Talent Plzeň o osm gólů porazil vedoucí Duklu Praha, v závěru základní části se o druhé místo popere v Zubří

13.03.2016, Redakce ČSH

Dukla Praha měla před sebou poslední zápas základní části, první příčku už ale měla před utkáním jistou. Do zápasu s Plzní proto nastoupila bez klíčových opor, které nechala odpočívat pro nadcházející čtvrtfinálový souboj Challnege Cupu. Domácí Plzni šlo naopak o hodně – vítězství a dva body znamenaly srovnání bodového skóre s průběžně druhým Zubřím, se kterým se příští týden utká Plzeň v neobyčejně atraktivním šlágru kola o konečné druhé místo v základní části extraligy.

Extraliga – 21. kolo

Talent M.A.T. Plzeň – Dukla Praha 34:26 (17:18)

Dramatický souboj celků absolutní házenkářské špičky sledovala zaplněná plzeňská hala. Vedoucí tým extraligy, Dukla Praha, měl před sebou svůj poslední zápas základní části extraligy a s Plzní, které před zápasem patřila třetí příčka, sehrál dramatické a vyrovnané utkání. Přitom Dukla přijela do Plzně v obměněné sestavě bez některých opor, které čeká náročný zápas čtvrtfinále Challenge cupu proti belgickému KV Sasja HC. I přesto, že Dukla nastoupila do utkání převážně se svou zálohou, po celou první polovinu zápasu se oba celky přetahovaly o minimální jednobrankové vedení a s jednogólovou výhodou vstupovala právě Dukla do druhé půle. Ovšem v úvodu druhého poločasu se ujali otěží zápasu domácí házenkáři. Využili přesilovou hru a přibližně ve 40. minutě měli na svém kontě tříbrankový náskok. Chytil se brankář Motlík a na konci třetí patnáctiminutovky to bylo 24:21. V dresu Dukly do zápasu nastoupil velezkušený bývalý reprezentant a sportovní ředitel Dukly Praha Daniel Čurda, ani on však nedokázal přibrzdit brankostroj domácích, který se definitivně naplno roztočil v poslední čtvrtině zápasu. Pět minut před přestávkou vedl plzeňský Talent osmibrankovým rozdílem 31:23, Dukla kupila chyby a plzeňští fanoušci už s předstihem slavili přetržení šestibrankové vítězné šňůry Dukly domácími hrdiny. Plzeň ve svém předposledním zápase základní části zvítězila nad Duklou Praha rozdílem osm gólů 34:26 a v posledním kole se příští týden v jasném šlágru kola utkají Západočeši se Zubřím o druhé místo v konečné tabulce základní části extraligy.

Nejvíce branek: Škvařil M. 8, Poloz 8/3, Strýc 5, Vinkelhöfer 5/1 - Kastner 8/3, Kývala 6, Bednář 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3. Vyloučení: 5:7. Diváci: 1 440.

Martin Šetlík, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: "Ve druhé půli jsme se zlepšili, trochu jsme pozměnili obranný systém a začali jsme hrát ofenzivněji. Dostávali jsme se do brejků, během dvou minut jsme ten rozdíl udělali, potom už Dukla nenašla sílu to otočit."

Jan Josef, trenér Dukly Praha: "Nechali jsme zahrát kluky, která nehrají tak často, nemají takové nasazení, jako měli dneska. Myslím, že ukázali, že je tam vzrůstající tendence. Prohráli jsme o osm branek, nemuselo to být o osm, na deset minut jsme trochu vypadli a udělali spoustu chyb, odehráli mnoho míčů do jejich rukou. Jinak si myslím, že kluci bojovali a ukázali, že jsme psychicky nahoře."