Lovci poprvé v sezóně doma prohráli, Litovel porazila Jičín

28.11.2015, Redakce ČSH

Dvě utkání 12. kola extraligy přinesla atraktivní a dramatické souboje. V tom prvním se v Litovli radovali z výhry domácí házenkáři, kteří rozdílem čtyř branek porazili tým Ronalu Jičín. Naopak domácí fanoušci poprvé v sezóně nemohli slavit v Lovosicích, odkud si dva body odvezli házenkáři Gumáren Zubří.

Extraliga mužů - 12. kolo

Tatran Litovel – Ronal Jičín 24:20 (15:11)

yrovnanou hru sledovali diváci u Moravy jen prvních dvanáct minut. Oba celky se střídaly ve vedení. V domácím týmu držel střelecký prapor Zbránek, u hostů vracel stejnou mincí hlavně Šulc. Pak ale předvedl několik skvělých zákroků litovelský gólman Baránek a domácí začali navyšovat vedení. Nepomohl ani time-out Jičína, a tak to po střele Juříčka, hrajícího netradičně na střední spojce, bylo ve 21. minutě 13:7. Jičín pak ale dokázal přeci jen korigovat na poločasových 15:11 pro domácí, když se v jeho dresu rozstřílel Čurda. Druhá půle byla vyrovnaná, hosté se snažili korigovat, domácí ale stále drželi tří až čtyřbrankový náskok. Vedení Litovle mohlo být i větší, ale trápilo je proměňování sedmimetrových hodů. Na Veverkovi si postupně vylámali zuby Pernička, Zbránek i Juříček. I tak se drama nekonalo a skóre uzavřel individuální akcí právě veterán Juříček.

Nejvíce branek: Pernička 9/2, Zbránek 4/1, Dolák 3, Juříček 3 – Šulc 7/4, Čurda 4, Král 2. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 7/3 – 4/4. Vyloučení: 6:5. Diváci: 214.

Lubomír Krejčíř, trenér Tatranu Litovel: „Jsme moc spokojení, protože po sérii proher nám toto dodá chuť do další práce. V zápase nám vyšel první poločas po všech stránkách, druhá půle už byla ale spíše boj. Obrany dominovaly a byly kvalitní. Na góly se obě strany nadřely a nám se dařilo držet si stále od soupeře gólový odstup."

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „Gratuluji domácím k zaslouženému vítězství. Byl to náš nejhorší zápas sezóny, trápili jsme se v postupném útoku a dělali jsme mnoho technických chyb."

FCC Město Lovosice – Gumárny Zubří 24:26 (10:11)

Zubřané vyrazili do Čech pro další body. Po Plzni před dvěma týdny se jim podařilo dobýt i lovosickou tvrz. První poločas skýtal vyrovnanou podívanou se skvělými výkony obran a brankářů na obou stranách. Vyšší vedení než o dvě branky diváci neviděli. Ve druhé půli začali hosté postupně získávat pevnější půdu pod nohama a navyšovat vedení, dařila se kombinace do pivota, kde se prosazoval reprezentant Šlachta. Když tento hráč v 55. minutě zvyšoval na 25:19 pro Zubří, byly akcie Severočechů hodně nízko. Domácí ale neuvěřitelně zabrali a v čase 27:03 korigovali na 23:25. A kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby Landa nedostal dvouminutový trest. Na utkání určitě nebude rád vzpomínat kanonýr Zubří Řezníček. Nejen, že měl prakticky od začátku osobního strážce, ale ještě šel po přímé červené kartě v 45. minutě předčasně pod sprchy.

Nejvíce branek: Bouček 6, Chroustovský 5, Malý 4 - Douda 7, Šlachta 6/2, Šustáček 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 0/0 – 2/2. Vyloučení: 3:3 (přímá ČK Řezníček, Šíra). Diváci: 510.

Vladimír Šuma, trenér FCC Město Lovosice: „Samozřejmě nejsme s výsledkem spokojení, neměli jsem dobrý vstup do druhého poločasu, kdy se nám v sedmi minutách podařilo vyprodukovat čtyři technické chyby a dostali jsme tři branky, aniž bychom jediný dali. To se s námi vleklo celý druhý poločas. Velice dobře nám dnes zachytali oba brankáři, Artur Adamík prvních patnáct minut, Honza Hrdlička výborných posledních patnáct minut. Zbytečné jsme udělali technické chyby po přestávce. Celkově jsme měli dnes hrůzostrašnou střelbu, kdy jsme z 56 střel dali jen 24 branek. Nemůžu říci, že jsem spokojený, ale ani, že jsem nespokojený, hrajeme v rámci možností. Od začátku sezóny hrajeme minimálně vždy bez tří hráčů a Zubří je velmi tvrdý oříšek, vezou se na vítězné vlně a přijeli kompletní. A je to hlavně první porážka na domácí palubovce v letošní sezóně."

Andrej Titkov, trenér Gumáren Zubří: „Jsme spokojeni s prodloužením vítězné vlny, ale pochvala chlapům patří za to, jak za to vzali. Dodržovali taktické pokyny a nepřipustili zbytečné komplikace. Rozhodlo se dnes v obraně, kdy naše byla lepší, a to díky tomu, že Lovosicím chyběli zranění hráči, kteří dokáží rozhodnout zápas a vstřelit deset branek za utkání. Obrana dnes prostě rozhodla zápas."