V televizní předehrávce body pro Duklu, Novému Veselí chyběly v náročném programu síly

03.12.2019, Redakce ČSH

Nové Veselí - Dukla. Atraktivní duel vysoké kvality sledovali diváci na Vysočině i u televizních obrazovek. Dva body si ale nakonec do Prahy vezlí házenkáři Dukly.

STRABAG Rail Extraliga - 13. kolo

TJ Sokol Nové Veselí – HC Dukla Praha 23:29 (10:16)

Do utkání vstoupil lépe tým pražské Dukly. Domácí hráči neproměňovali šance a udělali velké množství technických chyb. V hostující brance předváděl velmi dobrý výkon brankář Petržala, který domácím hráčům vychytal spoustu gólových šancí. Pětiminutová fáze Veselí bez gólu pustila Duklu v 22. minutě do vedení 10:6 a poločasové skóre vyznělo pro Duklu 16:10. Domácí hráči se snažili bojovat, ale znatelná únava z náročného programu byla na domácích viditelná. Střelecky se v zápase prosadil nejlépe jedenácti gólový Klíma a šestigólový Sekulić. Domácí bojovali, ale hostující Dukla se dokázala lépe prosazovat. Televizní předehrávka 13. kola STRABAG Rail Extraligy tak vyzněla pro hosty 29:23.

Nejlepší střelci: Sekulić 6, Melichar 5, Voika 5/4 – Klíma 11, Sviták 6, Krušberský 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/4 – 6/5. Vyloučení: 3:7. ČK: 0:1. Diváci: 300.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „My jsme dneska utkání nezvládli. Nechci se vymlouvat na těžký program, který máme, protože Dukla ho má taky. Ta už v tom ovšem jede nějaký šestý sedmý rok, takže si s tím umí trošku poradit, pro nás je to nové. Věděli jsme, že nás to možná někdy dožene, protože samozřejmě je to velký rozdíl, jestli na podzim hrajete 14 zápasů nebo 20. Dnes nás to dohnalo, měli jsme těžké nohy. Dukla vyhrála zaslouženě, protože měla větší nasazení, prostě dnes víc chtěla. Druhou půli už jsme dokázali remizovat, bohužel jsme to prohráli už v tom prvním poločase. Nezvládli jsme klíčové momenty, kdy jsme neproměnili spoustu střel. Už jsme v nabitém programu nedokázali najít více sil. Myslím si však, že nám tento zápas dá velkou motivaci do odvety, která asi bude velmi zajímavá.“

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Těžký zápas, typu play-off. Myslím si, že v obou týmech samozřejmě panovaly určité emoce, i z důvodu toho, že jsme se potkali loni v play-off. Myslím si, že to přerůstá, Nové Veselí se dostává na totální špičku. Bylo jasné, že tohle bude hodně zajímavý zápas. My jsme sem jeli s tím, že máme formu v posledních týdnech, že hrajeme opravdu dobře. Postoupili jsme ve všech pohárech. Věřili jsme v naši sílu a myslím si, že ten zápas jsme zvládli zejména naším obranným systémem 1-5 s Tomášem Petržalou, který byl v bráně vynikající. Nebáli jsme se toho, že bychom nedávali velké množství branek, protože to nám teď funguje. Dáváme průměrně 30 branek za zápas, dnes jsme jich dali 29, to je výborná vizitka. Ale ty dva body tady vyhrála obrana a gólman.“