Extraliga házené 2019/2020

Otvírák sezóny na zimáku: Lovci porazili Kopřivnici!

09.09.2019, Redakce ČSH

Úvodní duel sezóny hraný v unikátním prostředí zimního stadionu Lovci zvládli. Nad soupeřem z Kopřivnice zvítězili o čtyři branky 37:33.

Byla to znovu sláva se vším všudy: našlapaný zimní stadion, speciální aranžmá i celková atmosféra utkání, podpora Adámka Jíry a na konci první vítězství Lovců v nové sezóně.

Začátek zápasu nevypadal pro domácí hráče úplně dobře. Kopřivnice přivezla do Lovosic stabilizovaný kádr vyztužený dvěma legionáři, o které před novým ročníkem posílila. A byli to hosté, kteří ovládli úvodní třetinu ligového dějství. Lovci inkasovali především z prostorů křídel, kde se dařilo nejlepšímu střelci soupeře loňského ročníku Martinu Střelcovi a Janu Hanusovi. K tomu se přidala zahraniční posila Victor Andres a po 11. minutách vedla Kopřivnice 7:3. Svoje vedení udržovala až do 21. minuty (12:9). Pak se ale Lovcům podařil během tří minut obrat díky čtyřem gólům v řadě (13:12 pro Lovosice) a další čtyři branky na samém konci poločasu stanovily skóre po prvním dějství na 18:16.

Kopřivnici se hned na  začátku druhé poloviny podařilo srovnat, ale další minuty již patřily našim hráčům. Výraznější vedení si udržovali od 45. minuty, když se střelecky dařilo především Motlovi s Malým, důležité oživení přinesly v obou poločasech Kupa, Jelínek a  Trkovský. A když se k tomu přidal velmi dobrý výkon Rangla v brance, dotáhli Lovci utkání do vítězného konce. Celkově porazili soupeře 37:33 a připsali si první dva body v nové sezóně.

Utkání na zimním stadionu bylo také ve znamení oslav házené v regionu. V rámci něj bylo slavnostně oceněno šest osobností z klubů v Ústeckém kraji:

Věra Rysová (Spartak Ústí nad Labem)
Tomáš Velek (Chemička Ústí nad Labem)
Jaroslav Farář (TJ Slavoj Děčín)
Ervín Dostálek
Václav Kubíček (HK Lovosice)
Jan Šváb (HK Lovosice)

Celý večer pak byl věnován také handicapovanému Adámkovi Jírovi. Tomu byl na konci předán šek na 39.900 Kč, na kterém se podíleli jak fanoušci (část výtěžku ze vstupného), ale také oba týmy, které za každou branku přispěli 100 Kč na Adámkovo konto. Ještě jednou se sluší poděkovat soupeři za vstřícnost a všem, kteří se na akci podíleli za jejich práci. Děkujeme!

Kompletní fotogalerii k utkání od Miroslava Vintricha a Roberta Grima najdete na FB stránce Lovců.