Pohárový víkend: „Cítím velkou hrdost za bojovnost a prezentaci našeho klubu,“ vyzdvihuje svůj tým v premiérové evropské sezóně trenér Veselí Hladík

24.11.2019, Redakce ČSH

Házenkáři Nového Veselí vestovali k odvetnému zápasu 3. kola CHallenge Cupu do Lucemburska, tam ale jeho pouť evropskou soutěží skončila. Po domácí prohře na Vysočině prohráli hráči Nového Veselí i na hřišti soupeře a v Challenge Cupu končí.

Challenge Cup – 3. kolo

HB Red Boys Differdange – TJ Sokol Nové Veselí 27:25 (12:11)

Začátek zápasu byl v režii Nového Veselí, které diktovalo tempo hry a vedlo 2:0, na což dokázal lucemburský tým reagovat vstřelenou brankou až v 5. minutě hry. Novoveselští hráči pokračovali v tlaku a odskočili do vedení 4:1 v 10. minutě. Poté bohužel pro hosty přišla přesilová hra domácích, kteří dokázali této situace využít, snížit na 4:3 a vrátit si tak sebevědomí. Do konce poločasu se, co se týká předvedené hry, hrála vyrovnaná partie. Domácí tým dokázal své útoky proměňovat efektivněji než hráči Veselí, kteří nedokázali proměnit dva sedmimetrové hody a čtyři další velké šance. Toho soupeř využil a ve 20. minutě bylo poprvé srovnáno na 9:9. Do kabin se šlo za stavu 12:11 pro hráče Differdange, kteří se ujali půl minuty před koncem poločasu poprvé v zápase vedení.

Od úvodních minut druhého poločasu bylo patrné, že utkání bude i nadále vyrovnané a oba týmy si uvědomují, že se počítá každý gól. Rozhodujícím mužem na hřišti byl Batinović, který dokázal skórovat v důležitých momentech vždy, když mělo Veselí šanci otočit průběh zápasu ve svůj prospěch. Mužstvo Veselí ukazovalo, že se nevzdá bez boje a za podpory početné skupinky svých fanoušků na tribuně dokázalo snížit ztrátu 3 minuty před koncem na jediný gól. Hosté však opět dostali dvouminutový trest a otočit utkání už bylo velmi obtížné. Na závěr dokázalo Nové Veselí už pouze korigovat na 27:25.

Nejlepší střelci: Batinović 13, Hoffmann 5, Kratovic 3 – Ptáčník 8, Sekulić 6, Kocich 3. Rozhodčí: Xhema, Jahja. Sedmimetrové hody: 4/3 – 6/4. Vyloučení: 6:5. ČK: 1:0. Diváci: 600.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Je složité popsat, jak se cítím. Na jednu stranu cítím velké zklamání, protože jsme sahali po postupu a nepodařilo se nám to. Na druhou stranu ovšem cítím velkou hrdost za bojovnost a prezentaci našeho klubu v premiérové sezóně v evropských pohárech. Zápasy jsme odehráli s hlavou nahoře a zkušeného soupeře trápili 120 minut. Obecně se projevila nezkušenost našeho týmu s touto soutěží. V klíčových momentech jsme měli až příliš mnoho emocí a to nás stálo buď horší zakončení, nebo technickou chybu. Něco podobného jsme prožívali v Extralize před dvěma roky. Dnes, i když jedeme na hřiště leadera soutěže, už jsme klidnější. Věřím, že účast v evropském poháru je pro náš klub a celý Kraj Vysočina velká událost a její význam nám možná dojde až s odstupem času. Myslím, že tyto dva zápasy nám dali stejnou zkušenost jako půl roku v domácí soutěži. Klub si neudělal reklamu pouze na hřišti, ale stejně tak i mimo něj. To, co předvedli naši fanoušci při domácím zápase, bylo naprosto neskutečné – plná ZDT Aréna a atmosféra, která v ČR opravdu není běžná. Co je však ještě větší úspěch je to, co dokázal náš fan club v Lucembursku. Cestovalo s námi 40 fanoušků, ke kterým se připojilo ještě dalších 15 Čechů žijících v Lucembursku. A nutno říct, že slyšet bylo pouze náš kotel. Je opravdu neskutečný pocit, kolik lidí obětuje své peníze a dva dny času, aby se jelo 900 km podívat na zápas v házené. Věřím, že nás tento zážitek ještě více spojí a atmosféra bude i nadále výjimečná jako je teď. Společně jsme udělali další krok směrem nahoru ve vývoji našeho klubu.“