Remíza v Kopřivnici a v Hranicích body pro Jičín

05.10.2019, Redakce ČSH

V prvním poločase to vypadalo na jasnou věc, ale i drama druhého poločasu nakonec těsně vydřel Jičín. To vyrovnaný duel v Kopřivnici přinesl dělbu bodů.

STRABAG Rail Extraliga - 5. kolo

Cement Hranice - HBC Ronal Jičín 20:21 (6:11)

V 5. kole STRABAG Rail Extraligy zavítal celek Jíčína na palubovku Hranic. Do začatku utkání vstoupily lépe hosté z Jíčína. Agresivní obranou a skvěle chytajícím golmánem Veverkou si hosté vypracovali hned pětibrankový náskok na začátku 10. minuty. Domácí tým prolomil svoje trápení v útoku až v 16. minutě prvního poločasu. Posledních deset minut prvního poločasu Hranice zlepšily obranu a hru v útočné fázi, což jim přineslo přijatelnější výsledek do druhé půle 6:11. Hranice v druhém poločase navázaly na posledních 10 minut z druhého poločasu a začaly se dotahovat na Jíčín. V 53. minutě se prosadil Tomáš Bechný z pivota a na světelné tabuli svítil vyrovnaný výsledek 17:17. Jíčín si zlomovou část zápasu ovšem pohlídal a zápas dovedl do vítězného konce.

Nejlepší střelci: Magrla 4, Cáb 4, Šmíd 3, Krahulec 5, Kovařík 5, Pich 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/1 - 1/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 248

Miroslav Bartoň, trenér Cementu Hranice: "Je to pro nás velká ztráta prohrát v domácím prostředí. Co jsme předvedli v prvních dvaceti minutách, proto nemám vysvětlení. Takové selhání v útočné fázi jsem za svoji dobu nezažil. Druhý poločas už byl z naší strany bojovný, ale pořád jsme se nemohli dostat do vedení. Znovu technické chyby nás přibrzdily v tom, abychom zápas otočili. Velká škoda a hodně nás ty body budou mrzet.“

Petr Mašát, trenér Ronalu Jičín: "Dnes určitě důležité vítězství se soupeřem na úrovni, kde se pohybujeme my. Jsem rád za předvedený výkon, hlavně v prvních dvaceti minutách prvního poločasu. Kde obrana s golmanem dobře fungovala a byla agresivní. Dostávali jsme střelce z Hranic pod tlak a dařilo se nám dávat jednoduchý góly z první a druhé vlny. Ale posledních 10 minut jsme dali vlastními chybami Hranicím šanci, aby se do konce poločasu dotáhly. Druhý poločas naivitou našeho mladí jsme dopustili, aby se Hranice dostaly úplně na dostřel. Chtěl bych pochválit mužstvo, že jsme ten zlomový moment dokázali ustát a zlomili jsme to v náš prospěch.“

KH Kopřivnice - HC ROBE Zubří 25:25 (13:15)

V utkání 5. kola Strabag Rail extraligy mezi KH ISMM Kopřivnice a HC ROBE Zubří byla beznadějně vyprodaná hala ZŠ Emila Zátopka svědkem velice dramatického utkání. Do 21. minuty prvního dějství nepustili házenkáři zuberského Robe domácí celek do vedení. To se však změnilo ve 22. minutě, kdy Kopřivnice po střele Donosa poprvé v utkání vedela (11:10). Tento moment ale netrval dlouho. Valaši si dokázali během pár minut vypracovat až tříbrankový náskok. V poslední minutě ale snížil na rozdíl dvou branek Petřík a do šaten se tak odcházelo za stavu 13:15 pro Zubří. Ve druhém poločase dokázali kopřivničtí házenkáři za mohutné podpory publika otočit vývoj zápasu na svou stranu a vedli o tři góly. Jenže následoval hodně důležitý moment, kdy v krátkém sledu byli vyloučení dva domácí hráči. Zubří tento moment využilo a dokázalo srovnat. Posléze padl na kopřivnickou stranu další dvouminutový trest a domácí tak dohrávali zápas v pěti proti šesti. Nicméně brankář Žingor vykryl vyloženou šanci zkušeného házenkáře Jurky z křídla a domácí měli výhodu posledního útoku. Vzali si timeout, avšak svůj poslední útok nevyužili. Utkání tak skončilo remízou 25:25.

Nejvíce branek: Donoso 7, Fulnek 6, Střelec 3, Hanus 3 - Šustáček 5, Řezníček 5, Hlinka 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/2 - 1/1. Vyloučení: 7:6. Diváci: 900.

Dusan Poloz, trenér HC Robe Zubří: "Mám pořád smíšené pocity. Zápas měl svůj děj a vyvíjel se velice vyrovnaně, i když jsem se drželi v těsném vedení. Byla otázka času, jestli se to zlomí nebo nezlomí. My jsme bohužel ve dvou oslabeních po sobě udělali čtyři technické chyby a tím se na nás Kopřivnice dotáhla a dokonce nás přeskočila. Kopřivnice následně byla oslabená ve dvou situacích, což nám nahrálo do karet. Získali jsme nějaké balóny a dostali se zpět do hry, takže z tohoto pohledu asi zasloužený bod. S bodem jsem spokojený, i když jsme měli v poslední minutě obrovskou šanci z křídla. Nicméně jsme před zápasem nevěřili, že tady můžeme vyhrát. Nebo někteří věrní věřili, ale na týmu bylo vidět, že není úplně v pohodě. Navíc tvrdím, že v Kopřivnici je velmi horká půda a málo týmu tady bude vyhrávat. Když to nakonec zvážím, tak bod je pro nás dobrý."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Já mám stejně smíšené pocity jako trenér hostů. Myslím si, že Zubří má velice kvalitní kádr a dnes mi přišlo, že bylo silnější. Udělali jsme hodně chyb. Vážně nevím, jestli to bylo nedisciplinovaností nebo něčím jiným. Nebylo to vůbec naše typické utkání. Asi to bylo silou soupeře, protože nás k tomu donutil. Nebo se kluci možná rozklepali, protože přišla vyprodaná hala. Nebyl to ten šťastný zápas, kdy se daří všechno nebo naopak. Udělali jsme spoustu hloupostí a musíme si to rozebrat. Je to asi vše o zkušenostech a o klidu, i když je pravdou, že nám dělali chyby i zkušení hráči. Nakonec jsem asi rád za bod, protože Marek Žingor chytil v poslední minutě vyloženou šanci Jurkovi. My jsme sice mohli dát v posledních vteřinách utkání branku, ale to bylo už z dálky. Takže nakonec asi spokojenost, ale mám smíšené pocity."