Dukla vede sérii o bronz, doma Jičín přehrála jasně 32:22. Páté místo bere Nové Veselí

11.05.2019, Redakce ČSH

Jednoznačné utkání sledovali diváci v hale Slavie Praha. Dukla držela vedení prakticky po celý zápas a zapsala jasnou výhru 32:22. Závěrečný zápas sezóny odehráli kopřivničtí házenkáři v unikatním prostředí zaplněného zimního stadionu s Novým Veselím, které nakonec díky úvodní sedmibrankové výhře oslavilo zisk pátého místa. Kopřivničtí házenkáři tak po úspěšně sezoně, která byla korunována postupem do play off, končí na místě šestém.

CHANCE play off STRABAG Rail extraligy - O 3. místo

HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín 32:22 (16:9), stav série 1:0

Diváci dnes v hale Slavie viděli utkání s jednoznačným průběhem pro domácí Duklu. Už v šesté minutě drželi svěřenci trenéra Čurdy náskok 5:1 a to především díky většímu nasazení a nepřesné střelbě Jičína. Pak se ale rozdíl přestal zvětšovat, protože Dukla několikrát ztratila míč po vlastních chybách a navíc neproměnila dva sedmimetrové hody (20. minuta 11:7). Ve zbytku prvního poločasu ovšem domácí nepřesnosti odbourali, několik dobrých zákroků přidal brankář Petržala a do poločasové přestávky už šly oba celky za stavu 16:9. Třemi rychlými góly v úvodu druhé půle Dukla definitivně svého soupeře zlomila a ve zbytku hrací doby už se utkání jen dohrávalo. Ještě v 53. minutě domácí vedli vysoko 31:16, v závěru ale polevili, a tak konečný výsledek zní 32:22. Dukla i tak s přehledem získala první bod do série hrané na tři vítězná utkání. Nyní se boj o bronz přesune do Jičína, kde se 2. utkání série uskuteční ve středu 15. května od 19:00.

Nejlepší střelci: Křístek 7, Patzel 5, Sviták 4 - Krahulec 7, Šulc 5, Kostelecký 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 5/2 -  2/1 Vyloučení: 5:3. Diváci: 527.

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: "Z naší strany to byl výborný zápas. Myslím si, že jsme předvedli výkon podobný tomu, jak jsme trápili v semifinále Karvinou. Od začátku jsme do toho zápasu dobře vstoupili a to podle mě rozhodlo, protože v první půli jsme byli jasně lepší. Dobře jsme bránili a tahali jsme rychlý útok tak, jak jsme chtěli. Tomáš Petržala perfektně chytal. Byť proti němu byly velké úhly, tak dokázal ty rány vytěsnit. Základ jsme položili v prvním poločase. V tom druhém Jičín zkusil hru 7 na 6, ale myslím si, že jsme to také dokázali vyřešit dobře. Udělali jsme si jasný náskok a zápas se pak dohrával. Chci pochválit všechny hráče a poděkovat divákům, dnes tu byla vynikající atmosféra."

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín: "Gratuluji Dukle k prvnímu bodu a doufám, že to bude bod poslední. Dnes jsme byli jen sparing partnerem, Dukla si s námi zahrála trénink a já na druhou stranu nejsem překvapený. Po tom semifinále jsme měli hlavy dole, byla 14 dní pauza, dva svátky, já jsem to trochu čekal. Do příštího utkání musíme změnit všechny atributy, které patří ke hře o medaile - počínaje výkonem brankáře, obrany, nasazení a tak dále. V boji o medaile se nemůže stát, že když prohráváte 5:1, tak dáte hlavu dolů."

KH ISMM Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí 29:27 (11:13)

Úvodní třicetiminutovka posledního zápasu letošní sezony pro týmy Kopřivnice a Nového Veselí nabídla vyrovnanou podívanou. Lépe však nakonec vyšla hostům, kteří odcházeli o poločase do kabin s náskokem dvou branek. Ve druhé půli se dokázaly oba celky prostřídat ve vedení, závěrečné minuty zápasu však patřily domácím, kteří zvítězili dvoubrankovým rozdílem. Hosté však z tohoto dvojzápasu vyšli lépe a v konečném součtu získali náskok pěti branek a končí tak na konečném pátém místě letošní sezony.

Nejvíce branek: Střelec 7/4, Čadra 5, Fulnek 5, Hanus 5 - Melichar 7, Štěrba 7, Ptáčník 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/4 - 1/1. Vyloučení: 2:5. Diváci: 1232.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: "Blahopřejeme Kopřivnici k dnešnímu vítězství. Jsme strašně moc rádi, že jsme mohli odehrát závěrečný zápas sezóny ve skvělém prostředí zimního stadionu. Moc jsme si ten zápas užili. Chtěl bych poděkovat domácím fanouškům za fantastickou atmosféru, kterou v dnešním utkání připravili. Obrovské díky patří také našim fanouškům, kteří nás dorazili na zápas podpořit. Děkuji celému týmu za to, že jsme dvojzápas s Kopřivnicí zvládli a zakončili sezónu ziskem skvělého pátého místa. Je to senzační umístění a myslím si, že jsme potvrdili, že do extraligy právem patříme. Ještě jednou děkuji celému týmu a také vedení klubu za skvělou podporu a sezónu."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Gratuluji Pavlovi Hladíkovi a týmu Nového Veselí k zaslouženému zisku pátého místa. My jsme si dvojzápas prohráli ve Veselí, protože jsme odjížděli bez třech klíčových hráčů. Chyběl nám Filip Hardt, Jarda Petřík a Marek Bukovský, který byl zraněný. Nicméně jsme šťastní, že nás diváci podpořili a zaplnili jsme zimní stadion. Byla zde skvělá atmosféra a já od srdce všem mnohokrát děkuji. Za mě panuje radost, že jsme ukončili sezónu vítězstvím a hlavně za to, že nás kopřivnická veřejnost podpořila v této akci."