Jičín naložil v dohrávce 20. kolo STRABAG Rail Extraligy Lovosicím

02.03.2020, Redakce ČSH

Až nečekaně jednoznačné bylo jedno z klíčových utkání v boji o vstupenky do play-off. Házenkáři Jičína v televizní dohrávce na hřišti dominovali a naložili Lovosicím osmibrankovou porážku.

STRABAG Rail Extraliga – 20. kolo

HBC Ronal Jičín – HK FCC Město Lovosice  31:23  (16:9)

V televizní dohrávce 20. kola házenkářské STRABAG Rail Extraligy vyzval domácí HBC Ronal Jičín tým HK FCC Město Lovosice. Jičínští házenkáři položili základ vítězství již v prvním poločase, ve kterém si díky fungující obraně a přesnosti v útoku vybudovali sedmibrankový náskok. Příčinou toho byl i skvěle chytající brankář Veverka, který marnil jeden střelecký pokus Lovců za druhým. Ve druhé půli se hráčům Lovosic nepodařilo manko z prvního poločasu smazat, naopak Jičín svůj náskok navyšoval a připsal si jedno z nejdůležitějších vítězství v sezóně, jímž vykročil do play-off.

Nejlepší střelci: Šulc 6, Krahulec 5, Kostelecký 5 – Motl 8, Kupa 7. Rozhodčí: Vacula, Kichner. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 2:1. Diváci: 515.

Pavel Farář, trenér Lovci Lovosice: „V první řadě gratuluji k naprosto zaslouženému vítězství Jičínu. Dnes nás Jičín předčil v nasazení, i když to byl zápas, jak se říká, o život, což byla alfa omega všeho. Vstup do utkání nám nevyšel, nedali jsme tři nebo čtyři šance, nebyli jsme důrazní vzadu. Zato Jičín se prosazoval. Když už jsme si nějakou tu šanci vytvořili, tak jsme ztroskotali na Veverkovi, čímž Jičínu narostlo sebevědomí a psychicky se dostali nahoru, což bylo vidět celý zápas. Sice musím kluky pochválit, že ten zápas nezabalili a snažili se hrát do konce, ale vždy, když už jsme se nějakým způsobem nadechli, že bychom s tím výsledkem mohli ještě něco udělat, tak jsme udělali buď úplně naivní technickou chybu a nebo jsme neproměnili šanci a dostali jsme se zase zpět na rozdíl deseti branek. Poté už bylo jasné, že se ten zápas pouze a jenom dohraje.“

Jiří Motl, křídlo Lovci Lovosice: „Také bych chtěl pogratulovat Jičínu. Dnes nám dal lekci v tom, jak se hraje agresivně v obraně. My jsme nebyli vůbec důrazní, báli jsme se, dělali jsme školácké chyby. Dá se říci, že jsme to v tomhle směru Jičínu hodně ulehčili a když už jsme se dostali do nějaké šance, tak jsme ji bohužel neproměnili, a to nás sráželo. Pro mě to byl zápas, který nás mohl přiblížit do play-off, ale my jsme ho nezvládli. Za mě to byl jeden z nejhorších zápasů, který jsme za tuto sezónu odehráli. Myslím tím výsledkově, kdy jsme snad neprohráli rozdílem větším, než šesti branek.“

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín: „Děkuji za gratulaci. Nám se tyto body vážně hodí. Úkoly, které jsme si dali před zápasem, jsme od začátku plnili, od gólmana počínaje. Díky jeho zákrokům rostly i naše výkony v obraně. Dali jsme spoustu jednoduchých gólů první a druhou vlnou. To nám dalo klid na postupný útok, kde jsme se v prvním poločase prosazovali. Zvládli jsme nástup i do druhého poločasu, což nám v sezóně občas dělalo problémy. Všechny cíle jsme plnili, až třeba na koncovku v posledních sedmi minutách, kdy už hra upadla do individuálních akcí. Ale samozřejmě v této fázi sezóny, v takto důležitém utkání předvést takovýhle výkon před televizními obrazovkami… To musí těšit každého trenéra. Doufám, že na tento úspěšný zápas navážeme i v posledních dvou utkáních.“

Filip Veverka, brankář HBC Ronal Jičín: „Za mě celkem jednoduché hodnocení. Měl to být boj, byl to boj a my jsme byli bojovnější. Hodně nám pomohl začátek utkání, kdy se nám dařilo na obou koncích, a to srazilo lovosické sebevědomí hodně dolů. My jsme si udržovali svůj náskok až do nějaké 53. minuty, kdy už to ani z naší strany nebyla hezká házená.“