Extraliga házené 2019/2020

Přestřelka v Kopřivnici. V souboji s Plzní padlo 77 branek a body brali Západočeši

04.12.2019, Redakce ČSH

Házenkáři Kopřivnice nastoupili proti Plzni s odhlodláním a bráněni navíc novým maskotem. Ani to jim ale nepomohlo, Plzeň vyhrála v Kopřivnici o sedm branek a navíc zasvítila čyřicítka.

STRABAG Rail Extraliga - 11. kolo, dohrávka

KH ISMM Kopřivnice – Talent M.A.T. Plzeň 35:42 (17:20)

Po ztrátě bodů s Karvinou a Zubřím chtěli plzeňští házenkáři na kopřivnické palubovce bodovat, což se jim nakonec povedlo. Hosté hned od začátku vzali osud utkání do svých rukou, když během pár minut vypracovali tříbrankový náskok a ani jednou nepustili domácí do vedení. Toto vedení si úřadující mistři dokázali pohlídat až do konce prvního poločasu, kdy se odcházelo do šaten za stavu 17:20. Následující druhý poločas žádnou změnu nepřinesl, Plzeň naopak začala navyšovat brankový náskok a v 15. minutě vedla již o osm branek. Kopřivničtí házenkáři se ve zbytku utkání nezmohli na výraznější korekci a zápas tak nakonec skončil zaslouženým vítězstvím úřadujících mistrů poměrem 42:35.

Nejvíce branek: Petřík 8/5, Hanus 7, Brito Benitez 6 – Ivancev 9/2, Bogdanič Tim 8, Tonar 5, Šindelář 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 410.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: „Já jsem hrubě nespokojený s přístupem hráčů k dnešnímu zápasu a to hlavně v obranné činnosti, protože dostat dvacet branek za první poločas a víc jak dvacet minut za druhý, je strašné. Mužstvo dnes nebylo schopno reagovat, nebylo agresivní, nebránilo a z toho byly branky. Když k tomu přičtu asi tři zásahy brankářů za šedesát minut, tak výsledek je, jaký je. Nikdy mi nevadí prohrát, ale vždy od mančaftu chci, aby byl bojovný, skákal pro odražené balóny a odmakal zápas, což se dnes nestalo. Za mě hrubá nespokojenost s přístupem hráčů. Musíme si to vyříkat, vyměnit čip hlavě a hlavně udělat vše pro to, abychom vyhráli zápas ve Frýdku-Místku, který nebude vůbec jednoduchý."

Michal Tonar, trenér Talent M.A.T. Plzeň: „Na naší straně panuje velká spokojenost, že jsme dnešní utkání v Kopřivnici zvládli. Zvlášť po předchozích dvou zápasech, kdy jsme bohužel nepodali takové výkony, které by se od nás očekávaly. Do Kopřivnice jsme tedy cestovali tak trochu pod tlakem. Jsem spokojený s přístupem hráčů, kteří vydrželi až do konce a jsem rád, že nepřišlo žádné další zranění. Kvalita dnešního utkání nakonec nebyla až tak vysoká hlavně kvůli obranným činnostem, což jde vidět i na dnešním výsledku, kdy dominovaly útoky nad obranou, ale zase na druhou stranu jsme si po předchozím utkání v Zubří, kdy jsme nastříleli jen 17 branek, spravili chuť a jsem rád, že se na tom mohli podílet všichni hráči.“