Frýdek-Místek vyhrál i podruhé, osmé místo připadlo Lovosicím

08.05.2019, Redakce ČSH

Sedmé a osmé místo je poděleno. Sedmá příčka připadla Frýdku-Místku, osmá Lovosicím. V odvetě Frýdek vyhrál o dvě branky.

STRABAG Rail Extraliga - o 7. – 8. místo

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice 23:21 (14:9)

Odveta o celkové 7. místo v letošním ročníku Strabag Rail Extraligy mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HK FCC Město Lovosice začala lépe pro hostující celek. V prvních šesti minutách vedl po většinu času o dvě branky. Domácí se poprvé dostali do vedení v 9. minutě, kdy vedli 5:4. Naposledy pak bylo skóre vyrovnané ve 13. minutě, kdy svítilo na ukazateli skóre 6:6. Následně si však Frýdek-Místek osmi brankami v řadě dokázal vytvořit náskok, který se ukázal jako rozhodující, byť Lovosice v závěru prvního poločasu snížili na 14:9.
Po změně stran se však hosté nevzdali a drželi s domácími krok. Ještě ve 44. minutě vedl Frýdek-Místek o pět gólů 18:13, ale v poslední čtvrt hodině se dokázaly Lovosice přiblížit na dostřel. Jedenáct minut před koncem už prohrávaly pouze o jednu branku, a sice 20:19. Domácí si ale nakonec výhru vzít nenechali a dotáhli utkání do vítězného konce. Po výhře v Lovosicích v poměru 35:30 tentokrát vyhráli 23:21.
Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek tak obsadili celkové 7. místo v letošním ročníku Strabag Rail Extraligy. Hráči HK FCC Město Lovosice skončili osmí.

Nejlepší střelci: Petrovský 7, Mazur 3 – Malý 6/1, Jelínek 5/1, Jonáš 4. Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev. Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 201.

Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Jsem rád, že jsme i domácí utkání dokázali dotáhnout do vítězného konce. Zkušenost, s výjimkou Vojty Petrovského, určitě nebyla na naší straně. Proto jsme se dopustili řady taktických chyb, protože v prvním poločase jsme vedli výrazným rozdílem a následně jsme nechali soupeře tento náskok stáhnout. Ve druhé půli už to byl boj, protože Lovosičtí se zlepšili. Chtěl bych poukázat na to, že se vyhrává, když má gólman padesátiprocentní úspěšnost zákroků jako měl Petr Štolcar v prvním poločase. To se pak hraje podstatně lépe. Ve druhém poločase jsme nechali chytat Martina Cába, protože jsou to pro něj zkušenosti do budoucna.“

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „V prvé řadě gratuluju Frýdku k tomu, že zvládl toto dvojutkání. Velký kus práce odvedl už v prvním zápase, kdy vyhrál o pět gólů. Do odvety jsme jeli pro vítězství, bez ohledu na to, jestli nám bude stačit v celkovém zúčtování pro konečné 7. místo. Chtěli jsme sezonu ukončit alespoň jedním vítězstvím venku, což se Lovosicím letos nepovedlo. Bohužel v prvním poločase jsme za deset minut udělali spoustu technických chyb, stříleli jsme ukvapeně a soupeře jsme pustili do pěti nebo šestigólového vedení. Hra nám skřípala, ale musím smeknout před tím, že kluci to ve druhém poločase nevzdali, bojovali a zápas dokázali ještě zdramatizovat. Nedali jsme kůži zadarmo. Za to jim patří poděkování. Jsem rád za to, že končíme alespoň s tímto mírným pozitivem, že jsme zápas jen neodehráli, ale skutečně bojovali až do konce. Jinak Frýdek byl ve dvojzápase lepší. Vyhrál zaslouženě.“