Souhrn 18. kola extraligy: HCB OKD Karviná postoupil na šestou příčku, KP Brno vystřídala na devátém místě KH Kopřivnice

22.02.2016, Milan Novotný

Skoro nic nového pod sluncem. Tak by se dalo charakterizovat víkendové 18. kolo extraligy. Elitní kvartet dál vládne, z poslední čtveřice se podařilo vyhrát jen KP Brno. Ve vzájemném souboji „ohrožených“ vyhráli Brňané na půdě KH Kopřivnice a poskočili na devátou příčku. Tabulkou stoupá vzhůru i HCB OKD Karviná, který se dostal už na šestou pozici. Vedoucí Dukla Praha kvůli účasti v pohárové Evropě si předehrála zápas s HBC Ronal Jičín už ve středu.

Extraliga mužů – 18. kolo

HC Zubří – SKP Frýdek-Místek 28:19 (13:10)

Od páté minuty měli Zuberští zápas pod kontrolou a vypracovali si první výraznější náskok. Na začátku poslední desetiminutovky vedli o sedm gólů a dokráčeli až k devítibrankovému vítězství.

Nejvíce branek: Šíra 8, Hrstka 5, Šustáček  4, Šlachta 4/1 – Petrovský 7/5, Strack 5, Mynář 2. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/5. Vyloučení: 3:4. Diváci: 920.

Andrej Titkov, trenér HC Zubří: „Rozhodla naše výborná hra v obraně a dodržování taktických pokynů.”

Aleš Chrastina, trenér SKP Frýdek-Místek: „Problém jsme měli v obraně a ještě větší v útoku. Z jejich gólmana jsme udělali super hrdinu. Prostě špatné utkání, do příště musíme změnit úplně vše.

FCC Město Lovosice – Talent M.A.T. Plzeň 24:27 (9:15)

Již v 7. minutě za stavu 1:4 bral domácí trenér oddechový čas, ale ani to Lovosice nepostavilo na nohy. Ve druhé půli si Plzeň udržovala bezpečný odstup, jenže zdánlivě jasné utkání čtyři minuty před koncem domácí zdramatizovali dotažením na rozdíl jediného gólu. Zkušení Západočeši si už ale vítězství pohlídali.

Nejvíce branek: Klimt 10/5, Motl 5/2, Bouček 4 – Poloz 5, Šindelář 4, Tonar 4/1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 9/7 – 2/1. Vyloučení: 3:6. Diváci: 536.

Vladimír Šuma, trenér Lovosic: „Zásadní problém byl v prvním poločase. Nebyli jsme dostatečně agresivní v obranné fázi, kde jsme nepracovali důsledně s pivotem a tohle, myslím, rozhodlo utkání.“

Martin Šetlík, trenér Talentu Plzeň: „Podařil se nám vstup do utkání, ale na začátku druhé poloviny jsme byli trochu pasivní. Naštěstí se nám povedl i závěr zápasu a utkání jsme vyhráli.“

HCB OKD Karviná – HC Zlín 31:15 (16:4)

Házenkáři Karviné doslova rozstříleli Zlín. Hned v úvodu zápasu si vypracovali vedení 7:0 a do šaten si nesli dvanáctibrankový náskok, když zlínským střelcům povolili jen čtyři trefy. I ve druhé půli domácí jasně dominovali, ale hosté se dopracoval alespoň k patnácti brankám.

Nejvíce branek:
Mlotek 9, Frančík 8, Hanisch 6/2 – Šáš 4/1, Doležel 3, Kafka 3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/2. Vyloučení: 2:3 (přímá ČK: Šidlík). Diváci: 510.

Roman Farář, prezident HCB: „Nastoupili jsme s malým počtem hráčů. Těší mě výhra i Lefi v bráně, který podruhé za sebou dostal v poločase jen čtyři góly.“

Jiří Mičola, trenér Zlína: „Domácí nás přehráli po všech stránkách. Rozdílné bylo nasazení a koncentrace.“

Cement Hranice – Tatran Litovel 23:19 (11:8)

Ani nový muž na lavičce hostí -  zkušený Jaroslav Hudeček - nenašel recept na to, jak by aktuálně desátý tým tabulky dosáhl na body. Tatran sice dlouho šlapal favoritovi na paty, ale na začátku poslední čtvrtiny zápasu mu Hranice odskočily na rozdíl sedmi branek, a s tím si hosté už neporadili.

Nejvíce branek: Horut 7, Magrla 6/1, Třeštík 3 – Mičola 4/2, Nedoma 3, Konšel 3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2. Vyloučení: 5:6 (ČK: Zbránek). Diváci: 315.

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice:
 „Náskok jsme si vypracovali až ve druhém poločase, kdy jsme zpevnili defenzivu a dařilo se nám skórovat z jasných šancí.“

Jaroslav Hudeček, trenér Tatranu Litovel:
 „Velice pozitivně hodnotím obrovské nasazení hráčů, jejich vůli a takové to chtění, jenže bohužel někdy v přemíře snahy to končí technickou chybou nebo neproměněnou šancí, které rozhodly zápas.“

KH Kopřivnice – KP Brno 25:27 (13:16)

Hosté předvedli jeden z nejlepších výkonů v sezoně a ve 22. minutě si vypracovali pětibrankový náskok. Ten se Kopřivnickým podařilo dvakrát snížit na dostřel jediné trefy, ale hosté nakonec vyválčili dvougólové vítězství.

Nejvíce branek: Bukovský, Hardt po 5, Unger 3, Jiří Gřes 3/3 – Mráz 5/2, Musil, Stein, Zima po 4, Koubek 4/1. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/3. Vyloučení: 5:3. Diváci: 320.

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: „Nezvládli jsme zápas po psychické stránce, hráči neplnili pokyny. Obrovský podíl na tom mají naše neproměněné šance.“

Předehráno

Dukla Praha – HBC Ronal Jičín 28:22 (17:12)

Nejvíce branek: Kotrč 11, Kývala 5, Hlavatý, Kastner po 3 – Krahulec 5, Čurda 4, Loskot 4/3, Kubík 3/1. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/5. Vyloučení: 2:5. Diváci: 383.

Program příštího 19. kola - sobota 27. února - 16.00 hodin: FCC Město Lovosice - KH Kopřivnice, 17.00: Tatran Litovel - Dukla Praha, 18.00: HBC Ronal Jičín - HC Zubří, neděle 28. února - 10.30 hodin: Talent M.A.T. Plzeň - HCB OKD Karviná, 16.00: HC Zlín - Cement Hranice, 17.00: KP Brno - SKP Frýdek-Místek.