Dukla v pohárové Evropě rázně nakročila za postupem, kosovské Kastrioti smetla rozdílem třídy

05.10.2019, Redakce ČSH

Vysoký třináctibrankový náskok si do nedělní odvety ponesou házenkáři Dukly Praha. Proti kosovskému týmu KH Kastrioti nastupují dvakrát v domácím prostředí a svůj první pokus přetavili ve vysokou výhru 39:26. Odveta je na programu v neděli v 18 hodin.

Challenge cup - 2. kolo

KH Kastrioti – HC Dukla Praha 26:39 (12:21)

Parádní vstup do evropského Vyzývacího poháru předvedla v sobotu v hale Slavie Dukla, když smetla kosovský celek KH Kastrioti vysoko 39:26. Soupeř dokázal držet s Pražany krok jen zhruba čtvrt hodiny (15. minuta 7:9), pak se však projevil rozdíl v kvalitě obou celků naplno. Kastrioti často přicházelo o míč po technických chybách a Dukla dokázala tyto ztráty trestat z rychlých protiútoků. Po šestibrankové šňůře mezi 21. a 26. minutou vedli Pražané už o deset gólů a o vítězi zápasu bylo de facto rozhodnuto. Trenéři si tak mohli dovolit v náročném programu rozprostřít síly na všechny hráče na soupisce a Dukla dál soupeře svou rychlou hrou převyšovala. Do poločasové přestávky šly oba týmy za stavu 12:21.

Po změně stran zůstal obraz hry stejný a náskok Dukly dál rostl. Ve 48. minutě už byl sedmnáctibrankový, když se přesně trefil Zelenka (17:34). Pak ovšem Dukla mírně polevila, čehož Kastrioti využilo k úpravě skóre. Prosazoval se zejména nejlepší hráč soupeře Beni Syla, který se s deseti góly stal i nejlepším střelcem utkání. Žádné drama se ale nekonalo a Dukla nakonec zvítězila 26:39. To pro ni znamená více než komfortní pozici do odvety, která se uskuteční znovu v hale Slavie o den později – v neděli 6. října od 18:00. Pokud Dukla nedopustí naprostý kolaps, postoupí hladce do 3. kola Challenge Cupu, které se odehraje v polovině listopadu.

Nejvíce branek: Syla 10, Bislimi 4, Dugolli 4, Mustafa 4 - Patzel 7, Harabiš 5, Klíma 5, Krušberský 5. Rozhodčí: Kulovic, Skaljic (BIH). Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2. Vyloučení: 4:2. Diváci: 320.

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: "Jsem spokojený, takto jsme si představovali vstup do evropského poháru. Myslím si, že jsme hned od začátku ukázali svoji kvalitu. Jsem rád, že hráli všichni a že jsme mohli rozprostřít síly, to je důležité. Trochu mě ale mrzí posledních deset minut, tam jsme měli udržet náskok větší. Byl bych rád, kdybychom zítřejší odvetu zvládli v hlavách s výkonem úplně stejným jako v prvních 50 minutách dnes a zaslouženě si došli pro postup."