Plzeň v závěru přetlačila Lovce, Veselí urvalo skalp Karviné

03.11.2019, Redakce ČSH

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň dál drží stoprocentní bilanci ve Strabag Rail extralize, v nedělním zápase 8. kola porazili doma Lovosice 31:29. A dál se drží bezpečně v čele tabulky. Házenkáři Karviné utrpěli druhou letošní porážku a klesli na průběžnou pátou příčku.

STRABAG Rail Extraliga - 8. kolo

Talent M.A.T. Plzeň – FCC Město Lovosice 31:29 (15:15)

První poločas byl vyrovnaný, ani jeden z celků nešel do více než dvoubrankového vedení. A když už se do něho domácí po 20. minutě dostali, zase ho brzy ztratili. Ve 27. minutě vedli po ráně Stehlíka 14:12, ale hosté třemi brankami Kupy otočili na 14:15. Sedmnáct vteřin před poločasovým hvizdem vyrovnával se štěstím srbský házenkář Ivančev v barvách Plzně. Úvod druhé půle patřil obhájcům titulu, kteří rychle odskočili na 18:15 a tento náskok si dál drželi. Po dvou trhácích Stehlíka už to bylo dokonce 25:21 a zdálo se, že Talent dovede zápas k bezpečné výhře. Jenže po červené kartě pro Jakuba Tonara pět minut před koncem Lovosice závěr zdramatizovaly. Ale víc než na dva góly se nepřiblížily. Oba týmy střelecky drželi zkušení borci, na straně domácích Stehlík, u hostů Motl. Plzeňskému Talentu pomohl nástup Šmída, který v brance vystřídal po čtvrthodině hry mladého Křesťana. Ani hostující Rangl se nenechal zahanbit.

Nejvíce branek: Stehlík 9/3, Chmelík a Šindelář 4 – Motl 11/4, Trkovský 5/1, Jonáš 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/3:5/5. Vyloučení: 4 (ČK: Tonar):1. Diváků: 870.

Michal Tonar, trenér Talent M.A.T. Plzeň: "Lovosice hrály velmi dobře, disciplinovaně. Bylo to těžké vítězství, stálo nás hodně sil. Ale zase jsme prostřídali většinu hráčů, náš styl zůstává stejný. Zatím to byl nejsložitější zápas, rozhodovali jsme ho až na konci. Jsem rád, že jsme ho zvládli. Věřím, že nám to pomůže, abychom se po pauze zase nastartovali. Snad jsme si dneska uvědomili, že to budeme mít čím dál těžší. Soupeři se na nás dokáží lépe připravit.“

Pavel Farář, trenér Město Lovosice: „Já se budu opakovat, bylo to podobné jako v Zubří. My se tady nemáme za co stydět, předvedli jsme výkon na hranici našich možností. Ale bohužel nás srážejí chyby, které děláme, i když ani nejsme pod tlakem. Navíc jsme neproměnili čtyři, pět šancí. To nás sráží, už bychom potřebovali nějaký takový zápas přetavit v body. My už jsme jich odehráli spoustu, ale bez výsledku.“

TJ Sokol Nové Veselí – HCB Karviná 29:22 (15:12)

První dvě minuty utkání byly ve znamení neproměněných šancí obou týmů. Jako první šla ve 3. minutě do vedení hostující Karviná, domácí tým pak poprvé v 8. minutě, Karviná dokázala vyrovnat na 4:4. Veselí však odpovědělo zvýšením na 5:4 a od té doby už hráče Karviné do vedení nepustili. Házenkáři Veselí se na hru soupeře velmi dobře připravili a předváděli koncentrovaný a bojovný výkon. Skvěle se prosazoval z větší vzdálenosti sedmigólový Ptáčník a také šestigólový Voika. Výborným výkonem se prezentoval domácí brankář Studený. Do kabin se po prvním poločase šlo za stavu 15:12 pro domácí tým. Ve 43. minutě druhého poločasu šel tým Karviné do dvojnásobného oslabení, když během minuty došlo ke dvěma špatným střídáním. V této fázi odskočil domácí tým na rozdíl 24:16. Hostům se podařilo skóre korigovat, na menší než 6 gólový rozdíl to ovšem nestačilo. Domácí tým hnaný vynikajícím publikem tak dokázal zvítězit 29:22.

Nejlepší střelci: Ptáčník 7, Voika 6, Sekulič 5 – Monczka 6, Chudoba 4, Nedoma 3. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 1/1 – 9/8. Vyloučení: 2:6. Diváci: 400.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Dnes jsme splnili to, co jsme chtěli. Bylo jasné, že to bude těžký zápas. Karviná je velice dobře připravená fyzicky a psychicky. Nejvíce rozhodla herní disciplína, my předvedli velice disciplinovaný výkon. Nasazení bylo na potřebné úrovni. Pomohli nám také naši fanoušci, kterým bych chtěl moc poděkovat. Tým dnes předvedl skutečně to nejlepší i poté, co nám po minulé sezóně odešlo 5 hráčů. Absolutně smekán před disciplínou a taktikou, kterou kluci zvládli, a jsem moc hrdý na celé Veselí. Jsem taky moc rád za přivítání naší nové posily, jak se k němu fanoušci zachovali a chováme k nim velký respekt.“

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Pro nás to bylo nepříjemné utkání, hodnotí se mi velmi těžko. Můžu pogratulovat domácímu Veselí. Dnes nám vrátili porážky z minulé sezóny. Zachytali jim oba gólmani, jak Studený, tak Šimovček. Dobrá střelba z větší vzdálenosti, tam byli dnes domácí jednoznačně lepší. Bohužel my, i když jsme si vypracovali šance, ztroskotali jsme na gólmanech. Dvakrát jsme hráli ve čtyřech, obrovská chyba lavičky. Takže dnes to z naší strany nebyl dobrý výkon.“