top logo

Extraliga házené 2019/2020

top logo

Pozvánka na Extraligu: 13. kolo. Komu přinese magické číslo smůlu a komu body?

05.12.2019, Redakce ČSH

13. kolo STRABAG Rail Extraligy, druhé kolo odvet. Porážku z úvodu sezóny budou chtít oplatit Maloměřice Hranicím, Královopolští Plzni, Lovci Zubří nebo v regionálním derby Frýdek-Místek Kopřivnici. Bod na jičínské palubovce ve 2. kole ztratila Karviná a tuhle ztrátu už doma nechce zopakovat. Pro koho z nich bude třináctka smolná?

 

STRABAG Rail Extraliga - 13. kolo, pozvánka

TJ Cement Hranice - Maloměřice Brno 7. 12. 10:00

Miroslav Bartoň, trenér Cementu Hranice: „Věřím, že kluci k zápasu přistoupí k maximální připravenosti. I když jsme dokázali vyhrát u soupeře na začátku soutěže, tak se soupeř stále lepší. Navíc teď máme těžký program, kdy hrajeme ve čtvrtek dohrávku Českého poháru. Takže snaha bude vstoupit do zápasu co nejrychleji a nejkvalitněji. A když se nám podaří vstup do utkání, tak si myslím, že body zůstanou doma. Tým Maloměřic se mi líbí. Mají velkou chuť do hry a do trénování. Jde vidět, že se lepší zápas od zápasu. Je jen otázka času, kdy začnou sbírat extraligové body. A pevně věřím, že to ještě u nás doma nebude.“

Ondřej Cabák, Cement Hranice: „K zápasu s Maloměřicemi musíme přistoupit 100% zodpovědně a koncentrovaně. I když je soupeř poslední a bez bodu, musíme do utkání jít stejně jako by se hrálo s týmem ze špičky tabulky. Maloměřice přijedou určitě bojovat a znepříjemnit nám zápas. To, že umí být nepříjemným soupeřem, jsme si už na podzim dvakrát vyzkoušeli. My musíme za každou cenu doma vyhrát.“

Vít Musil, trenér SHC Maloměřice Brno: „Hranice momentálně patří do skupiny šesti týmů, které se pomyslně perou o postupové umístění do play off, a určitě budou chtít plně bodovat. Doma navíc uhráli šest z osmi bodů, které celkově mají, takže musíme počítat s tím, že pokud chceme body získat, tak musíme předvést výkon na hranici našich možností. Hraje se už 13. kolo a týmy mají za sebou i pohárová utkání, takže si myslím, že se obecně začíná projevovat u všech mužstev únava. Možná i to bude hrát roli v zápase, který nás čeká. Chtěl bych navázat na zlepšený herní projev z utkání s Veselím a zkusit tak v Hranicích uspět. Bude to ale hodně záležet na tom, zda dokážeme eliminovat řetězení chyb, které většinou rozhoduje o naší prohře.“

 

Foto: Karolína Machalická

 

HCB Karviná - HBC Ronal Jičín 7. 12. 10:30

Ondřej Skalický, křídlo HCB Karviná: „Čeká nás nelehké utkání proti Jičínu. Soupeř má dobře zvládnutou souhru s pivotem a jeho hráči jsou také silní ve hře jeden na jednoho. Na to vše si budeme muset dát pozor. V Jičíně jsme sice ve druhém kole remizovali, ale zejména z důvodu našich zbytečných technických chyb a neproměněných vyložených tutovek. Když tyhle chyby odstraníme, tak utkání zvládneme. Navíc hrajeme doma a to jsme určitě silnější díky našim fanouškům.“

Michal Brůna, asistent trenéra HCB Karviná: „V Jičíně jsme remizovali, ale nedíváme se na zápas jako na nějakou odvetu. Připravujeme se jako na každého jiného soupeře. Motivovat hráče nemusíme, neboť pravidelně na půdě Jičína ztrácíme body, a proto je motivace našich hráčů obzvlášť veliká. Čekáme těžký bojovný zápas.“

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „V sobotu nás čeká nesmírně těžké střetnutí na půdě jednoho z největších adeptů na mistrovský titul. Karviná potvrzuje svou stabilní výkonnost, její formu dokresluje nedávné vítězství na palubovce do té doby bodově stoprocentní Plzně. Karvinští disponují velmi kvalitním vyrovnaným hráčským kádrem, opírají se o agresivní obranu, v útoku se prezentují dynamickou kombinační házenou. V celé soutěži mají nejlépe zvládnutou hru se sedmi hráči v poli, kde těží ze skvělých rozhodovacích schopností Michala Brůny. Nebezpečí však bude hrozit prakticky ze všech postů. Pokud chceme v tomto nesmírně těžkém utkání uspět, musíme výrazně zlepšit herní projev oproti domácímu nepovedenému střetnutí s Duklou a to ve všech herních činnostech. Přestože Karviná bude velkým favoritem zápasu, pokusíme se jim jejich úlohu co nejvíce ztížit.“

 

Foto: Ivo Dudek

 

HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří 7. 12. 17:00

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Čeká nás obrovsky těžký soupeř. Zubří před sezónou posílilo o zkušené hráče, kteří se již zapracovali do sestavy. Dokázali to zejména v posledním zápase s Plzní, kterou dokázali relativně jasně přehrát. My se musíme především vypořádat s důraznou a agresivní obranou Zubří, kterou podporuje brankář Malina. Pokud budeme také důrazně bránit, mohli bychom mít šanci se na jejich nepostavenou obranu prosadit.“

Josef Jonáš, spojka HK FCC Město Lovosice: „V sobotu nás čeká hodně těžké utkání proti soupeři, který v posledním kole doma suverénně porazil posledního mistra extraligy. My musíme zkusit využít domácího prostředí, zahrát na hranici svých možností a to ve všech směrech. Důležité bude anulovat útočnou sílu Zubří na pravé straně, pak můžeme být po zápase šťastnějším týmem. Tyhle body opravdu potřebujeme.“

Dušan Poloz, trenér HK FCC Město Lovosice: „Lovosice v každém zápase sahají po vítězství a v minulém zápase v Kopřivnici dlouho vedly. Z naší strany bude důležité se takticky dobře připravit a pokusit se dostat zápas do svých kolejí, pak bychom při dobré koncentraci mohli pomýšlet na úspěch.“

Lukáš Mořkovský, spojka HC ROBE Zubří: „V Zubří Lovosice potvrdily, že nejsou lehkým soupeřem a dokážou hrát vyrovnanou partii. Nebude to lehké utkání a bude rozhodovat každý gól, ale pokud předvedeme výkon jako proti Plzni, věřím, že potvrdíme roli favorita.“

 

Pepino SKP Frýdek-Místek - KH ISMM Kopřivnice 8. 12. 17:00

Martin Cáb, brankář SKP Frýdek-Místek: „Vzpomínám na první letošní zápas s Kopřivnicí, který jsme prohráli 17:37. V Kopřivnici jsme utkání těžce nezvládli a po dvaceti minutách bylo rozhodnuto. Budeme se muset vyvarovat zbytečných technických chyb a ukvapené střelbě. Kopřivnice to hraje rychle dopředu, pak by nás každá chyba mohla přijít draho. Je to další derby. Ta bývají vyrovnaná a mívají svůj náboj. Kopřivnice letos hraje dobře, neprohrává doma a vozí body i z venku. Odehrála velice dobře pohárové utkání v Karviné, které ji uteklo pouze o jednu branku. Tahle fakta jsou ve prospěch Kopřivnice, ale derby většinou nemají favorita, a jestli se nám podaří přenést herní věci z tréninku do zápasu, tak věřím, že doma můžeme uspět. Hlavně musíme do zápasu vstoupit se vztyčenou hlavou, nenechat se zlomit z neúspěchu z průběhu sezony a zapomenout na momentální tabulku. Hrajeme doma a chceme vyhrát!“

Jan Holbein, KH ISMM Kopřivnice: „V neděli zavítáme na palubovku našeho krajského rivala. Tyto zápasy mají vždy silnou atmosféru – atmosféru derby. Hráči si v soubojích nic nedarují, kluby se velmi dobře znají a mnoho hráčů hájilo barvy obou týmů. Sám se na tento zápas velmi těším, také proto, že jsem za Frýdek-Místek hrál v dorostech i v A-týmu mužů. Tento zápas bude pro náš tým již čtvrtý v pořadí během dvou týdnů a je velice těžké shromáždit síly po tak náročném programu. Věřím ve vnitřní sílu našeho týmu a také našim fanouškům, těm nejlepším v domácí soutěži, že nás podpoří na půdě Frýdku-Místku, kde potvrdíme roli favorita a zápas dovedeme k vítězství.“

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Po špatném výkonu v obraně s Plzní jsme si s mančaftem vše vyřikáli. Řekli jsme si, co děláme dobře a špatně. V nedělním utkání očekávám od mužstva úplně jiný výkon. Ve Frýdku-Místku musíme vyhrát a urvat dva body. Nezajímá mě žádná taktika, nezajímá mě, co hraje Frýdek, nezajímá mě, co hrajeme my. Jediné, co mě zajímá, je to, jestli ten zápas odmakáme na tisíc procent bojovně a odvezeme si domů body. Nic víc k tomu nemám."

 

M.A.T. Plzeň - SKKP Handball Brno 8. 12. 10:30

Michal Tonar, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: „Já to říkám pořád, že doma body ztrácet nechceme. Minule s Karvinou se nám to sice nepovedlo a přišli jsme o neporazitelnost. Ale nemělo by se to stát pravidlem. Já bych chtěl, abychom v útočné fázi zopakovali výkon z Kopřivnice. Musíme také zlepšit obranu, hlavně v prostorách křídel. Jsou zase jen dva dny na přípravu. Ale já věřím, že v neděli bude všechno v pořádku. Doufám, že jsme se znovu nadechli k nějaké veselejší sérii."

 

Sokol Nové Veselí - Dukla Praha 23:29 (10:16), předehráno 3. 12. 2019

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 22. kolo
HC Dukla Praha : SHC Maloměřice Brno
14.3. 18:00
TJ Cement Hranice : HC ROBE Zubří
14.3. 18:00
HK FCC Město Lovosice : HCB Karviná
14.3. 18:00
HBC Ronal Jičín : Pepino SKP Frýdek-Místek
14.3. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : KH ISMM Kopřivnice
14.3. 18:00
TJ Sokol Nové Veselí : SKKP Handball Brno
14.3. 18:00
Tabulka
Z V R P SKÓRE B
1 M.A.T. Plzeň 21 18 0 3 649:532 36
2 Dukla Praha 21 16 1 4 660:529 33
3 HC ROBE Zubří 21 14 2 5 574:502 30
4 HCB Karviná 21 13 2 6 555:497 28
5 KH ISMM Kopřivnice 21 13 1 7 645:605 27
6 Sokol Nové Veselí 21 10 2 9 549:532 22
7 HBC Ronal Jičín 21 8 2 11 520:560 18
8 TJ Cement Hranice 21 9 0 12 531:546 18
9 HK FCC Město Lovosice 21 8 1 12 577:553 17
10 SKKP Handball Brno 21 6 2 13 516:575 14
11 Pepino SKP Frýdek-Místek 21 3 0 18 483:610 6
12 SHC Maloměřice Brno 21 1 1 19 454:672 3
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 135
Miroslav Jurka HC ROBE Zubří 124
Vít Reichl HC Dukla Praha 114
Victor Andres Donoso Andalaft KH ISMM Kopřivnice 114
kompletní tabulka
Vít Kučera SKKP Handball Brno 40
David Krahulec HBC Ronal Jičín 40
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 36
Dmytro Turchenko TJ Sokol Nové Veselí 27
kompletní tabulka
Dominik Solák HCB Karviná 38
Erik Žvak Pepino SKP Frýdek-Místek 36
Ahed Berhouma SKKP Handball Brno 36
Kosta Petrovič SKKP Handball Brno 34
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email