V extraligové dohrávce doma vybojovaly body Hranice, Frýdek opět vyšel naprázdno

05.11.2019, Redakce ČSH

Netradičně v úterý a v netradičním čase se v dohrávce 8. kola představily celky TJ Cement Hranice a Pepino SKP Frýdek Místek před televizními kamerami. A Frýdek-Místek z toho zase vyšel bez bodů.

STRABAG Rail Extraliga - 8. kolo, dohrávka

Cement Hranice – Pepino SKP Frýdek Místek 29:24 (13:12)

Hned na úvod zápasu byla k vidění řada technických chyb na obou stranách. Lépe úvod vyšel hostům, v páté minutě však byl stav vyrovnaný, když krásnou střelou z křídla vyrovnal Tomáš Cáb. Po výborných zákrocích gólmana Pyška si Frýdek vybudoval dvoubrankový náskok. Poté následovala řada vyloučení na domácí straně a díky tomu Frýdek odskočil na výraznější rozdíl čtyř branek. Poté, co domácí vystřídali gólmana Kučerku za Klementa, začali stahovat náskok hostujícího týmu, který vygradoval poločasovým vedením 13:12 pro domácí. Do druhého poločasu lépe vstoupili hosté, kteří si hned vybudovali dvoubrankový náskok. Domácí vrátili zpět do brány Kučerku, který je podržel několika zákroky, a díky tomu se dostali zpět do vedení. Hranice svůj náskok do konce zápasu udržely a dokonce navýšily na rozdíl pěti branek. Zápas skončil výsledkem 29:24 pro Hranice.

Nejlepší střelci: Piwko 7, Cáb 5, Magrla 5 – Ondrušík 5, Petrovský 4, Pomichálek 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/1. Vyloučení: 4:1. Diváci: 107.

Miroslav Bartoň, trenér Cementu Hranice: „Úvod zápasu nám zase utekl. Soupeř hrál hned ze začátku utkaní agresivně a utekl nám, i když jsme se na to připravovali. Byl jsem rád, že jsme se dotáhli do konce poločasu. Druhý poločas začal opět naší nedisciplinovaností, ale posledních patnáct minut jsme byli lepším týmem a ty body jsou zasloužené.“

Lubomír Kavka, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Pozitivum byl začátek prvního poločasu, kdy jsme se dostali do vedení. Do druhého jsme poločasu jsme vstoupili taky úspěšně. Potom jsme udělali technické chyby v útoku a neproměnili vyložené šance. Je vidět, že jsme schopni hrát několik minut nacvičené věci, a pak začneme hrát každý sám na sebe. A z toho pramení ty chyby.“