-Místek – HBC Ronal Jičín.

Extraliga mužů – 10. kolo

Dukla Praha – Talent M.A.T. Plzeň 22:22 (10:10)

Dvacet jedna minut prvního dějství šlágru desátého kola mezi vedoucím týmem extraligy Duklou Praha a obhájcem titulu Talentem M.A.T. Plzeň se dařilo více hostům. Ti získali opakovaně tříbrankový náskok, ještě v 21. minutě vedli 9:5. Závěrečnou desetiminutovku před přestávkou vyhráli domácí 5:1 a vyrovnali na poločasový stav 10:10. V zápase dominovaly obrany, z té hostující se v 17. minutě „vykartoval“ brankář Radek Motlík po faulu na Dieudonného Mubenzema. Stejný scénář se opakoval také ve druhém poločase. Většinu jeho času byli ve vedení hosté, tentokrát však velmi těsném. V závěru duelu předních extraligových týmů domácí opět dokázali zareagovat a ztrátu vymazat.

Nejvíce branek: Kotrč, Šůstek po 6, Jeníček 5, Reichl, 2, Kastner 2/2 – Poloz 6, Ivancev 5, M. Tonar 5/1, M. Škvařil 3. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 5/2 – 2/2. Vyloučení: 5:3. ČK: Brabec – Motlík. Diváci: 310.

Jiří Kotrč, asistent trenéra Dukly Praha: „Podle mého je remíza spravedlivá. Ve druhém poločase jsme měli hodně šancí, neproměnili jsme tři sedmičky, myslím, že to rozhodlo. Na naši extraligu se hrál docela slušný zápas, řekl bych, že až nadprůměrný.“

Martin Šetlík, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: „S remízou můžeme být spokojeni. Ale na druhou stranu je škoda, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce, protože jsme většinu zápasu vedli. Teď už se soustředíme na úterní zápas se Zubřím.“

Hráči Dukly Praha děkují fanouškům po remízovém utkání s Talentem M.A.T. Plzeň. | Foto: Ladislav Adámek (i titulní foto)

KP Brno – Tatran Litovel 24:24 (12:13)

Týmy z konce extraligové tabulky předvedly vyrovnané drama od začátku do konce, na kterém se nakonec podělily o body. Jedinkrát v utkání dokázal jeden ze soupeřů odskočit na vyšší než dvoubrankové vedení. Litovel v 53. minutě na 23:20. Jinak v průběhu 60 minut se týmy střídaly ve vedení, častěji bylo více branek na straně hostů. Domácí vždy uměli náskok stáhnout, což předvedli i v samotném závěru střetnutí.

Nejvíce branek: Hubáček 7, Musil, Mráz, T. Mičola, Koubek po 3 – Konšel 7/2, Zbránek 5, J. Mičola, Děděk po 3. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 2:6. ČK: Havlíček, Číhal (LIT). Diváci: 280

Pavel Čejka, trenér KP Brno: „Byl to spíš boj než házená. Je vidět, že na nás leží nějaká deka. Trénink je bez problému, nasazení je perfektní, ale v zápasech děláme triviální chyby. Musíme se toho zbavit, jinak výkon nezlepšíme. V posledním oddechovém čase jsme si řekli kombinaci, kterou chceme zahrát, ale hosté nám ji pokazili.“

Lubomír Krejčíř, trenér Tatranu Litovel: „Obě družstva jsou v podobné situaci, kdy nemají dobrou formu. Domácí měli výhodu domácího prostředí. V zápase jsme ale byli lídři utkání, byli jsme malinko o krok napřed. Obranu jsme hráli agresivně. V druhé polovině jsme měli problém dostat se do postupných útoků. Nakonec to byla zasloužená remíza pro oba.“

Zbývající program 10. kola – neděle 15. listopadu – 17.00: KH Kopřivnice – HCB OKD Karviná, SKP Frýdek-Místek – HBC Ronal Jičín.