Pořádné házenkářské boje! Plzeň poprvé v sezóně padla, Zubří veze z Vysočiny bod

20.11.2019, Redakce ČSH

Házenkáři Karviné jsou prvním týmem v aktuální sezóně soutěže, který si urval plzeňský skalp. V repríze lońského finále zlepšeným útokem ve druhé půli přetlačili Západočechy a vybojovali výhru 24:21. Na Vysočině sledovala zaplněná hala dramatický duel, z něhož se oba týmy rozešly smírně s remízou 26:26.

STRABAG Rail Extraliga - 10. kolo

TJ Sokol Nové Veselí – HC ROBE Zubří 26:26 (13:13)

Dramatické utkání mezi celky Nového Veselí a Zubří začal lépe pro hostující tým, který využil neproměněných šancí domácích a v 12. minutě byl stav utkání 3:8. Domácí tým využil oddechového času a do brány nastoupil druhý gólman Šimovček, který předváděl ve zbytku utkání skvělé zákroky. Veselí zlepšilo obranu a dokázalo se prosadit i v útoku. Ve 21. minutě bylo vyrovnáno na 10:10 a z následné akce šlo Veselí poprvé do vedení 11:10. Zubří se na hru domácích výborně připravilo a domácího pivota si pozorně hlídalo. Poslední minuty poločasu byly ve znamení neproměněných šancí obou týmů a do šaten se šlo za stavu 13:13. Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí hráči, kteří si vypracovali náskok 18:14. Zubří se nevzdávalo a náskok stáhlo. V 51. minutě bylo skóre opět srovnané, 21:21. Utkání bylo i nadále vyrovnané. Půl minuty před koncem zápasu byli hosté ve vedení 26:25, ale poslední šanci dokázali domácí hráči proměnit a srovnat skóre na 26:26. Hráči domácích i přes náročný program dokázali vybojovat proti silnému týmu Zubří cenný bod.

Nejlepší střelci: Kocich 7, Melichar 4, Sekulič 4 – Řezníček 8, Jurka 6, Mičkal 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1. Vyloučení: 1:2. Diváci: 240.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Souhlasím s tím, že zápas byl těžký pro oba týmy. Pro oba tábory fanoušků a diváky to muselo být super, byli naprosto výborní. Jsme moc rádi, že tři dny potom, co jsme vyprodali halu na evropský pohár, znova přišli na tenhle boj. Ukázalo se, že to byl souboj týmů, které jsou právem nahoře. Rozhodně to dnes bylo náročné. Je skvělé, jak dokázal Adrián Šimovček zastoupit Michala Studeného. Pro nás to bylo strašně náročné, protože jsme měli jediný trénink připravit se na zápas se Zubřím. Jsem však moc rád, že jsme si tenhle test hrát takto náročná utkání během tří dní zkusili. Jsou to velké zkušenosti pro playoff, které se nám budou hodit. Jsem moc rád, že jsme na konci, kdy jsme prohrávali, ještě vyškrábli síly a zvládli jsme to. Jsme rádi za cenný bod.“

Dušan Poloz, trenér HC ROBE Zubří: „Do zápasu jsme vstoupili celkem sebevědomě a dařilo se nám hodně v útoku. V prvních deseti minutách jsme dokázali skórovat snad z každého útoku. To však bývá často ošidné a ukázalo se to, domácí se dostali na dostřel a do laufu. Měli jsme tam dvě hluché pasáže, které byly slabší, jedna v první půli a druhá na začátku druhého poločasu. Vážím si toho, že jsme dokázali stáhnout ztrátu -4, což si myslím, že ukazuje sílu týmu. Především v tak bouřlivém prostředí jaké vždy ve Veselí panuje. Z mého pohledu to byl zápas těžký, soupeři tady nevyhrávají, Veselí doma ještě neprohrálo. Z tohoto pohledu jsme s bodem spokojení, děkuji týmu.“

Talent M.A.T. Plzeň – HC Baník Karviná 21:24 (12:8)

Desáté extraligové vítězství v řadě házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň nepřidali, ve středeční dohrávce 10. kola podlehli doma Karviné 21:24. Přitom zápas měli domácí dlouho pod kontrolou, od začátku vedli 3:1 a 4:2. Ve 14. minutě sice Nedoma z křídla srovnával na 4:4, ale brzy Talent vedl dokonce o čtyři góly (8:4 a 9:5). Karviná pak sice snížila na 10:8, ale v poločase byl náskok obhájců titulu zase čtyřgólový – 12:8. A v úvodu druhé půle narostl do 39. minuty dokonce na 18:13, jenže pak domácí tým nedal deset minut branku a Karviná otočila na 18:19. Plzeňští házenkáři sice ještě jednou srovnali, ale když Douda nedal za stavu 19:21 sedmičku, definitivně je to srazilo do kolen a nakonec padli 21:24. V dresu domácí střelecky zazářil slovenský pivot Macháč, autor devíti branek, ale i on v závěru některé šance zahodil. V dresu Karviné se pětkrát trefili Monczka s Nedomou, v závěru se k nim přidal čtyřgólový Urbaňski. Ale především byl vynikající Marjanovič v brance, jenž ničil plzeňské střelce.

Nejvíce branek: Macháč 9, Ivančev 3, Vinkelhöfer 3 – Nedoma 5, Monczka 5/1, Urbański 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/2:1/1. Vyloučení: 2:7 (ČK Solák). Diváci: 890.

Michal Tonar, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: „Ta porážka asi jednou musela přijít, je škoda, že to bylo zrovna s Karvinou a doma. Za stavu 18:13 jsme asi usnuli na vavřínech, přitom soupeře jsme dlouho drželi na distanc. Takových výpadků se musíme vyvarovat, soupeř pořád tlačil a pomalu nás přehrával. Z té desetiminutovky, během níž jsme nedali gól se musíme poučit. Bylo až neuvěřitelné, co jsme tam prováděli. Každý si musí sáhnout do svědomí. Dneska to nevyšlo, nedá se nic dělat, ale nesmí se to stávat pravidlem.“

Michal Brůna, asistent trenéra Baníku Karviná: „Výborný byl Marjanovič v brance, který měl svůj den a k tomu se přidala i slušná obrana 1-5. A dvě tři kombinace v útoku, ty jsme do úmoru opakovali a věřili jsme i za nepříznivého stavu. Máme tři zraněné, i podle bookmakerů jsme byli dole. Asi i to kluky vyhecovalo, šli do toho naplno. My jsme poprvé viděli naživo Plzně bez Mikiho Tonara a zdálo se mi, že jim hodně chybí. Aspoň dělal vždycky velké problémy. Ale třeba měli jen špatný den a nevyšlo jim to. My zase věříme, že tohle bude zápas, který nás odrazí do lepšího období. S výhrou v Plzni nepočítal nikdo.“