Extraliga házené 2019/2020

Dukla veze z Jičína druhou výhru

15.05.2019, Redakce ČSH

2:0 vedou v sérii o bronz házenkáři Dukly Praha. Jičín má poslední šanci zdramatizovat sérii v neděli v Praze.

CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy – o 3. místo

HBC Ronal Jičín - HC Dukla Praha 22:29 (10:14), stav série 0:2

Od samotného úvodu hráči pražské Dukly na jičínské palubovce naprosto dominovali. V prvním poločase držel naděje jičínských hráčů Veverka, Pražané ale svou agresivní obranou nedovolili jičínským házenkářům skórovat a za celý zápas je nepustili do vedení. V jednu chvíli si vybudovali až jedenáctibrankový náskok, který Jičínští na poslední chvíli stáhli na sedm branek. Dukle chybí poslední bod k tomu, aby obsadila třetí místo letošního ročníku házenkářské STRABAG Rail Extraligy. Šanci bude mít již tuto neděli na pražské palubovce, kam se série přesouvá.

Nejlepší střelci: Kovařík 7, Šulc 4, Kolc 2 - Blecha 5, Cigaň 5, Sviták 3. Rozhodčí: Králíček, Letev, Sedmimetrové hody: 3/3 - 5/2. Vyloučení: 2:3.

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Jsem spokojený, navázali jsme na náš výkon z prvního utkání této série. Znovu jsme chtěli hrát z dobré a tvrdé obrany, za kterou skvěle chytá Tomáš Petržala, který měl dnes dokonce přes padesáti procentní úspěšnost. To je totální základ našeho druhého vítězství, protože udržíme domácí na nějaký distanc, tolik se neprosazují a díky tomu můžeme hrát rychlou hru, což je naše alfa omega. Snažíme se hrát rychlou házenou, ale ve chvíli, kdy nám nefunguje obrana s brankářem, se nám to hraje těžko. Naštěstí nám to funguje nejenom v této sérii, ale po celou jarní část. Jsem spokojený s tímto výkonem, nemám moc klukům co vytknout kromě neproměněných šancí v prvním poločase, kde výborně chytal Filip Veverka. Máme lepší tlak na spojkách a proto jsme byli úspěšnější.“

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín: „Nezbývá mi nic jiného, než pogratulovat Dukle k druhému bodu v sérii. Samozřejmě musím mluvit opačně, protože základním atributem v play off je vyhrání souboje jeden na jednoho, a my jsme je v prvním poločase nevyhrávali. Nebyli jsme důrazní a produktivní v postupném útoku a samozřejmě jsme se dostali pod tlak, který někteří naši hráči nezvládají, protože hrají poprvé extraligu a poprvé zažívají play off. Dukla zaslouženě vyhrála a my se v neděli pokusíme ze sebe vydat poslední zbytky sil a Dukle to zkomplikovat, aby tato série nebyla natolik jednoznačná, i když v ní Dukla naprosto dominuje. Mrzí mě to kvůli divákům, protože jsme do této chvíle ukazovali hezkou házenou, ale asi nám dochází síly.

Tomáš Petržala, brankář HC Dukla Praha: „Já jsem z dnešního utkání měl trošku strach, protože jsem před zápasem necítíl z týmu takové nasazení a nažhavení na zápas. Naštěstí jsme chytli začátek, trošku jsme se uklidnili a dobře jsme zvládli i vstup do druhého poločasu, což bylo alfou omegou všeho a my jsme se tím uklidnili. Každopádně si nemyslím si, že je vše hotové, pořád je důležitá pokora. Je důležité nasazení, pořád je to play off a hráči hrajou o stupeň výše, než normální utkání. Těším se na další utkání, ve kterém bude potřeba, aby už od začátku z naší strany bylo cítit, že už to budeme chtít ukončit.“

Martin Kovařík, spojka HBC Ronal Jičín: „Samozřejmě musím pogratulovat Dukle. Dnes ten zápas zase zvládla dobře. Souhlasím s Tomášem, že alfou omegou byl vstup do druhého poločasu, kdy jsme si v poločase v šatně něco řekli, absolutně jsme to neplnili a najednou jsme prohrávali o deset. Dukla je natolik zkušený mančaft, že si to pohlídá. Vyrobili jsme zase strašně moc triviálních chyb, na začátku nám toho hodně moc pochytal Filip Veverka, ale poté Dukla začala proměňovat a my jsme jí to svými chybami ulehčili. Před domácími diváky by měl zápas vypadat jinak, ale série se hraje na tři utkání a i když prohráváme 0:2, tak nemůžeme jet do Prahy s tím, že to Dukle odevzdáme. Musíme sebrat poslední zbytky sil, teď už není kam couvnout. Musíme se pokusit o zázrak a sehrát diametrální utkání než byla tato dvě.“