Extraliga házené 2019/2020

Plzeň vede finále 1:0 nad Karvinou

12.05.2019, Redakce ČSH

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň vstoupili do finálové série s Baníkem Karviná domácí výhrou 31:27. A ujali se vedení v sérii hrané na tři vítězství, souboj o zlat pokračuje ve středu v Karviné.

CHANCE play off STRABAG Rail Extraliga - finále

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HCB Karviná 31:27 (17:16)

V prvním finálovém zápase byla po většinu času ve vedení domácí Plzeň, která ve čtvrté minutě otočila z 1:2 na 3:2 a pak už Karviná jen dotahovala její náskok. V první půli byl největší v 18. minutě – 12:8. Na to hosté zareagovali oddechovým časem a podařilo se jim přiblížit se až na jedinou branku – 14:13 ve 24. minutě. Talent si vzal znovu tříbrankový náskok (17:14), ale před odchodem do kabin soupeř snížil na 17:16.

Po přestávce přišel zřejmě klíčový trhák domácích, kteří z 19:18 odskočili až na 24:19. Pomohlo střídání gólmanů, Herajt předvedl několik skvělých zákroků a Šmíd zase kryl dvě sedmičky. Skóre narostlo až na 27:20 ve 48. minutě. Ale Karviná nesložila zbraně a závěr ještě zdramatizovala. Zejména proto, že Talent šest minut neskóroval, stáhla až na 29:27. Jenže pak Zbránek trefil z křídla břevno a Brůna pálil z jasné pozice nad a tak bylo definitivně rozhodnuto. Skóre zápasu uzavřel proměněnou sedmičkou symbolicky domácí Stehlík, s osmi góly nejlepší střelec zápasu. Hosty držela především šestigólová křídla Zbránek s Nedomou.

Nejvíce branek: Stehlík 8/3, Ivančev 5 a Šíra 5 – Nedoma 6, Zbránek 6, Užek 5/4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/4:10/6. Vyloučení: 7:4. ČK: Brůna (60., Karviná). Diváků: 1420.

Michal Tonar st., trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň: „Já jsem rád, že jsme úvodní domácí zápas zvládli. Můj tým od začátku šlapal, jak měl, je to zasloužené vítězství. Zvládli jsme i vypjatou koncovku. Ale je to teprve první krok, kvalita Karviné je jasná. Myslím, že to bude finále, jak má být. Už první zápas byl hodně vyhecovaný, když to ale zůstane v takových mezích, bude to dobře pro házenou. Přišlo hodně diváků, v Karviné bude také plno, bouřlivé obecenstvo. Uvidíme, jak se s tím vypořádáme, začíná se znovu od nuly.

Marek Michalisko, trenér HC Baník Karviná: „Ve druhé půli jsme dlouho nemohli dát gól, neproměňovali jsme ani vyložené šance. Jejich gólmani to na chvíli zavřeli a Plzeň si vytvořila náskok. I když jsme ho potom stahovali, stálo nás to hodně sil a ty v závěru možná chyběly. Zase tam byly dva neproměněné náskoky. To se bohužel stává, takový je sport. Dneska nám to tam nepadalo. Musíme se připravit na středeční zápas doma, rozhodnuto není. Když třikrát v řadě vyhrajeme, můžeme slavit doma.“