Házenkáři Nového Veselí doma těsně prohráli s Red Boys, do Lucemburska si vezou jednobrankové manko

17.11.2019, Redakce ČSH

Házenkáři Nového Veselí ve vyrovnaném úvodním souboji 3. kola Challenge Cupu podlehli o branku lucemburským Red Boys.

Nové Veselí vstoupilo do zápasu nervózněji než lucemburský soupeř, který se v úvodu zápasu dostal do vedení 5:1. Trenér domácích využil timeoutu, aby přerušil sérii soupeře a uklidnil svůj tým. Novoveselští zabrali, zpřesnili hru a po několika technických chybách z úvodu zápasu začali ztrátu stahovat. Ve 26. minutě dokázali domácí poprvé skóre vyrovnat po pěkné technické střele Bartůňka z levého křídla na 10:10. Krásnou akci předvedl následně Sekulič z pivota a přehozem poslal svůj tým poprvé v zápase do vedení 11:10. Hra byla i nadále vyrovnaná, do kabin se šlo za stavu 13:13.

Druhý poločas pokračoval ve výborném tempu. Oba týmy předváděly velmi dobré výkony a bojovaly o každý míč. Diváci si mohli užívat kvalitní házenou. Domácí dokázali v úvodu druhého poločasu odskočit na 16:14, soupeř ovšem ukázal svoje kvality a otočil skóre na 16:18. Veselí se nevzdávalo, ve vynikající atmosféře, kterou fanoušci v domácí aréně vytvořili, dokázalo opět vyrovnat. Hra byla vyrovnaná doslova do posledních sekund. V čase 59:59 sehráli hráči Red Boys fantastickou akci, kterou dokázali rozhodnout zápas ve svůj prospěch a zvítězit tak v Novém Veselí 22:21. Hráči Nového Veselí tak stále drží do odvety nadějný výsledek.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Nejprve bych pogratuloval soupeři k vítězství. Diváci si museli užít skvělý zápas. Differdange mělo ohromnou kvalitu a jsme rádi, že jsme v tomto zápase obstáli – ne sice výsledkově, ale herně. Je to stále jenom „poločas“, takže my doufáme, že se do odvetného zápasu dobře připravíme. Teď je výhoda na straně Red Boys, ale my se určitě pokusíme co nejlépe připravit, abychom zápas zvládli. Dost se to lámalo v úvodu za stavu 1:5, kdy jsme trošku zaplatili nováčkovskou daň. Ukázaly se zkušenosti Red Boys, kteří hrají o poháry 8 let. My jsme byli dnes trošku nervózní, udělali jsme v úvodu hodně technických chyb. Dotáhnutí nás proti tak kvalitnímu soupeři stálo hodně sil. Myslím si, že na konci to bylo už spíše o štěstí, když se hostujícím hráčům míč často odrážel do rukou. My jedeme do Lucemburska s čistou hlavou a nemáme co ztratit. Pro nás je vítězství už to, že můžeme evropské poháry hrát a nastupovat proti takto kvalitním soupeřům. Myslím, že tento dvojzápas, ať dopadne jakkoli, tak oba týmy posune. Máme týden na to, abychom se připravili a jeli zabojovat o co nejlepší výsledek. Děkujeme také fanouškům, kteří byli dnes fantastičtí, i hostům se musela atmosféra líbit. Všichni jsme si to moc užili!“

Adam Ptáčník, levá spojka TJ Sokol Nové Veselí: „Myslím, že trenér shrnul zápas zcela přesně. Red Boys jsou rozhodně kvalitní tým, ale zkusíme se na ně, co nejlépe připravit. Určitě budeme chtít v Lucembursku vyhrát, o dva góly je to určitě možné. Jsme v poločase a uděláme pro postup všechno. Rozhodně bych chtěl dnes poděkovat fanouškům. Přišlo jich strašně moc a tlačili nás dopředu. Hlavně na začátku, když jsme trochu zaspali, tak na nás nezanevřeli a dotlačili nás k obratu. Děkujeme!“

Challenge Cup - 3. kolo

TJ Sokol Nové Veselí – HB Red Boys Differdange 21:22 (13:13)

Nejlepší střelci: Kocich 4, Voika 4, Ptáčník 3 – Batinovic 5, Scheid 5, Meis 3. Rozhodčí: Sirbu, Serdiuc. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/0. Vyloučení: 2:6. Diváci: 650.