Nové Veselí zvládlo evropskou premiéru na výbornou, do nedělní odvety drží dvanáctibrankový náskok

12.10.2019, Redakce ČSH

Rozdílem dvanácti branek - 35:23 - porazili házenkáři Nového Veselí v úvodním duelu Challenge Cupu bulharský tým HC Dobrudja. Odveta se hraje v neděli opět v Novém Veselí.

Challenge Cup - 2. kolo

TJ Sokol Nové Veselí – HC Dobrudja 35:23 (14:8)

Historická premiéra domácího Nového Veselí v evropském poháru byla pro svěřence trenéra Pavla Hladíka úspěšná. Oba týmy vstoupily do zápasu s touhou uhrát co nejlepší výsledek a první minuty zápasu byly vyrovnané. Nové Veselí šlo do výraznějšího vedení až ke konci prvního poločasu, který vyhrálo 14:8. V prvním poločase předvedl velmi dobrý výkon domácí brankář Studený. Ve druhé půli dostal prostor brankář Šimovček, který také předvedl dobré zákroky. Za domácí tým dostal prostor i širší kádr. Skvěle fungovala spolupráce spojek s pivotem. Oba domácí pivoti Sekulič a Krčál dokázali skórovat po 7 gólech. Na straně hostů zaznamenal nejlepší střelecký výkon Mihailov s 10 góly. Hosté bojovali, na výkon domácích to ovšem nestačilo a Veselí tak vstoupí do zítřejší odvety s dvanáctigólovým náskokem.

Nejlepší střelci: Krčál 7, Sekulič 7, Ptáčník 5 – Mihailov 10, Dimitrov 4, Neychev 4. Rozhodčí: Cipov, Klus. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/2. Vyloučení: 4:4. Diváci: 520.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Nejprve poděkování Dobrudji za férový zápas. Myslím, že diváci se bavili. Samozřejmě jsme rádi, že jsme vyhráli vysokým rozdílem. Pro Dobrudju možná trochu krutým, do zítřejšího zápasu tak půjdeme v klidu. Moc děkujeme divákům za atmosféru, kterou vytvořili. Je pravda, že Dobrudji chyběli někteří důležití hráči, nicméně hráli velmi trpělivě, což nám dělalo problémy, protože jsme celou dobu nedokázali udržet koncentraci na obraně. Protočili jsme celou sestavu, zahráli si i mladí hráči, což je pro ně obrovská zkušenost. Zahrát si evropský pohár je pro každého obrovská čest a málokomu se to v kariéře podaří, takže tihle kluci si to ponesou do další kariéry, za což jsme moc rádi. Také doufám, že zranění ramene Luboše Bartůnka z druhého poločasuo nebude vážné a bude na zítra připravený. Pokusíme se samozřejmě předvést podobný výkon jako dnes. Nakonec musím kromě diváků a hráčů poděkovat také partnerům, že nám vůbec umožnili hrát evropský pohár, protože je to velmi finančně náročné. Je to pro náš tým a celý region velká čest, že v evropských pohárech jsme a že jsme vyhráli. Doufáme, že zítra postup potvrdíme a můžeme se těšit třeba na soupeře zvučného jména.“

Vojtěch Krčál, pivot TJ Sokol Nové Veselí: „Já jsem strašně rád, že jsme si Challenge Cup mohli vůbec zahrát. Pro většinu z nás je to první zkušenost s evropskými poháry a byli jsme natěšení. Stejně tak i fanoušci ve Veselí, kterých se zde sešlo obrovské množství. Atmosféra byla skvělá, zápas proběhl v pořádku. Jsem moc rád, že jsme vyhráli vysokým rozdílem. Je to dobře i vzhledem k určitému srovnání s mezinárodní házenou. Budu rád, když se to bude opakovat i v zítřejším zápase.“