Ve středečních duelech výhry domácích. Body braly Nové Veselí a Karviná

09.10.2019, Redakce ČSH

Házenkáře Nového Veselí čeká o víkendu start v Challenge Cupu a naladili se na něj dobře. Nové Veselí v předehrávce 6. kola těsně přetlačilo výběr Lovosic. Karviná v dohrávce víkendového kola porazila Královo Pole rozdílem šesti gólů.

STRABAG Rail Extraliga - 6. kolo

TJ Sokol Nové Veselí – HK FCC Lovci Lovosice 27:26 (17:15)

Šesté kolo nabídlo na úvod velmi vyrovnaný zápas domácího Nového Veselí proti týmu z Lovosic, které se na hru domácích výborně připravili. Hosté si velmi dobře hlídali domácího pivota a nepouštěli domácí hráče do spolupráce spojek s pivotem. Veselí vstoupilo do zápasu výborně, prvních dvacet minut drželo vysoké tempo hry a vedlo 16:9. Hosté se nevzdávali a výborně využívali poměrně velkého množství technických chyb domácího celku. Hostující tým výborně podržel brankář Rangl a střelecky výborný výkon předvedl hostující levé křídlo Jiří Motl. Poločasové skóre vyznělo lépe pro domácí tým, hra se ovšem oproti začátku utkání vyrovnala. Do 48. minuty se oba týmy držely na rozdíl maximálně 1-2 branek. Domácí se v průběhu druhého poločasu nemohli střelecky prosadit a Lovosice tak šly poprvé do vedení 23:22 v 53. minutě. Po sedmičce Dimy Turchenka šlo Veselí do vedení 25:24 v 56. minutě, které už nepustilo. Zápas nabídl dramatickou bitvu, ve kterém bylo nakonec šťastnější domácí mužstvo hnané výborným publikem.

Nejlepší střelci: Melichar 5, Bartůněk 4, Turchenko 4 – Motl 11, Kupa 7, Trkovský 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 4:2. Diváci: 280.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Musím souhlasit, že dnes vyhrál šťastnější tým. Těžko se mi to hodnotí, protože nemůžu být spokojen s tím, co jsme dnes předvedli. Dokázali jsme 25 minut předvádět, co jsme chtěli a Lovosice jsme jasně přehrávali. Byli jsme ve vedení o 7 gólů, nemůžeme takové vedení doma pustit a prohrát 2,5 minuty o 5 gólů. Dnes se poprvé velmi projevilo, že jsme hráli bez leváka. Lovosice na to byly velmi dobře připravení a četly naši hru. Udělali jsme spoustu technických chyb, které Lovosice dokázaly potrestat. Dnes tedy nejsem spokojený, co jsme předvedli herně. Jsou to samozřejmě 2 body, což je důležité, házená se nehraje na krásu, ale na body. Dnes jsme i přes horší výkon dokázali na konci najít obrovskou morálku a myslím si, že posledních 8 minut už jsme to byli my, kdo určovali tempo. Jsme tedy moc spokojení se ziskem bodů, ale na hře musíme samozřejmě nadále pracovat.“

Pavel Farář, trenér HK FCC Lovci Lovosice: „Nejprve gratulace šťastnějšímu týmu k zisku 2 bodů. Budu se asi opakovat, ale toto už je třetí zápas, ve kterém jsme nebyli vůbec horší, ale pořád nás ve zlomových okamžicích trápí koncovka. V obraně jsme nezačali vůbec dobře. I přesto jsme si ale dokázali vypracovat nějaké šance, které jsme bohužel neproměnili. Tím jsme Nové Veselí pustili do náskoku 7 gólů. Do poločasu jsme to dokázali trpělivější hrou srovnat na příznivější stav. Ve druhém poločase už to začalo v obraně, myslím si, fungovat. Ovšem v momentě, kdy jsme mohli ten zápas otočit, tak nás opět zradila koncovka. Jinak za mě, kromě prvních patnácti minut, kdy jsem nebyl spokojen s defenzívou, můžu být jenom pyšný na to, co jsme zde předvedli.“

STRABAG Rail Extraliga - 5. kolo, dohrávka

HCB Karviná - SKKP Handball Brno 30:24 (14:7)

Karviná neměla moc času po náročném víkendovém programu zregenerovat, i tak si ale s týmem Králova Pole poradila poměrně jednoznačně. Domácí se rychle ujali vedení 2:0, udržovali ho a navyšovali (8:4) a o poločase drželi už sedmibrankový náskok 14:7. Ve druhé půli Karviná dále dominovala, její vedení narostlo dokonce na třináct branek, v samém závěru v tlaku mírně polevila a Brno korigovalo na konečný šestibrankový rozdíl.

Nejlepší střelci: Chudoba 6/1, Solák 6, Nedoma 4, Skalický a Nantl po 3 - Koubek 6/1, Hlípala 5, Bosák 3/1, Kučera 3/2. Sedmimetrové hody: 3/1 - 7/4. Vyloučení: 4 - 6. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Diváků: 480.

Ivo Vávra, trenér SKKP Handball Brno: „Dnes nás domácí jednoznačně předčili. Individuální kvality domácích hráčů jsou jinde než těch našich. Naši hráči jako by se zalekli velkého jména HCB Karviná a sami jsme tak domácím zápas zjednodušili. Karviná na nás vysunula obranu a naše spojky si s tím nevěděly rady. Zasloužená porážka"

Nemanja Marjanovič, brankář HCB Karviná: „Letošní Brno je úplně jiným týmem, než bylo to loňské. Ale přesto jsme jednoznačně vyhráli a upřímně - měli jsme vyhrát aspoň o patnáct branek. A není to naše chyba ani zásluhou Brna. Potom se říká, že letošní liga je vyrovnaná a každý může porazit každého.... "

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Dá se říct, že jsme ovládali zápas. Vedli jsme už o třináct branek a předčili jsme hosty ve všech činnostech. Vytáhli jsme obranu 1 - 5 a tím jsme Brno asi překvapili. Určitě s tím nepočítali, protože ji hrajeme strašně málo. Moc si s tím nevěděli rady a my si aspoň mohli tuto obranu pořádně procvičit. Jsem rád, že si mohli zahrát všichni hráči, jen je škoda že v posledních deseti minutách se z toho zápasu stala bramboračka a hosté mohli snížit na celkem uspokojivý rozdíl."