Souhrn 10. kola extraligy: Na remízovém víkendu vydělaly díky plnému bodovému zisku Cement Hranice a Gumárny Zubří

16.11.2015, Vít Chalupa

Nerozhodné výsledky nejsou v házená tak častým úkazem jako v jiných kolektivních sportech, v nichž nepadá tolik gólů - například ve fotbale nebo v ledním hokeji. Přesto se remízy objevují. Důkazem toho je uplynulé 10. kolo extraligy, v němž nerozhodně skončily čtyři ze šesti zápasů. Na prvním místě extraligové tabulky zůstala po remíze s Talentem M.A.T. Plzeň pražská Dukla, ale díky svým výhrám se k ní přiblížily Cement Hranice a Gumárny Zubří.

Extraliga mužů - 10. kolo

HC Zlín – Gumárny Zubří 31:42 (12:24)

Ani na desátý pokus hráči Zlína první letošní body nevybojovali. Brzy se naplno roztočil brankostroj hostí, který do přestávky nasypal do sítě Zlína čtyřiadvacet branek. Ten se nepřibrzdil ani ve druhé půli, a tak Zlíňané odešli z domácí palubovky poraženi jedenáctibrankovým rozdílem.

Nejvíce branek: Indrák 11, Kavka 6/3, Kafka 6 - Douda 10, Řezníček 5, Reček 5. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/1. Vyloučení: 4:5. Diváci: 180.

Jiří Mičola, trenér HC Zlín: „Na začátku jsme drželi krok, ale pak nás soupeř uběhal. Když už se nám povedlo Zubří přečíslit, tak jsme to nedokázali správně vyřešit. Z pohledu výsledku je to ještě docela přijatelné.“

Andrej Titkov, trenér Gumáren Zubří: „Jsme rádi, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. Až na posledních dvacet minut nemám ani k družstvu nějaké výhrady.“

Cement Hranice – FCC Město Lovosice 24:21 (14:10)

Domácí tým dobře podporoval zkušený góman Kučerka a i jeho zásluhou měl Cement o přestávce čtyřbrankový náskok. Na začátku druhé půle sice hosté manko zkorigovali na rozdíl jediné branky (15:14), jenže pak měl opět několik jistých zákroků Kučerka, což domácím pomohlo znovu odskočit (18:14). Čtyřbrankové vedení si pak už hraničtí házenkáři uhlídali až do konce.

Nejvíce branek: Mičkal 7/4, Čadra 6, Třeštík 4 - Bouček 5/2, Havel a Chroustovský po 3, Malý 3/1. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/3. Vyloučení: 4:2. Diváci: 190.

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice: „Do druhého poločasu jsme vstoupili trochu vlažně s pocitem, že jsme si vybudovali náskok v první půli. Museli jsme tedy reagovat a změnit styl hry, což nám pomohlo.“

Vladimír Šuma, trenér FCC Město Lovosice:
 „Nepovedl se nám první poločas. Nedávali jsme vyložené šance a neproměnili dvě důležité sedmičky. S obranou jsme víceméně spokojeni, ale v ofenzívě nám chyběla zejména odvaha.“

Dukla Praha – Talent M.A.T. Plzeň 22:22 (10:10)

Hosté měli lepší vstup do šlágru kola, v 21. minutě vedli 9:5, jenže závěrečnou desetiminutovku před přestávkou domácí vyhráli 5:1, což přineslo vyrovnaný poločasový stav. Podobná hra se opakovala i ve druhém poločase. Většinu času byli ve vedení hosté, ale v závěru domácí opět dokázali zareagovat a ztrátu vymazat.

Nejvíce branek: Kotrč, Šůstek po 6, Jeníček 5, Reichl, 2, Kastner 2/2 – Poloz 6, Ivancev 5, M. Tonar 5/1, M. Škvařil 3. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 5/2 – 2/2. Vyloučení: 5:3. ČK: Brabec – Motlík. Diváci: 310.

Jiří Kotrč, asistent trenéra Dukly Praha: „Podle mého je remíza spravedlivá. Ve druhém poločase jsme měli hodně šancí, neproměnili jsme tři sedmičky, myslím, že to rozhodlo.“

Martin Šetlík, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: „S remízou můžeme být spokojeni, ale na druhou stranu je škoda, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce, protože jsme většinou vedli.“

KP Brno – Tatran Litovel 24:24 (12:13)

Jedinkrát v utkání dokázal jeden ze soupeřů odskočit na vyšší než dvoubrankové vedení, a to Litovel v 53. minutě na 23:20. Jinak se týmy střídaly ve vedení, častěji bylo víc branek na straně hostů. Domácí vždy uměli náskok stáhnout, což předvedli i v samotném závěru střetnutí.

Nejvíce branek: Hubáček 7, Musil, Mráz, T. Mičola, Koubek po 3 – Konšel 7/2, Zbránek 5, J. Mičola, Děděk po 3. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 2:6. ČK: Havlíček, Číhal (Lit). Diváci: 280.

Pavel Čejka, trenér KP Brno: „Byl to spíš boj než házená. Je vidět, že na nás leží nějaká deka. Trénink je bez problému, nasazení je perfektní, ale v zápasech děláme triviální chyby.“

Lubomír Krejčíř, trenér Tatranu Litovel: „Obranu jsme hráli agresivně, ale v druhé polovině jsme měli problém dostat se do postupných útoků. Nakonec z toho byla zasloužená remíza.“

SKP Frýdek-Místek – HBC Ronal Jičín 20:20 (10:12)

Hosté během osmi minut vedli 5:0, ale domácí nezpanikařili. Začali skóre stahovat a povedlo se jim to do 20. minuty, kdy vyrovnali na 7:7. V následující desetiminutovce si Jičínští zajistili se poločasové vedení, které krátce po přestávce ještě navýšili. Jenže pak domácí poprvé překlopili stav na svou stranu, ale nakonec se soupeři rozešli smírně.

Nejvíce branek: Mynář 6/3, Petrovský 5/4, Strack, Krahulík po 3 – Loskot 6/1, Šulc 4/3, Skopal, Král, Bareš po 2. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 9/7 – 4/4. Vyloučení: 5:7. ČK: Šulc (Jičín). Diváci: 464.

Aleš Chrastina, trenér SKP Frýdek-Místek: „Bohužel jsme nezachytili začátek utkání. Druhý poločas byl vyrovnaný, myslím, že jsme sahali po vítězství, ale neproměnili jsme strašně moc šancí.“

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „Výborně nám vyšel vstup do utkání, platila osobní obrana na Vojtu Petrovského. Ve druhém poločase jsme byli velmi často vylučování, ale nevzdali jsme se a bojovali. Moc nechybělo, abychom si odvezli dva body.“

KH Kopřivnice – HCB OKD Karviná 29:29 (14:14)

Ve vedení se prakticky celý zápas střídali oba soupeři. Ve druhé půli se přece jen k vítězství víc blížili domácí, kteří získali ve 46. minutě i čtyřbrankový náskok. O vedení, které se tenčilo, přišli až v předposlední minutě.

Nejvíce branek: Hanus 8, Unger 6, Jiří Gřes 6/6 - Skrobić a Frančík po 6, Gelnar 4/4. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 6/6 - 5/4. Vyloučení: 7:6. Diváci: 400.

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: „Utkání se přelévalo ze strany na stranu. Myslím, že to je nakonec spravedlivá remíza, neboť se nedá říct, že by některý tým byl lepší.“

Roman Farář, manažer HCB OKD Karviná: „Hezký a dramatický zápas. Před ním se nám nespalo moc dobře, a jsme tak rádi za bod.“

Program příštího 11. kola – úterý 17. listopadu – 15.30 hodin: Talent M.A.T. Plzeň – Gumárny Zubří; sobota 21. listopadu – 17.00: Tatran Litovel – SKP Frýdek-Místek, 20.00: HBC Ronal Jičín – KH Kopřivnice; neděle 22. listopadu – 10.30: HCB OKD Karviná – Cement Hranice, 16.00: HC Zlín – KP Brno; středa 9. prosince – 18.00: FCC Město Lovosice – Dukla Praha.