Extraliga házené 2019/2020

Dukla po přestávce rozstřílela Kopřivnici, Zubří veze povinné body z Maloměřic

02.11.2019, Redakce ČSH

Zpátky na vítěznou vlnu se tak vyšvihli házenkáři pražské Dukly, připsali si doma cenné vítězství nad celkem Kopřivnice s přesvědčivým výsledkem 40:28. Zubří potvrdilo roli favorita a bezpečně si v Maloměřicích zapsalo dva body, drama v Jičíně vyznělo pro domácí.

STRABAG Rail Extraliga – 8. kolo

SHC Maloměřice Brno – HC ROBE Zubří 20:27 (11:15)

V úvodu zápasu předváděly oba týmy vyrovnanou hru. To ukázalo i průběžné skóre, kdy favorizované Zubří dlouho vedlo pouze o gól. Maloměřice však tento stav neudržely a před druhým poločasem ztrácely 11:15. Následující část hry žádnou větší změnu nepřinesla. Zubří zvýšilo svůj náskok a Brňané se dotahovali marně. Hosté tak díky výsledku 27:20 zvítězili už pošesté v ročníku, přičemž desetkrát se trefil Miroslav Jurka. Maloměřice, nováček soutěže, naopak stále čekají na první úspěch.

Nejlepší střelci: Osoba 7, Erbes, Horák, Vítek všichni 2, Jung 2/1 – Jurka 10, Mičkal 4, Dokoupil, Dořičák oba 3. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 4:3. Diváci: 271.

Vít Musil, SHC Maloměřice Brno: „Je vidět, že nám ve hře chybí síla v postupném útoku a proměňování šancí. Podle mě jsme ale ukázali perfektní nasazení, dařilo se nám dobře bránit proti jedněm z nejlepších hráčů v lize. Dokázali jsme je přehrávat, ale nezvládli jsme dobránit v části utkání jejich křídla. Proto je škoda, že jsme nevydrželi déle v kontaktu se soupeřem.“

Dušan Poloz, HC ROBE Zubří: „Utkání probíhalo tak, jak se předpokládalo. Po reprezentační přestávce to však bylo trochu kostrbaté. Takže celkově se nedá říct, že by byla úplně spokojenost.“

HC Dukla Praha – KH ISMM Kopřivnice 40:28 (19:18)

Úvodní třicetiminutovka utkání Dukla - Kopřivnice nabídla velký počet branek s převahou rychlých útoků. Zápas útočnou akcí otevřel Benítez, domácí Šustek vzápětí srovnal na 1:1. Rychlé sehraná akce hostů v 6. minutě zápasu na chvíli ukázala převahu Kopřivnice, avšak Pražané bleskově odpověděli a v 7. minutě utkání na časomíře svítil stav 5:5. Hrálo se vskutku rychle, pozorná obrana pražského celku stihala rychlé útoky hostujícího týmu a kontrovala vlastními brejky. V 15. minutě bylo znovu srovnáno na 10:10, Dukla těžila z gólmanských zákroků Petržaly a excelentních střel Matěje Klímy. Hosté na nic nečekali, chodili do zakončení a dvě minuty před koncem prvního poločasu srovnali na 17:17. První poločas skončil rychlou vzájemnou přestřelkou obou celků v podání Reichla, Donoso a Grištšuka s výsledkem 19:18. Start do druhého poločasu měl naprosto jasný vývoj, Dukla přejela hostující celek kanonádou přesných a tvrdých ran. Téměř každá akce domácího celku končila gólem, v 15. minutě druhého poločasu náskok pražského týmu sčítal 10 branek (32:22).  Dukla byla zcela dominantní, společně s bravurními zákroky brankářů Petržaly a Votavy nemilosrdně trestala chyby hostujícího celku. O konečnou čtyřicátou branku domácích se postaral gólman Jakub Votava, který trefil prázdnou branku Kopřivnice přes celé hřiště.

Nejlepší střelci: Klíma 12/4, Reichl 9, Grištšuk 5  – Brito Benítez 7, Greš a Hanus po 5. Rozhodčí: Frieser, Haramul. Sedmimetrové hody: 6/6 - 3/2. Vyloučení: 4:7. Diváci: 175.

Daniel Čurda, trenér Dukly Praha: „Kopřivnice byla na nás velice dobře připravena v první polovině zápasu. Dobře jsme hráli v útoku, to se nám daří, nemáme problém nastřílet čtyřicet branek, ale obranu, kterou jsme prezentovali v prvním poločase, hrát nechceme. Nechali jsme soupeře hrát jeho kombinační hru a byli zbytečně pasivní. Naopak druhý poločas v naší obraně byl výrazně lepší, ani v útoku, ani v přechodu jsme problém neměli.“

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: „Dnes jsme odehráli solidní první poločas, kdy jsme měli za normálních okolností vést. Upozorňoval jsem, že nejdůležitějším bude vstup do druhého poločasu, ale tam jsme totálně propadli. Nesmyslně jsme ztráceli balony po dvou přihrávkách, dostali jsme soupeře na koně, který odskočil, dál už nebylo co řešit. Nechal jsem na konci zahrát celou lavičku, aby se kluci dostali na plac, když už bylo po zápase, protože se rozhodlo už v prvních šesti minutách druhého poločasu.“

HBC Ronal Jičín - SKKP Handball Brno 21:20 (7:9)

Vyrovnaný úvod utkání nasvědčoval tomu, že se na jičínské palubovce střetli dva tabulkoví sousedé. S přibývajícími minutami se do vedení dostali hosté, kteří využívali špatného výkonu Jičínských zejména v přechodové fázi. Z toho důvodu odcházeli domácí házenkáři v poločasové přestávce do šaten s dvoubrankovým mankem (7:9). Po změně stran nastalo ve hře jičínských házenkářů mírné zlepšení, které znamenalo otočení skóre ve prospěch domácích. Závěr utkání byl opět velmi vyrovnaný a bojovalo se až do samotného konce. Hráči jičínského Ronalu se štěstím vybojovali první domácí výhru a důležité dva body do tabulky.

Nejlepší střelci: Dolejší 5, Kraluhec 4, Kovařík 3 - Hlípala 8, Stein 6, Horut 3. Rozhodčí: Kavulič, Pavlát. Sedmimetrové hody: 4/4 - 1/0  Vyloučení: 1:5. Diváci: 510.

Ivo Vávra, trenér SKKP Handball Brno: „Gratuluji domácím k výhře a k zisku dvou bodů. Více k tomu nemám co říct.”

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín: „Věděli jsme, že se utkají dva soupeři, kteří bojují o každé body, které by jim pomohly dostat se do play-off. Po neúspěších, které máme za sebou, jsme věděli, že musíme bojovat. Samozřejmě, že nás svazovala nervozita a myslím si, že k vidění to nebyla moc pohledná házená. V mých očích to byl remízový zápas, ale naštěstí jsme vítězství se štěstím vybojovali. Chtěl bych pochválit Jiřího Dolejšího, který vzal v těžkých momentech utkání zodpovědnost na sebe a který byl, dle mého názoru, klíčovým hráčem utkání na jičínské straně.

Jiří Dolejší, spojka HBC Ronal Jičín: „Oba týmy dnes věděly, o co se hraje. Bylo k vidění bojovné, ale ne příliš divácky atraktivní utkání. My jsme se opět trápili v útoku, vůbec se nám nedařilo dávat góly. Do příštího utkání musíme zabrat v přechodové fázi.”