Valaši nadělili fanouškům pod stromeček vítězství nad Duklou, Zlín vybojoval druhou výhru v sezóně

20.12.2015, Redakce ČSH

Souboje mezi Duklou Praha a Gumárnami Zubří patří tradičně k nejvypjatějším a divácky nejatraktivnějším zápasům roku, zvlášť na palubovce Zubří. Na závěr kalendářního roku o poslední adventní neděli navíc Zubřané nadělili svým fanouškům ten nejpříjemnější dárek, když Duklu v dramatickém závěru přetlačili o jediný gól 33:32.

Extraliga - 15. kolo

Gumárny Zubří -  Dukla Praha 33:32 (17:19)

Skvělý obrat v zápase předvedli svým fanouškům házenkáři v Zubří. Až od 50. minuty Zubřané v domácím zápase proti Dukle Praha za soupeřem zaostávali, nakonec ale slavili těsnou výrhu. V úvodu se sice chopili domácí dvoubrankového vedení (4:2, 7:5), ve 20. minutě ale úspěšnou sedmičkou překlopil vedení na stranu hostů Sviták a do přestávky se pak Pražané drželi ve vedení. To ještě výrazně navýšili po návrazu ze šaten, kdy čtyřmi rychlými střelami uskočili soupeři na rozdíl šesti tref (24:18) a pětibrankový náskok si pak udržovali až do závěrečné desetiminutovky. Do ní vstupovaly oba celky za stavu 25:30, ve vedení byli dukelští házenkáři. V závěru ale domácí dokázali využít opakovaného vylučování na straně Dukly a připravenými akcemi rychle ukrajovali z dukelského náskoku. V 59. minutě vyrovnal Šlachta na 32:32 a vzápětí dokázal dvounásobného oslabení Pražanů využít Zahradníček. Dukelský pokus o vyrovnání zlikvidoval Malina a Valaši slavili nejtěsnější možnou výhru 33:32.

Nejvíce branek: Zahradníček 8, Šlachta 7/3, Řezníček 6/1 - Sviták 8/3, Jeníček 7, Kotrč 6.  Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 6/4 - 3/3. Vyloučení: 5:6 (ČK Brabec). Diváci: 900.

Andrej Titkov, trenér Gumáren Zubří: „Točili jsme dlouho sestavu, než jsme našli její ideální složení. Velice dobře chytal brankář soupeře Rangl a my jsme rádi, že od patnácté minuty druhého poločasu se nám podařilo najít ty správné formace a otočit zápas. Je to fantastické."

Jan Josef, trenér Dukly Praha: „Udělali jsme hodně zbytečných chyb v útoku, ztratili jsme moc míčů. Velkým problémem bylo to, že jsme hráli moc času v oslabení."

HC Zlín – KH Kopřivnice 33:21 (17:9)

Házenkáři Zlína vybojovali druhou výhru sezóny. Před domácím publikem rozstříleli Kopřivnici rozdílem dvanácti gólů 33:21. Už první poločas byl jasně v režii Zlína, jehož kanonýři nasypali za třicet minut hry do sítě Kopřivnice hned sedmnáct branek a do druhého poločasu vstupovali domácí s osmibrankovým náskokem. Ani ve druhé půli se Kopřivnici nepodařilo vysoké manko zkorigovat. Naopak v poslední desetiminutovce zcela odpadli z herního kontaktu s domácím celkem – závěrečnou desetiminutovku prohrála Kopřivnice 8:2 a ze Zlína odjela z dvanáctibrankovou náloží.

Nejvíce branek: Doležel 7/3, Kavka 6, Plšek 5 - Fulnek 6, Petřík 5/4, Hanus 2, Gřes 2, Undegr 2. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 5/3 – 5/4. Vyloučení: 4:3. Diváci: 385.

Jiří Mičola, trenér HC Zlín: "Jsme spokojení s vítězstvím na konci kalendářního roku. Opět se nám potvrdilo, že když se stmelíme, takové soupeře, jako je Kopřivnice nebo Litovel, dokážeme porážet. Jsem strašně rád za vítězství a na tabulku se dívám už úplně jinak, i hráčům se bude jinak trénovat."

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: "Propadli jsme ve všech činostech. Za naši hru se stydím. Na plac nastoupilo sedm frajerů, kteří si mysleli, že Zlín přejedou o deset, ale na to bohužel zatím nemají."

SKP Frýdek-Místek – Baník Karviná 36:33 (18:17)

V regionálním derby se tentokrát z výhry důležitých bodů pro horní půlku tabulky radovali házenkáři Frýdeku-Místku. Po vyrovnaném prvním poločase, kdy se domácí drželi pouze minimálního jedno až dvoubrankového náskoku, se drama přesunulo i do druhé třicetiminutovky. Tehdy začali do řízení tempa zápasu více promlouvat i hráči Baníku Karviná, kteří se několikrát rovněž ujali minimálního vedení (22:23, 23:24). Až do 51. minuty se oba celky přetahovaly o vedení, to se ale nakonec ustálilo na straně domácích (34:32). V závěru náskok navýšili frýdecko-místečtí házenkáři dokonce na čtyři branky, Frančík ale zajistil Karviné alespoň kosmetickou korekci na konečných 36:33.

Nejvíce branek: Petrovský 9/2, Strack 8, Meca 7 – Frančík 7, Mlotek 5, Monczka 5. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 6:2. Diváci: 516.

Aleš Chrastina, trenér SKP Frýdek-Místek: "Bylo to dramatické utkání, pohledné pro diváka, mělo všechny známky derby. Neměli jsme o motivaci nouzi. V prvním poločase jsme měli čtyři pět minut výpadek, velké problémy nám dělal výborně hrající Hanisch. Důležité zákroky ale předvedl Petr Štolcar. My jsme v závěru utkání otočili a nakonec, řekl bych, zaslouženě vyhráli. Výborně nám zahráli Meca a Strack, potřebujeme, aby se nám dobře chytla křídla."

Roman Farář, vedoucí týmu HCB OKD Karviná: "Určitě to bylo dramatické derby, domácí byli šťastnější, na góly v závěru už jsme nedokázali zareagovat. Dnešní zápas rozhodli gólmani."