První kolo uzavřela v derby výhra Karviné

08.09.2019, Redakce ČSH

Regionální derby mezi Frýdkem-Místkem a Karvinou vyznělo lépe pro výběr Baníku. Úřadující vicemistr uzavřel víkendový program soutěže, kolo doplní středeční dohrávka Plzně a Zubří.

STRABAG Rail Extraliga - 1. kolo

Pepino SKP Frýdek-Místek – HCB Karviná 24:30 (14:15)

Úvodní kolo letošního ročníku Strabag Rail extraligy nabídlo také regionální derby mezi celky Pepino SKP Frýdek-Místek a HCB Karviná. Domácí družstvo během léta hodně omladilo kádr, takže hosté z Karviné přijeli do Frýdku-Místku v roli velikého favorita. A tu začali potvrzovat hned od začátku. Už po pěti minutách vedli 5:1. Největší rozdíl ve skóre byl v první půli ve 12. minutě, kdy Karviná vedla už 15:9. Frýdek-Místek však v následujících okamžicích zabral a čtyři minuty před koncem prvního poločasu prohrával už jen o jednu branku. Tento rozdíl vydržel mezi oběma týmy až do konce poločasu. Karviná vedla 15:14. Po změně stran se domácí dokázali dostat dokonce do jednogólového vedení. Vedli 16:15. Jenže to bylo jednou jedinkrát, kdy Karviná tahala za kratší konec. Za stavu 17:17 nastříleli hosté pět branek v řadě a tím si vytvořili rozhodující náskok. Na tento nástup už mladý domácí tým nedokázal odpovědět. Sice duel nezabalil a až do konce byl důstojným protivníkem, ale nedokázal Karvinou zastavit k vítězství v poměru 30:24. Karviná tak začala nový soutěžní ročník výhrou. Frýdek-Místek se bude o první body pokoušet v příštím kole, kdy se představí na palubovce Kopřivnice.

Nejlepší střelci: Petrovský 7, Klaban 4, Lefan 4 – Nedoma 8, Solák 5, Gromyko 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 6:8. Diváci: 458.

Andrei Titkov, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Musím soupeři pogratulovat k zaslouženému vítězství. My jsme zklamaní z výsledku, ale potěšení z předvedené hry, byť se počítají body. Družstvo však ukázalo určitý náznak, který po něm chceme. Soupeř vyhrál zaslouženě, protože má kvalitnější kádr, to je bez debat, ale bod zlomu nastal podle mě po změně stran při naší přesilovce. Bohužel jsme Baníku dovolili udělat další šňůru, i když první jsme dokázali smazat. Druhou už pak nikoli. Takovou nesmíme nechat takovému soupeři, horko těžko se to pak dohání. Každopádně musím poděkovat hráčům za to, jak se zachovali a že hráli jako družstvo. Pokud budeme v takových výkonech pokračovat, věřím, že příště to bude ještě lepší i bodově.“

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Hned na úvod nás čekalo regionální derby. Věděli jsme, že začátky soutěže jsou vždycky nervózní. Věděli jsme, že Frýdek-Místek v létě obměnil a omladil kádr. Zůstal Vojta Petrovský, Sebastian Strack, přišel Filip Hardt. Určitá nervozita a respekt k soupeři z naší strany byl, byť jsme jeli do Frýdku získat dva body. Začátek nám vyšel velmi dobře, pak nás zastavila série vyloučení. Udělali jsme hloupé chyby a fauly a nechali tak Frýdek, aby se do konce poločasu dotáhl, byť jsme vedli už o čtyři nebo pět branek. V šatně jsme si pak řekli, že se znovu musíme urvat na čtyři či pět branek a dotáhnout duel do vítězného konce. Nenechat Frýdek, aby cítil, že se může dotáhnout. Začátek druhého poločasu byl vyrovnanější, pak jsme se urvali. V brance nás podržel Nemo, který si připsal tři úspěšné zákroky po sobě, my dali snadné branky a díky tomu si vytvořili rozhodující náskok. Jsme nesmírně rádi za dva body na začátek.“