Souhrn 19. kola extraligy: KP Brno opět zanechala dobrý dojem. Na SKP Frýdek-Místek to sice nestačilo, ale držela dlouho krok

29.02.2016, Milan Novotný

K žádnému překvapení v extralize během posledního únorového víkendu nedošlo. „Bohatí chudým“ v 19. kole nenechali ani drobet, a tak jedinou výraznější změnou je tři kola před koncem základní části postup FCC Město Lovosice z osmého na šesté místo v tabulce. V sobotu pak skončila vítězná šňůra HCB OKD Karviná, jeho tažení bez nějakého sentimentu uťali házenkáři mistrovského Talentu M.A.T. Plzeň. Dobrý dojem opět zanechalo KP Brno. I přes porážku drželo s SKP Frýdek-Místek dlouho krok.

Extraliga - 19. kolo

Talent M.A.T. Plzeň – HCB OKD Karviná 30:22 (16:15)

Až v závěru poločasu dokázali domácí využít dvojnásobné přesilovky k vyrovnání a zásluhou Blechy šli poprvé do vedení. Vyrovnaných bylo i prvních deset minut druhé půle, ale dalších pět minut Karviná neskórovala a domácí si vypracovali rozhodující náskok.

Nejvíce branek: Vinkelhöfer 7, Škvařil M. 6, Blecha 6/1 – Užek Jan 7/3, Mlotek 6, Užek Jiří 3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1. Vyloučení: 5:6. Diváci: 1120.

Martin Šetlík, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: „Ze začátku se nám nedařilo v obraně, ale po prvním poločase jsme to zlepšili, dostávali se do brejků a utkání rozhodli.“

Radek Bartošic, trenér Baníku Karviná: „Odmakali jsme celý zápas a možná se projevila únava po třech duelech v jednom týdnu.“

FCC Město Lovosice – KH Kopřivnice 37:27 (20:14)

V šesté minutě to bylo 5:0 pro domácí a lavička Kopřivnice brala oddechový čas. Hra se vyrovnala, ale domácí si dál udržovali bezpečný odstup. Zkušený domácí tým si v závěru bezpečný náskok pohlídal a oslavil druhé vítězství během týdne.

Nejvíce branek: Klimt 9/1, Bouček 7, Malý 6/1 – Hardt 6, Gřes 5/1, Petřík 3, Unger 3. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1. Vyloučení: 5:4. Diváci: 486.

Vladimír Šuma, trenér FCC Město Lovosice: „Nic jsme nepodcenili a panuje velká spokojenost. Zápas měl od první minuty jasného vítěze, od začátku utkání jsme tahali za delší konec.“

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: „Už třetí, čtvrtý zápas se porážíme sami. Rozhodl začátek utkání, kdy nám Lovosice odskočily o pět branek a tím se rozhodlo.“

Tatran Litovel – Dukla Praha 24:26 (9:16)

Dukla vedla po deseti minutách hry 5:0, pak se hra vyrovnala. Domácí podržel brankář Baránek, ale poločas vyšel jednoznačně pro Pražany. I v úvodu druhé půle si Dukla udržovala zhruba sedmibrankové vedení, ale domácí pak dokázali ve dvou fázích zabojovat a podlehli jen rozdílem dvou branek.

Nejvíce branek: Zbránek 8/4, Konšel 5, Dolák 4 – Kotrč 8, Mubenzem 6, Šimůnek 3, Jeníček 3. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 6/5 – 1/0. Vyloučení: 7:4. Diváci: 324.

Jaroslav Hudeček, trenér Tatranu Litovel: „Kluci nesložili zbraně, hráli až do poslední minuty a nikdo je za výkon nemůže kritizovat. Vydali za sebe vše, bohužel kvalita straně Dukly byla jednoznačná.“

Jan Josef, trenér Dukly Praha: „Ve druhé půli jsme ztratili hodně míčů a stalo se z toho zbytečně tvrdé utkání. Máme další dva zraněné hráče, což je špatné. Ale nedá se nic dělat, pokračujeme dál.“

HBC Ronal Jičín - HC Zubří 24:30 (11:17)

Lépe vstoupili do utkání domácí a do 15. minuty byli Zubří vyrovnaným soupeřem. Pak se karta obrátila, hosté si vytvořili rozhodující náskok, který si udržovali celý druhý poločas a nedovolili Jičínským zápas zdramatizovat.

Nejvíce branek: Krahulec 6, Loskot 4/4, Drbohlav, Zeman, Groh, Čurda po 3 - Řezníček 9/1, Douda 6, Šustáček 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/1. Vyloučení: 2:4. Diváci: 680.

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „Utkání rozhodl první poločas, po přestávce se nám podařilo snížit na tříbrankový rozdíl, ale hosté si vedení o šest a více branek vzali rychle zpět.“

Andrej Titkov, trenér HC Zubří: „Musím pochválit celý tým, střelecky nás táhl především Tomáš Řezníček, od kterého se to čeká a Jakub Douda.“

HC Zlín – Cement Hranice 17:29 (6:14)

Domácí postupovali proti brance Hranic s velkým respektem. Hráči Cementu si rychle vypracovali náskok 6:2 a krátce před koncem první půle vedli o devět branek. Ve druhém poločase se sice střelba domácích zlepšila, ale i nadále dominovali hosté a v poklidu dovedli utkání do vítězného konce.

Nejvíce branek: Šáš 5/5, Kavka 4, Kafka 3 – Čadra 8, Horut 5, Rachač 4. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 5/5 – 1/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 130.

Jiří Mičola, trenér HC Zlín: „Spokojeni můžeme být s prvními deseti minutami, kdy nám fungovala obrana. Poté přišly technické chyby, ztráceli jsme míče a mančaft šel psychicky dolů.“

Libor Hrabal, trenér cementu Hranice: „Jeli jsme do Zlína s cílem získat dva body a ty máme. Pracovali jsme zodpovědně a dodržovali jsme taktické pokyny. Poté už to bylo jen o udržení výsledku.“

KP Brno - SKP Frýdek-Místek 27:33 (13:14)

Brňané v úvodu opakovaně vedli, a přestože později již prohrávali o čtyři branky, dokázali se do přestávky vrátit do zápasu a snížit na rozdíl jediného gólu. Ve druhém dějství ještě ve 39. minutě vyrovnali na 18:18, ale víc již nezvládli. Následující pětiminutovku prohráli 2:6 a hosté si dokráčeli pro vítězství.

Nejvíce branek: Hubáček 8/1, Stein 6/1, J. Musil, Weintritt po 3 - Bosák 9, Kichner 7, Klaban 6. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/0. Vyloučení: 2:4. Diváci: 341.

Pavel Čejka, trenér KP Brno: „Hosté dominovali z rychlých protiútoků, zatímco naše obrana nepracovala tak, jak by měla. Frýdek-Místek vyhrál zaslouženě.“

Aleš Chrastina, trenér SKP Frýdek-Místek: „Předvedli jsme bojovný výkon s dobrou obranou a výborným Pyškem v bráně. Prosazovali jsme se ze všech postů, jak v postupném, tak rychlém protiútoku.“

Program příštího 20. kola - sobota 5. března - 16.30 hodin: Dukla Praha - HC Zlín, 17.00: KP Brno - HBC Ronal Jičín, 18.00: HC Zubří - Tatran Litovel. Neděle 6. března – 10.30: HCB OKD Karviná - FCC Město Lovosice, Cement Hranice - Talent M.A.T. Plzeň, 17.00: KH Kopřivnice - SKP Frýdek-Místek.