Lovci se zvedli po porážce v zápase s Duklou a přetlačili Hranice, Zubřané rozstříleli Zlín

12.03.2016, Redakce ČSH

Ve čtyřech z pěti sobotních zápasů 21. kola extraligy platilo můj dům - můj hrad. HC Zubří a Baník Karviná zvítězily vysokým rozdílem nad Zlínem, respektive Kopřivnicí, tříbranková vítězství vybojovali házenkáři Lovosic a jičínského Ronalu. O body se rozdělili v Litovli domácí hráči Tatranu s týmem Brna. Zubří tak v tabulce vede o dva body nad aktuálně čtvrtými Hranicemi, pozicemi na na druhé až třetí příčce může ale už v neděli ráno zamíchat Plzěň.

Extraliga - 21. kolo

FCC Město Lovosice – Cement Hranice 30:27 (13:12)

Házenkáři Lovosic po vysoké porážce, kterou inkasovali ve středu v utkání s Duklou, vylepšili svou bilanci úspěšným výkonem v zápase s Cementem Hranice. Svůj den měl v sobotu lovosický kanonýr Klimt, autor třinácti branek, i jeho zásluhou Lovci po vyrovnaném prvním poločase vedli o gól. Ve druhém poločase si Severočeši vedli lépe, během třetí patnáctiminutovky zápasu si vypracovali čtyřbrankový náskok (21:17) a pět minut před koncem zápasu vedli nad Hranicemi o sedm. Poslední pětiminutovku ovládli sice hráči Hranic, kteří rychle nasypali do lovosické sítě čtyři góly, stačilo to však pouze na korekci na konečný tříbrankový rozdíl (30:27).

Nejvíce branek: Klimt 13/5, Sýkora 4, Malý 4 - Zemánek 7, Magrla 4, Čadra 4, Tůma 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 5/5 - 0/0. Vyloučení: 2:1. Diváci: 450.

Vladimír Šuma, trenér FCC Město Lovosice: „Prospali jsme trochu první poločas, kdy jsme prohrávali o tři branky a od desáté minuty jsme skóre srovnali. Na obou stranách bych vyzdvihl výkon brankářů, jak Pepy Kučerky, tak Artura Adamíka. V zápase jsme minimalizovali počet technických chyb z Dukly a k tomu se nám dařil rychlý protiútok. Velmi důležité dnes bylo, že jsme měli velmi kompaktní obranu. Po dvou nepodařených utkáních jsme ukázali, že i vyhrávat jde. Bylo to poslední utkání základní části a diváci i hráči odcházejí a zase přicházejí s pocitem vítězství. Takový poslední zápas byl pro nás důležitý a nyní už se musíme soustředit na finále Českého poháru a potom na play-off."

Libor hrabal, trenér Cementu Hranice: „Myslím, že dnes jsme tu předvedli katastrofický výkon, dostali jsme třicet branek! Obrana nefungovala, útok katastrofický, neproměňovali jsme šance v prvním poločase, střelba našich spojek byla katastrofická, prostě hrozný zápas z naší strany. Gratulace Lovosicím k dnešnímu vítězství.“

Tatran Litovel – Handball KP Brno 28:28 (13:14)

Vyrovnané bylo utkání v Litovli, kde se po šedesáti minutách hry dělily body rovným dílem. V prvním poločase tahali za delší konce házenkáři Brna i přesto, že nepřijeli do Litovle kompletní, a do druhé půle si nesli minimální náskok. Ovšem na začátku druhého poločasu na hřišti dominovali hráči Tatranu a ve 40. minutě vedli o čtyři branek (20:16). Brno se ale vrátilo do hry a znovu srovnalo krok. Až do konce zápasu se pak skóre tahalo o branku. Vyrovnávací gól nakonec stříleli domácí, kterým bod zajistil svou jedinou trefou v utkání Dědek.

Nejvíce branek: Konšel 9/3, Zbránek 3/2, Pernička 3 – Koubek 7, Musil 5, Stein 5/2. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/2. Vyloučení: 1:3. Diváci: 412.

Jaroslav Hudeček, trenér Tatranu Litovel: „Na to, v jaké Brno přijelo sestavě, jsme měli jednoznačně zvítězit. Většinu zápasu jsme se trápili, a když jsme vedli o čtyři branky, zmizela nám disciplína a taktická vyzrálost. Odevzdávali jsme pak hloupé míče a soupeře vrátili do hry. Jsem nespokojený.“

Pavel Čejka, vedoucí týmu Handball KP Brno: „Bod je pro nás zlatý a jsme s ním spokojeni. V tabulce jsme se udrželi před Litovlí, což je pro výchozí v pozici v play-out samozřejmě také důležité. Chyby vyčítám klukům pořád, ale nahradili je bojovností a duel dohráli do remízy, takže jsem spokojený.“

HC Zubří – HC Zlín 40:20 (20:10)

Zcela jednoznačně se vyvíjelo utkání v Zubří. Ve východomoravském derby jasně přehráli Zubřané trápící se Zlín a na ukazateli skóre dokonce zasvítila čtyřicítka. Domácí měli jasně navrch už v prvním poločase, na jehož konci vedli desetibrankovým rozdílem. Po úvodní korekci Zlína na začátku druhého poločasu definitivně potvrdili Zubřané svou dominanci na palubovce v úseku hry mezi 40. a 47. minutou, kdy bez jediné gólové reakce Zlína nastříleli devět branek v řadě a zvedli svůj náskok na patnáct gólů (32:17). Pak už se utkání jen dohrávalo, do střeleckého zápisu utkání se zapsali všichni hráči zuberské soupisky s výjimkou brankáře Maliny.

Nejvíce branek: Šustáček 5, Šlachta 5, Šíra 5 – Kavka 6, Buček 4, Žůrek 4, Doležel 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 836.

HCB OKD Karviná – KH Kopřivnice 35:24 (18:11)

Dva body za vysokou výhru si připsali házenkáři HCB OKD Karviná. Vydařil se jim nástup do utkání, po patnácti minutách hry vedli 9:3 a vysokou sedmibrankovou výhodu si nesli i do druhého poločasu. Tam se hra vyrovnala, domácí polevili v tlaku, i přesto jejich vedení ještě narostlo. Ve 45. minutě to bylo už o třináct gólů. V závěru sice Kopřivnice mírně manko zkorigovala, přesto ze zápasu odešla poražena vysoko o jedenáct gólů (35:24)

Nejvíce branek: Veřmiřovský 9/4, Mlotek 6 Frančík 6 - Hanus 4, Petřík 4/2, Gřes Jiří 4/1. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 8/7 - 3/2. Vyloučení: 4:5. Diváci: 699.

Radek Bartošic, trenér HCB OKD Karviná: "Věděli jsme, že potřebujeme vyhrát, tak jsme do toho šli naplno hned od začátku. Soupeř sice kousal, ale musím pochválit hráče za to, jak hráli koncentrovaně celý zápas a žádné komplikace nepřipustili."

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: "Myslím si, že diváci mohou být spokojení, jelikož viděli bojovné utkání, které ale bohužel rozhodly naše neproměněné šance a slabá střelba. Nadto nás nepodrželi gólmani, kterým se začalo dařit až ve druhé půli, kdy utkání už bylo prakticky rozhodnuto."

HBC Ronal Jičín – SKP Frýdek-Místek 24:21 (11:12)

Jako na houpačce to bylo v Jičíně. Domácí se na úvod zápasu chopili vedení, v 11. minutě si ho ale přivlastnili házenkáři Frýdku-Místku a do přestávky se ještě dvakrát náskok přehoupnul ze strany na stranu. Ve druhém poločase byla hra také vyrovnaná a ještě deset minut před koncem to vypadalo, že body si domů poveze Frýdek-Místek. Závěrečnou desetiminutovku ale zvládli lépe házenkáři Ronalu, čtyřmi brankami v řadě odskočili soupeři na rozdíl tří gólů (23:20) a dva body udrželi doma.

Nejvíce branek: Čurda 9, Loskot 5, Rychna 4 – Petrovský 8/1, Strack 5. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 1/1 - /1. Vyloučení: 5:7. Diváci: 690.

Aleš Babák, trenér týmu Jičína: „Utkání bylo velice vyrovnané, výborná kulisa zápasu. Důležitým momentem byl nástup Filipa Veverky. Byl to velice důstojný, atraktivní zápas s převahou obran. Vyzdvihl bych rovněž Dominika Čurdu, který odehrál zápas se ctí."

Aleš Chrastina, trenér týmu Frýdku-Místku: „Utkání splnilo to, co jsme od něho očekávali. Byl to souboj obran. Vyrovnaný zápas, přetahovaná, zvláště v prvním poločase. Řekl bych, že vyhrál šťastnější tým."