Petrovský: V Hranicích jsme ztratili důležité body. Nebyl to vydařený zápas

06.11.2019, Redakce ČSH

Hráči Pepino SKP Frýdek-Místek v dohrávce 8. kola STRABAG Rail Extraligy prohráli v Hranicích 29:24. Po delší době se do sestavy vrátil Vojtěch Petrovský. Trefil se čtyřikrát. V rozhovoru mluví o tom, jak se na palubovce cítil, jaká je nyní nálada v týmu či co se změnilo po výměně trenérů, ke které došlo už před předchozím střetnutím proti Novému Veselí.

Vojto, jak hodnotíte duel v Hranicích, který jste nezačali špatně, ale nakonec jste domácím podlehli o pět branek?

Začali jsme dobře. Hráli jsme, co jsme chtěli. Vycházelo nám to, vytvořili jsme si i vedení. Pak se ale Hranice zlepšily v obraně a my přestali hrát v útoku tak důsledně a začali jsme trefovat gólmana z dobrých pozic. Hranice se tak dostaly do vedení a první poločas vyhrály o jednu branku. Druhou půli jsme opět dobře začali, dostali jsme se zpátky do vedení. Následně jsme však v útoku znovu ztroskotali na gólmanovi a v obraně se nám taky nedařilo. Dostávali jsme pak jeden gól za druhým.

Ve kterých chvílích se utkání lámalo?

V prvním poločase to byla dvacátá minuta. Od té chvíle jsme v útoku přestali hrát tak důsledně, jak jsme hráli do té doby. O přestávce jsme si to pak v šatně řekli. Druhou půli jsme začali dobře, ale pak jsme se začali znovu trápit. Určitě to nebyl vydařený zápas z naší strany.

Hranice nakonec vyhrály o pět branek. Není takový výsledek pro vás poměrně krutý? Hlavně v prvním poločase to dlouho vypadalo na to, že byste si mohli odvézt slušný výsledek…

Duel byl rozhodně vyrovnanější, byť skóre vypadá jinak. Hlavní příčinou naší porážky bylo to, že jsme v útoku začali hrát špatně. Navíc několik gólů jsme dostali z trháků, my nevstřelili ani jeden takový. I v tom byl rozdíl mezi oběma družstvy.

Prohráli jste už posedmé. Stále máte jen dva body. Jaká je nálada v družstvu?

Start do sezony nám nevyšel. Nastaly teď i nějaké změny v týmu. Nálada se rozhodně zlepšila. Věřili jsme, že v Hranicích uspějeme, ale to se nám bohužel nepodařilo.

Zmínil jste, že došlo ke změnám v týmu. Ještě před předchozím duelem s Novým Veselím skončil jako trenér Andrej Titkov. Změnilo se něco výrazně, když nyní družstvo koučuje Lubomír Kavka?

Začali jsme se více zaměřovat na taktickou stránku. Pokud jde o útočnou fázi, trénujeme, abychom správně nabíhali do jednotlivých pozic ve správných chvílích. I v utkání proti Hranicím se však ukázalo, že ještě potřebujeme chvilku času. Zatím to ještě není ono. Za dva týdny se nám to nepodařilo natolik zlepšit, abychom vydrželi celý zápas.

Kvůli problémům se zády jste delší dobu nehrál. Jak jste se na palubovce cítil v prvním utkání po zranění?

Necítil jsem se úplně špatně, byť jsem měsíc a půl nemohl trénovat, takže mám za sebou teprve pár tréninků. Bylo poznat, že jsem měl několik střel z dobrých pozic, ale neproměnil jsem je. Nebylo to úplně dobré.

V následujícím kole přivítáte doma Plzeň, která je stoprocentní. Co od duelu s tak ambiciózním soupeřem očekáváte?

Rozhodně nemáme co ztratit. Můžeme jenom překvapit. Plzeň zatím vyhrála všech osm předešlých utkání, takže k nám přijede v roli jasného favorita.

Víte, čím byste mohli Plzeň překvapit?

Soustředili jsme se na utkání s Hranicemi. Teprve teď se začneme připravovat na Plzeň. Žádný plán tak na ni zatím nemáme.

V Hranicích jste hráli v úterý pozdě večer. Budete mít dostatek času nabrat nové síly na duel s Plzní?

Faktem je, že nejsme zvyklí hrát v úterý, ale teď máme tři dny, abychom se na Plzeň připravili a pak ještě volnou sobotu před zápasem, takže věřím, že nám to bude stačit. Rozhodně bychom neměli jít do utkání nějak unavení.

Po osmi kolech jste stále předposlední. Věříte stále v postup do play off nebo se vám tato vidina už hodně vzdaluje?

Zatím máme jen dva body. V Hranicích jsme určitě ztratili důležité body, ale rozhodně nemůžeme říct po osmi zápasech, že se nedostaneme do vyřazovací části. Pořád je ještě ve hře hodně bodů. Nic není ztraceno.